ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפנקס פתוח והיד רושמת 

הפנקס פתוח והיד רושמת

 
 
שושנה פורבס

כמה אנשים מגיעים לאתר שלך? מי הם? מאיפה הם באו? מה הם רוצים? המונה יענה על הכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מידע רב ושימושי על הגולשים באתר. תוכנה למעקב אחר מבקרים
 מידע רב ושימושי על הגולשים באתר. תוכנה למעקב אחר מבקרים   
מוני רשת, אותה שורת מספרים שמופיעה בדרך כלל בתחתית האתר ומדווחת קבל עם ועדה כמה גולשים ביקרו באתר עד כה, הם כלי חשוב מאוד לבוני האתרים.

הם טופחים לבונה האתר על השכם ("וואו, כבר עשרים איש ראו את דף ה"גם ג`וקים הם ידידים" שלי!"), ומסוגלים להעביר מידע שימושי על המבקרים באתר. וכשמדובר במידע דמוגרפי יקר ערך, כמה שיותר, יותר טוב (ונתעלם לרגע מהשאלה האם אותו גיף מעצבן, שבדרך כלל עולה באיטיות ומספק מידע שכלל לא מעניין את הגולש הממוצע, מועיל במשהו למבקרים שלנו).

כמו כל דבר בצה"ל, גם את המונים אפשר לחלק לשלושה סוגים:

הלוג של השרת - ה"מונה" המלא והמקיף ביותר. למעשה, לא מדובר במונה ממש, אלא בקריאה ישירה של חומר תכנותי לא פשוט. היתרון הוא כמות המידע העצומה: הלוג של השרת יודע בדיוק מי הגיע לאתר, על איזה לינק הוא לחץ, באיזה מילות חיפוש הוא השתמש, באיזה דפים הוא צפה, לאיזה דפים לא קיימים הוא הגיע בטעות, איזה מנועי חיפוש ביקרו באתר, ושאר רסיסי מידע מועיל.
 
אפשר לקבל כמות עצומה של מידע על המבקרים באתר
 אפשר לקבל כמות עצומה של מידע על המבקרים באתר   
הלוג הגולמי מסורבל למדי לעבודה, ולכן יש ברשת מגוון רחב של תוכנות העוברות על הפלט הבסיסי מנתחות אותו בצורה מעמיקה, כולל שרטוט גרפים המתארים בדיוק את המסלולים שבהם עברו המבקרים בתוך האתר. המחירים נעים בין חינם לגמרי, לתוכנות מקצועיות העולות אלפי דולרים.

מוני מספרים - החל מהמונה המקורי והמפורסם, שהתחיל את הכל, וכלה במונים בעלי אנימציה וגרפיקה מצועצעת, שמראים בצורה גרפית כלשהי את מספר האנשים שביקרו בדף מסויים. כיום יש מבחר ענק מהם ברשת, בכל הצבעים, הסגנונות והטעמים.

מונים סטטיסטיים - המונים הסטטיסטיים הם מעין פשרה בין הלוג המסובך של השרת למוני המספרים הפשטניים. אחד הפופולריים הוא Extreme Tracking שרושם כמות אדירה של מידע על הגולשים.

אולי בגלל הכמות העצומה של מידע הנאגר ואולי בגלל הפופולריות שלו, נראה שבחודשים האחרונים הוא נוטה לרשום פחות ממחצית המבקרים בדף. מונה סטטיסטי נוסף שצובר תאוצה הוא StatsView 2000. גם הוא נותן כמות מידע שאין להתבייש בה (כגון איזה פלאג אינים מותקנים בדפדפנים של המבקרים), ובנוסף הוא מציע שני גימיקים יחודיים: הגרפיקה המופיעה באתר הנספר מעבירה את הגולש לדף הנותן למבקרים אפשרות לדרג את האתר, ופתרון תוכנה מיוחד לבעלי אתרים, שמאפשר להוריד ולצפות בסטטיסטיקות של האתר ישירות מהמחשב שלכם, ללא צורך להיכנס לאתר.
 
ככל שבונה האתר יודע יותר על המבקרים באתרו ועל ההתנהגות שלהם, הוא יכול להשתמש בידע הזה ליצירת אתר טוב יותר ולביצוע החלטות נבונות יותר בקשר לפיתוח האתר.

רוצה לעבור לעברית לוגית אבל מפחד לאבד מבקרים? המונה יגיד לך כמה מהמבקרים שלך משתמשים באקספלורר וכמה בנטסקייפ, וכך תדע בדיוק כמה מבקרים לא יוכלו לראות את האתר.

מעונינת להחליף עיצוב? המונים יגלו לך באילו רזולוציות מסך ואיזה עומק צבעים מותקן על מחשבי המשתמשים שלך. מוכרח להוסיף סרט באנימציית פלאש לאתר? המונים המתקדמים יכולים לגלות לך מראש לכמה מהמבקרים שלך יש את הפלאג-אין המתאים.

והכי חשוב - המונים עונים על השאלה הבסיסית של כל בונה אתר: כמה אנשים, בעצם, זכו לראות את פירותיה של כל העבודה שהשקעתי? קשה לשכוח את ההתרגשות והגאווה שחווים כאשר האתר המושקע שלך עבר את גבול שלוש הספרות והגיע, שהחיינו וקיימנו בזמן הזה, לאלף מבקרים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by