ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד באג קריטי של מיקרוסופט והפעם- פרצת אבטחה 
 
 
מערכת חיים ברשת

באג חדש במערכת ההפעלה חלונות מאפשר להאקרים להשתמש בדפדפן האינטרנט שלכם כדי להשחית אישורים דיגיטליים, שמאפשרים בין היתר קניה בטוחה באתרי מסחר אלקטרוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודיעה הלילה כי נחשף באג קריטי במרבית הגרסאות של מערכת ההפעלה חלונות. התקלה יכולה לאפשר להאקרים זדוניים להשחית חתימות דיגיטליות במחשב, המאפשרות התחברות לשירותים שונים ברשת.

האקרים יכולים לנצל את הפרצה באמצעות קוד שיישתל ב-ActiveX בתוך דפי ה-Html. משתמשים שיגלשו לאתר אינטרנט או יפתחו מייל המכיל את הקוד עלולים להיות חשופים לנזקים. "התקלה יכולה לאפשר לדף אינטרנט, דרך תהליך מורכב מאוד, למחוק אישורים דיגיטליים במערכת של המשתמש", הזהירה מיקרוסופט בהודעה מיוחדת.

באישורים הללו מוחזקים מפתחות שונים להצפנה לשימוש, בין היתר, בשליחת דואר אלקטרוני, במערכת הקבצים המוצפנת (ESS) שנשלחה עם גרסאות ספציפיות של חלונות, ובפרוטוקול SSL הנמצא בשימוש של אתרי אינטרנט רבים למסחר אלקטרוני.

הבאג, יש להדגיש, אינו מאפשר להאקרים לגנוב את האישורים מהמשתמש, אולם היא מאפשרת לו להשחית את הנתונים, עד כדי כך שייעשו חסרי כל שימוש עבור בעל המחשב. בכך יימנע מהקורבן להתקפה מסוג זה להצפין ולפענח אימיילים וקבצים, וכן יקשה עליו השימוש באתרים מאובטחים ברשת.

במיקרוסופט מציעים לכל המשתמשים של גירסאות חלונות 98, מילניום, NT4, 2000 ו-XP, להתקין את עדכון האבטחה. בכך מגיע ל-48 מספר האזהרות הדומות שהוציא השנה ענק התוכנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by