ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות מיקרוסופט! AOL מעבר לפינה 
 
 
מערכת חיים ברשת

יום לאחר שהוספד, תכריז היום AOL על גרסה חדשה של הדפדפן נטסקייפ, שמכוון כדי לערער על שליטתה הבלתי מעורערת של מיקרוסופט בשוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
AOL צפוייה להכריז היום (חמישי) על השקת גרסה חדשה של דפדפן האינטרנט נטסקייפ, במאמץ מחודש לערער על שליטת המתחרה מיקרוספט בשוק עם אינטרנט אקספלורר מאז המהפך באמצע שנות ה-90. ממחקר חדש עולה כי כיום משתמשים בדפדפן של נטסקייפ רק כ-3.4 אחוז מהגולשים בעולם, לעומת 96% שגולשים עם המתחרה.

התוכנה, שנמצאת מאז חודש מאי בבדיקות על ידי גולשים, מבטיחה ניווט מהיר וקל יותר ברשת. הגירסה הזו מכוונת באופן כללי לגולש הממוצע, כמו 34 מיליון הגולשים ברשת של AOL, ולא למתכנתים מקצועיים שהיו בעיקר אלו שהמשיכו להשתמש בו.

AOL קנתה את נטסקייפ בשלהי שנת 1998, חודשים ספורים לאחר שחתמה על הסכם עם מיקרוסופט לשימוש באינטרנט אקספלורר עבור שירותי הרשת שהיא מעניקה ללקוחותיה. עם זאת, AOL עדיין לא החליטה האם להחליף את האקספלורר בנטסקייפ, עם הוצאת חבילת התוכנות החדשה ללקוחותיה בסתיו הקרוב.
 

רוח חדשה במפרשים?

 
"ערכנו בדיקות לתוכנה והדפדפן הולך וצובר פופולאריות רבה", אמר דובר נטסקייפ, מרטי גורדון, והוסיף: "אנו מרגישים את הרוח החדשה במכירות שלנו. נטסקייפ ממשיכה לחיות".

המאבק בין שני הדפדפנים היריבים היה קשה מאוד, ומיקרוסופט לא בחלה באמצעים. בשנה שעברה קבע בית המשפט לערעורים בארה"ב כי מיקרוסופט עברה על חוק ההגבלים העסקים בכך ששילבה את הטכנולוגיה של האקספלורר בתוך מערכת ההפעלה חלונות. זאת, בניסיון לנצל את כוחה המונופוליסטי כדי לדרוס את המתחרה, נטסקייפ.

מאז הפסיקה בבית המשפט, הודיעה מיקרוסופט כי עדכונים, שייעשו בקרוב למערכת ההפעלה, יאפשרו ליצרניות המחשבים ולצרכנים להסיר גישה לרכיבים כמו האקספלורר, בניסיון לרצות את ההסדר שהושג בביהמ"ש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by