ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"זיף דיוויס" משלמת את המחיר על אבטחה לקויה 
 
 זיף דיוויס: מדובר בנפילה חד פעמית   
 
מערכת חיים ברשת

במסגרת הסדר עם שלוש מדינות בארה"ב תשלם החברה 100,000 דולר למדינות וכ-500 דולר ללקוחות שכרטיסי האשראי שלהם נחשפו בשל המחדל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית המדיה הטכנולוגית "זיף דיוויס" מדיה הסכימה לשדרג את האבטחה באתר האינטרנט שלה ולשלם פיצויים לאנשים שנפגעו ממידע אישי שלהם שנחשף בסוף שנה שעברה באתר בשל ליקויי אבטחת מידע. זאת, במסגרת הסדר בין החברה לשלוש מדינות בארה"ב.

ההסכם בין "זיף דיוויס", המו"ל של פי.סי מגזין ושל מותגים נוספים בתחום הטכנולוגי, והתובעים הכלליים של מדינות ניו יורק, וורמונט וקליפורניה מביא למעשה לסיום פרשה שנפתחה בנובמבר 2001. גולשים ברשת גילו קובץ נתונים חשוף באתר של "זיף דיוויס", שהכיל בתוכו שמות, כתובות, דואר אלקטרוני, ובמספר מקרים גם כרטיסי אשראי, של כ-12 אלף איש. אנשים אלו נרשמו כדי לקבל בחינם מגזין על משחקי מחשב.

אחרי שפורסם על מיקומו של הקובץ בפורומים באתרים שונים, לפחות 5 צרכנים נפלו קורבן להונאה מצידם של נוכלים שונים, לפי ההסדר. חקירה שהוביל התובע הכללי של מדינת ניו יורק בסיוע חברת אבטחת המידע Neohapsis משיקאגו, חשפה כי "זיף דיוויס" לא פעלה כמקובל בענף בכל הנוגע לאבטחת הנתונים על ידי סיסמה, ומעקב אחר האנשים הניגשים אליה.
 

משרד התובע בניו יורק: הם הטעו את הלקוחות

 
"זיף דיוויס" הודתה במסגרת ההסדר כי היא אשמה בהפרת החוקים בשלוש המדינות, האוסרים על קיום שיטות עבודה מטעות ושימוש בפרסום שגוי. "מדיניות ההגנה על הפרטיות בחברה הבטיחה כי החברה תנקוט באמצעים הדרושים כדי להגן על המידע האישי של לקוחותיה. מהחקירה שלנו עלה כי הם לא עמדו בהבטחה", אמר העוזר לתובע הכללי של ניו יורק, דיוויד סטאמפלי.

"זיף דיוויס" התחייבה לשלם 100 אלף דולר לשלוש המדינות, וכן 500 דולר פיצוי עבור כ-50 לקוחות שכרטיס האשראי שלהם נחשף בשל מחדלי החברה. בהצהרה שהוציאה החברה נאמר כי היא לא עברה על אף חוק, וחשיפת המידע תוארה כ"תקרית חד פעמית".

"פעם היה מספיק לתקן את פרצת האבטחה, להתנצל ולהמשיך בעסקים כרגיל. אולם המקרה הזה מראה כי השלטונות פוקחים עיניים, ואם נכשלת- אתה צפוי לעמוד מול תביעה משפטית", אמר גרג שיפלי, סמנכ"ל הטכנולוגיה בחברת Neohapsis.

יש לציין כי גם כך נמצאת היום "זיף דיוויס" בקשיים כלכליים בשל חובות של כחצי מיליארד דולר.

קישור נוסף

להסדר המלא בין המדינות ל"זיף דיוויס" (בפורמט PDF)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by