ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חוזרים לבית הספר 

חוזרים לבית הספר

 
 
סער קרני

התוכנה שתקום במקומכם לשעת אפס עדיין לא הומצאה, וגם התוכנה להכנת שיעורי בית נמצאת עדיין בפיתוח (או שלא), אבל בספיישל פתיחת שנת הלימודים של "תוכנות השבוע" תוכלו למצוא כמה וכמה תוכנות שתעזורנה לכם לצלוח את שנת הלימודים בשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Banshee Screamer

 
האביזר החיוני ביותר שבו יש להצטייד לקראת שנת הלימודים הוא, כידוע, שעון מעורר. השכמה בשעת בוקר מוקדמת (או נכון יותר, בשעת לילה מאוחרת) היא תענוג מפוקפק ביותר, אך אם כבר נגזר עלינו לקום – אפשר וכדאי להחליף את השעון המעורר המסורתי בתוכנת מחשב קטנה, שיכולה להחליף את הצלצול המרגיז של השעון בנגינת שיר אהוב ולסייע להתחיל את הבוקר ברגל ימין.

ודומה שאין תוכנת השכמה בעלת שם מתאים יותר מאשר Banshee Screamer (בנשי היא הרוח המזהירה מפני המוות המתקרב בפולקלור האירי). ניתן לכוון את התוכנה לצלצל בשעה קבועה, ובימים קבועים (לא לשכוח לבטל את ההשכמה ביום שבת!), כאשר את הצלצול ניתן להחליף בנגינת קובץ 3MP או WAV, בהפעלת תוכנה כלשהי או בכיבוי המחשב (התירוץ "כיוונתי את התוכנה לכבות את המחשב במקום לצלצל" נשמע בהחלט מקורי, חייבים להודות). הפדנטים שבינינו יוכלו למצוא גם אפשרות לסנכרון השעון דרך האינטרנט.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.54
גודל קובץ להורדה: 1.04 מ"ב
 

Kaluach

 
אם דחוף לכם כבר מעכשיו לדעת מתי יוצא חופש סוכות ולוודא שיום כיפור לא נופל השנה על יום שבת (הוא לא), Kaluach היא התוכנה בשבילכם. מדובר בלוח שנה, שייחודו בכך שהוא מציג גם את התאריך העברי, לצד לוח השנה הגרגוריאני. ניתן לנווט בין החודשים, להציג פרטים כגון מועדי כניסת שבת, פרשת השבוע, זמני תפילות ונתונים נוספים העשויים להיות שימושיים. את לוח השנה ניתן גם להדפיס, ובנוסף, התוכנה תומכת בהצגת הנתונים בעברית ובאנגלית.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.36
גודל קובץ להורדה: 390 ק"ב
 

Assignment Organizer

 
כולנו נוטים לשכוח דברים, בעיקר כאלה שלא כל כך נעים לעשות. מטלות שקשורות לבית הספר, למשל. מי שסובל מבעיות זיכרון בכל הקשור להכנת שיעורים, הגשת עבודות או למידה למבחנים, מוזמן להיעזר ב-Assignment Organizer, ארגונית קטנה ופשוטה לשימוש, המיועדת בעיקר לתלמידים. ניתן להגדיר מטלות ומשימות שונות שיש לבצע, כאשר עבור כל מטלה כזו אפשר לציין מהו תאריך הגג לביצועה, לציין פרטים אודותיה וגם לצרף קבצים רלוונטיים, אם ישנם כאלה. התוכנה תדאג לחשב כמה ימים נותרו לביצוע המשימה ותספק תזכורת במועד שבוחר המשתמש.

רשיון: שיתופי
גרסה: 3.04
גודל קובץ להורדה: 800 ק"ב
 
 

aSc TimeTable

 
מערכת שעות היא מונח נוסף המוכר לכל תלמידי ישראל. אם חשקה נפשכם במערכת שעות מדוגמת, שבה תוכלו לציין את שעות השיעורים, מיקומם, את שמות המורים המלמדים ופרטים נוספים, תוכלו לעשות שימוש ב-aSc TimeTable. מדובר בתוכנה מקצועית, אולם גם תלמידים ימצאו בה שימוש רב. התוכנה תומכת בעברית, וניתן להיעזר באשף כדי להוסיף את כל הפרטים הרלוונטיים וליצור מערכת שעות מסודרת, שתעזור לכם לעשות סדר בים המקצועות החדשים, המורים והכיתות.

רשיון: שיתופי
גרסה: 2002
גודל קובץ להורדה: 2.6 מ"ב
 

GraphCalc

 
קצת מצחיק לדבר על מחשבון כאשר לכל אחד מאתנו יש פנטיום מפלצתי בבית, שמסוגל לבצע מיליוני פעולות אריתמטיות בשנייה, ובכל זאת – טרם נמצא התחליף לאותו מכשיר קטן, שפותר במהירות תרגילים מסובכים ומבלבלים. מערכת Windows מעמידה לרשותנו מחשבון קטן, המגיע בגרסה רגילה ובגרסה מדעית, אולם שתי הגרסאות הללו גם יחד מחווירות אל מול GraphCalc, מחשבון מצוין וחופשי לחלוטין. בין האפשרויות שמציע המחשבון: שרטוט גרפים של פונקציות, פתרון משוואות, עבודה בבסיסי ספירה שונים, ביצוע חישובים הנדסיים וטריגונומטריים (למי שלא יודע במה מדובר – עדיף שלא ידע), ביצוע פעולות מתקדמות כגון חזקות, הוצאת שורש ולוגריתמים ועוד הרבה. כלי חיוני לכל מי שלומד מתמטיקה, כלומר לכולם.

רשיון: חופשי
גרסה: 3.1
גודל קובץ להורדה: 840 ק"ב
 

Amiglobe

 
מקצוע נוסף פרט למתמטיקה שבו ניתן להסתייע במחשב הוא הגיאוגרפיה, בעזרת Amiglobe. מדובר באטלס מקוון מצוין, שבו ניתן למצוא מפות ונתונים רבים ומפורטים אודות כל מדינות העולם. בין היתר ניתן למצוא פרטים אודות ההיסטוריה של המדינות, המשטרים הנהוגים בהן, התפלגות האוכלוסייה, נתונים כלכליים שונים, הצבאות ואפילו להאזין להמנונים. עזר מצוין לשיעורי הגיאוגרפיה, וגם למי שמעוניין להרחיב את השכלתו אודות מדינות העולם.

רשיון: שיתופי
גרסה: 2002
גודל קובץ להורדה: 7.6 מ"ב
 

Pharaoh’s Curse

 
אחרי כל כך הרבה תוכנות שקשורות לבית הספר, הגיע הזמן לנוח ולנקות את הראש בעזרת משחק חביב. ב- Pharaoh’s Curse אתם מוצאים את עצמכם בתוך פירמידה מצרית עתיקה, אוספים אוצרות ונלחמים במומיות. המשחק מציע עשרות שלבים (10 מהם זמינים בגרסת הדמו), כאשר בכל שלב יש להגיע אל כל מטילי הזהב, ולצאת בבטחה מהמבוך. כלי עבודה שונים פזורים בפירמידה, ורק בעזרתם ניתן להשיג את הזהב. השחקן צריך למצוא את הדרך לעשות בהם שימוש נכון כדי להשלים את המשימה.

רשיון: דמו
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 4.5 מ"ב
 

התוכנות שלכם

 
אחיאל מבקש להמליץ על Miranda, תחליף קליל וחופשי לתוכנת המסרים הפופולארית ICQ: "מדובר בתוכנה חזקה ונוחה, שכמעט ולא לוקחת משאבים, ובעזרתה ניתן לתקשר עם כל החברים מרשימת ה ICQ. בנוסף, התוכנה אינה דורשת כל התקנה, השימוש בה פשוט ונוח וניתן למצוא המון פלאג-אינים עבורה, למשל חיבור לרשת MSN."

רשיון: חופשי
גרסה: 0.1.2.1
גודל קובץ להורדה: 280 ק"ב


גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!עדכוני גרסאות

Winamp – גרסה 2.81, למי שטרם שידרג את עצמו ל Winamp3.

Mozilla – גרסה 1.1 לדפדפן הקוד הפתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by