ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אימייל ו-SMS בניסוי ב-YES 
 
 
עידו קינן

יס קיבלה רישיון לניסוי בהעברת הודעות SMS ואימיילים פנימיים בין לקוחותיה; הניסוי עשוי להימשך עד אוגוסט 03'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת יס (YES) קיבלה אתמול (ג') רישיון לניסוי בהעברת הודעות SMS לטלפונים סלולריים, והודעות אימייל בין מנויי הלוויין, כך מסר משרד התקשורת. הרישיון לניסוי הוענק לתקופה של שנה - עד סוף אוגוסט 03', ואם יהיה מוצלח, תוכל החברה לספק את השירות באופן מסחרי.

מנויי הלוויין קולטים את השידורים מהאוויר, באמצעות הצלחות המותקנות על גגות בתיהם. השידור חזרה נעשה באמצעות קו הטלפון, שדרכו יעברו הודעות האימייל וה-SMS. ברישיון לא צויין שימוש במקלדות אלחוטיות, ועל כן נראה כי ההודעות תיכתבנה באמצעות השלט, אולי על ידי מקלדת וירטואלית שתופיע על מסך הטלוויזיה. תגובתה של חברת יס להודעה טרם התקבלה.

לניסוי שתי מטרות, הסביר לחיים ברשת ממלא מקום ראש אגף ההנדסה והרישום במשרד התקשורת, מרטין רום: "המפעיל עצמו רוצה לבדוק את עצמו וגם את המנויים שלו, אם הם מרוצים או לא מרוצים. מבחינת משרד התקשורת, אנחנו לא רוצים לפתוח ישר אימיילים לכל העולם. קצת זהירות".

מדוע הרישיון לא מאפשר משלוח אימיילים על גבי האינטרנט? רום: "מכיוון שהתחלנו עם ניסוי, ואנחנו לא רוצים לחדור למרחב האינטרנט. בסופו של דבר זה יהיה, אבל לא בשלב זה". בסופו של הניסוי תגיש יס דוח למשרד התקשורת, וזה ישקול אם להעניק לה רישיון לאספקת השירות. רום אמר שמחיר השירות ייקבע בתיאום עם אגף הכלכלה של משרד התקשורת.

"יס מייל", שירות שפעיל מחודש אפריל אשתקד, מאפשר לחברה לשלוח ללקוחותיה הודעות אימייל אל מסך הטלוויזיה. החברה שולחת חשבונות חודשיים, הודעות ופרסומות של חברות מסחריות. דוברת יס דאז, רותי תמיר, אמרה אז שהשירות יורחב בעתיד ויאפשר ללקוחות להתכתב ביניהם באמצעות מקלדת אלחוטית, שהחברה תספק להם. עוד אמרה, שייתכן שיס כלל לא תגבה תשלום נוסף עבור השירות.

בחודש שעבר הוענק לחברת הכבלים מתב רישיון לשירות דומה. לפי הרישיון, יוכלו לקוחות מתב לשלוח הודעות אימייל בין מכשירי הטלוויזיה והודעות SMS אל מכשירים סלולריים. סמנכ"ל השיווק והתכניות של מתב דיגיטל (שהתפטר אתמול), דורון אדמתי, התגאה בכך שהשירות מתנהל על רשת הכבלים לשני הכיוונים, ללא שימוש בקווי טלפון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by