ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם משטרת קנדה תצותת לאזרחיה? 
 
 האח הגדול נוסח קנדה   
 
מערכת חיים ברשת

הצעה חדשה תחייב את ספקיות האינטרנט הקנדיות לאגור את דברי הדואר האלקטרוניים של מנוייהם, ולאפשר לרשויות החוק במדינה לעיין בהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המגמה נמשכת: שבוע בלבד לאחר שדווח ב"חיים ברשת" כי האיחוד האירופי מבקש להעביר חוק המחייב את חברות הטלקומוניקציה לשמור את רישומי האי-מייל ושיחות הטלפון של אזרחי אירופה לתקופה של שנה, נודע כי ממשלת קנדה, שוקלת לבצע מהלך דומה.

מעיון בטיוטה לדיון, שפורסמה על ידי משרד המשפטים הקנדי ביום ראשון, עולה כי בכוונת המחוקקים לחייב את ספקיות האינטרנט לנהל מעקב אחר פעילות האינטרנט של האזרחים, ואף להקים מאגר מידע ארצי שירכז מידע אודות כל תושב קנדי המחובר לרשת. מההצעה אף עולה כי ספקיות האינטרנט יחויבו לשמור בשרתים את תשדורות הדואר האלקטרוני של מנוייהם, לתקופה בת כחצי שנה, וכי גורמי אכיפת החוק, יורשו לעיין בתשדורות אלו לאחר הוצאת צו חיפוש מבית המשפט.

הרקע להצעה האמורה הוא רצונם של רשויות אכיפת החוק בקנדה להגביר את הפיקוח אחר פעילותם של טרוריסטים, המשתמשים כיום באינטרנט כצינור להעברת מידע ולתיאום ביצוע פיגועים. בכך מתכוון משרד המשפטים הקנדי לפסוע בעקבות האיחוד הארופאי שהודיע בשבוע שעבר על תוכנית דומה. באופן טבעי מלווה ההצעה הנוכחית בתגובות נזעמות מצד ארגונים קנדיים להגנה על הפרטיות שאף כי מודעים לפגיעה בביטחון, חוששים מפגיעה בזכויות הפרטי, עם הענקת כוח כה רב לרשויות אכיפת החוק.

ההצעה תעבור לעיון חברי הפרלמנט כבר בחודשים הקרובים, או, במקרה המאוחר ביותר, בתחילת 2003.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by