ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשק החדש של אנשי הקוד הפתוח - החוק 
 
 פיתחו את השער, פיתחוהו רחב   
 
מערכת חיים ברשת

מצודדי הקוד הפתוח יוזמים חקיקה שתאסור על מדינת קליפורניה רכישת מוצרים מחברות שלא פותחות את קוד התוכנה שלהן - מישהו אמר מיקרוסופט?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הצעת הבטיחות לתוכנות דיגיטליות" - זהו שמה של הצעת החוק החדשה העומדת להפוך את קליפורניה למדינת "חיה חופשי או תמות" בתחום הדיגיטלי. כך לפחות מקוים יוזמי ההצעה, שאם תתקבל, תחייב את רשויות המדינה בקליפורניה לרכוש תוכנה אך ורק מחברות שלא מטילות הגבלות על שימוש או גישה לקוד התוכנה שלהן. לפי ההצעה תינתן לרשויות החירות "להכין ולהפיץ עותקים מהתכנות".

"כוונת ההצעה היא לכך שכדי שתוכנה תהיה מקובלת על המדינה, זה לא מספיק שהתוכנה תוכל לבצע משימות מסוימות, אלא שתנאי החוזה עבור הרכישה ומתן רשיון השימוש יענו על סדרה של דרישות בנוגע לרשיון" כך נאמר בהצעה.

מתכנתים ושאר תומכי הקוד הפתוח עומדים לצעוד ביום חמישי בסן פרנסיסקו, במהלך וועידת "עולם הלינוקס" העומדת להתקיים בעיר, כדי למחות על המצב הקיים ולקדם את מדיניות הקוד הפתוח.

אחד מתומכי הצעת החוק, יו"ר REDHAT, מייקל טיימן, אמר כי "אם נצליח להלהיב את תנועת הקוד הפתוח לגבי הצעת החוק, כמו שהם נלהבים מJAVA או C++, אני מאמין שהיוזמה תצליח להמריא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by