ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט אינטרנט 2 בישראל יוקפא בתחילת 2003 
 
 
מערכת חיים ברשת

ועדת ההיגוי הממשלתית סירבה להעביר תקציב של 3.5 מיליון דולר. חברי הוועדה סברו כי הפרוייקט נכשל במטרתו לקרב בין גופי תעשיה והאקדמיה ויוקפא מתחילת שנת 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט אינטרנט 2, אחד מפרוייקטי הדגל הממשלתיים של ישראל, שאף כונה "פרוייקט רשת האינטרנט הלאומית", יוקפא בתחילת השנה הבאה, כך דווח היום עיתון הארץ. ההחלטה על ההקפאה התקבלה לאחר שוועדת ההיגוי של הפרוייקט, בה חברים נציגי הממשלה והאקדמיה, החליטה שלא להקציב לו את 3.5 מיליון הדולר הנחוצים להפעלתו.

פרוייקט אינטרנט 2 פועל בארץ משנת 1998, עת הוחלט על הקמת תשתית פס רחב שתקשר בין מוסדות חינוכיים, מוסדות אקדמיים וגופים תעשייתיים. המדובר בפרוייקט עולמי בעל שלוחות מקומיות בכל אחת מהמדינות בהן הוקם. בארץ הועמד בראש הפרויקט מרכז החישובים הבין אוניברסיטאי (מחב"א), שאף קיבל בשנת 1998 תקציב בהיקף של 40 מיליון דולר לצורך הפעלתו, מתוכו 45 אחוזים במימון ממשלתי והיתר במימון האקדמיה.

הבעיה היא, שאף שחלק מההשקעות הממשלתיות של המדינה בפרוייקט מומנו על ידי תקציבי סיוע מארה"ב ואירופה, הגיעו חלק ממשרדי הממשלה למסקנה כי הפרוייקט נכשל במטרתו העיקרית: לשלב בין התעשייה לבין האקדמיה. כתוצאה מכך דחתה, כאמור, וועדת ההיגוי את הקצבת 3.5 מיליון הדולרים הנחוצים להמשך הפעלתו בשנה הבאה, מה שמעיד על כוונת הממשלה להקפיאו.

אם תתממש התוכנית, תהיה ישראל לאחת מהמדינות היחידות בעולם בהם מוקפא פרוייקט אינטרנט 2. עם זאת, גם בעולם נמתחת ביקורת רבה על הפרוייקט השאפתני, וישנם רבים הסבורים כי מדובר בבזבוז של משאבים וכי בעולם התעשייתי של 2002, השונה מהותית מזה של 1998, אין הצדקה להמשך קיומו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by