ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קשת למשרד התרבות: שימו כסף או שנסגור את מומה 
 
 
עידו קינן ועופר שושני

אמש שלח נשיא קשת מכתב למשרד התרבות, השוקל לקנות את מומה, ובו הודיע כי האתר ייסגר בתחילת ספטמבר; הסיבה: ישיבת דירקטוריון שתתקיים אז, בה יצטרך לדווח לבעלי המניות על חוסר ההתקדמות בנושא; משרד התרבות מעריך: נגיש לקשת הצעה בתוך 10 ימים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא חברת קשת, אורי שנער, שלח אמש (ד') מכתב למשרד התרבות עם בשורות רעות: אתר המוזיקה הישראלית מומה ייסגר בתחילת השבוע הבא, אלא אם יימצא באופן מיידי מימון להמשך קיומו. המשרד, שנמצא במגעים עם קשת לשימור האתר על ידי העברתו לניהול גוף ציבורי, מתכוון להגיש הצעה לקשת בתוך 10 ימים, ובכל מקרה לא ילכו תכני האתר לאיבוד אם ייסגר, אמרה לחיים ברשת מנהלת תחום הזמר העברי במשרד, טלי אשכולי.

בתחילת החודש
, הוקם במשרד התרבות צוות מצומצם לטיפול בנושא מומה. אשכולי הסבירה אז, כי האתר חייב לעבור לידי גוף ציבורי כדי לקבל תמיכה שוטפת ממשרד החינוך. אחת ההצעות שנבחנו היתה, שקשת תמשיך לנהל את האתר כקבלן חיצוני.

אולם הקצב האיטי, בו עובדים משרדים ממשלתיים, לא התאים לקשת. אשכולי סיפרה, שאתמול קיבלה משנער את המכתב, בו הודיע לה שבכוונתו לסגור את האתר בשבוע הבא. לדבריה, בתחילת ספטמבר מתוכננת ישיבת דירקטוריון של קשת, ושנער יתקשה להמשיך ולהצדיק את מימונו של האתר בפני בעלי המניות.

"לאורי יש את הלוח זמנים שלו, ואנחנו מנסים לעשות ככל יכולתנו לעזור, אבל אנחנו מחויבים לעבוד לפי הכללים", אמרה אשכולי. לא יהיה בלתי סביר להניח, כי ההודעה על הסגירה היא ניסיון של קשת להפעיל לחץ לזירוז משרד התרבות, שעוסק בנושא מומה מזה כתשעה חודשים. להערכת אשכולי, בתוך 10 ימים יגיש המשרד לקשת הצעה קונקרטית בנושא.

דוברת קשת, מאיה קרבט, אישרה את הידיעה על הסגירה, שפורסמה היום בעיתון הארץ, ואמרה שההחלטה נעשתה כחלק מהתכנסות של חטיבת קשת אינטראקטיב, האחראית בין השאר על מומה, אל תוך קשת.

אתר מומה נחשב לאחד מאתרי המוזיקה העברית המובילים ברשת. עיקר גאוותו של האתר היא באנציקלופדיה למוזיקה עברית בת כחמשת אלפים אתרים. את העבודה על האנציקלופדיה ריכזו יואב קוטנר ואילת יגיל, עורכי החלקים העברי והלועזי, בהתאמה. מומה נבנה כחלק ממאמציה של קשת לזכות ברישיון להפעלת ערוץ המוזיקה הטלוויזיוני. לאחר ש"קבוצת המוסיקה הישראלית" זכתה ברישיון, פיטרה קשת את מרבית עובדי האתר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by