ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סוני מכריזה על מותו של ה-Betamax 
 
 ``וידאו קסטות קטנות`` - 1975-2002   
 
מערכת חיים ברשת

חברת סוני שולפת את השטקר, שולחת את הרובוטים לפנסיה וסוגרת את קו היצור של מכשיר הוידאו הראשון: הבטהמקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוני חתמה את הפרק האחרון במאבקה ההיסטורי עם חברת Victor Co. of Japan אודות השליטה על שוק מכשירי הוידאו הביתיים, בכך שהודיעה אמש שהיא מפסיקה לייצר את מכשירי הוידאו בפורמט בטהמקס. בהודעה שמסרה דוברת החברה, שוקו יאנאגיצאווה, נמסר כי עד סוף השנה תחדל החברה לייצר את מכשירי הוידאו, וזאת על מנת למקד את מאמצי הייצור ב-DVD ובטכנולוגיות דיגיטליות נוספות, השולטות כיום בשוק.

הודעה זו מסמנת את סופו של עידן בן 27 שנים, בו מכרה סוני כ-18 מיליון מכשירים ברחבי העולם, תוך כדי מלחמה בפורמט ה-VHS של המתחרה העיקרית Victor Co, הידועה יותר בשם JVC, כל זאת כדי לקבוע את פורמט הוידאו הסטנדרטי.

בטהמקס היה מכשיר הוידאו הראשון שיצא לשוק, בשנת 1975, והגיע לשיא המכירות בשנת 1984 עם 2.3 מיליון יחידות, שנמכרו בתפוצה עולמית. אולם ההחלטה שנקטה סוני, שלא לשתף חברות מתחרות בטכנולוגיה זו, הוכיחה עצמה כטעות גורלית. באמצע שנות השמונים, הגיח האנדרדוג, פורמט הVHS, קיצור ל Video Home System, וניצח את מרוץ המכירות. הטכנולוגיה שנמצאת כיום במיליוני מכשירי וידאו היא זו של חברת JVC.

בעוד המאבק בין שתי הטכנולוגיות מתבסס על תורות עסקיות, עם הרבה מעריצים מושבעים שעדיין מתווכחים על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות, אמרה יאנאגיצאווה, כי ההחלטה להפסיק את ייצור המכשירים, נעוצה בעידן החדש של טכנולוגיות דיגיטליות ההופכות את קלטות הוידאו למיושנות.

גם עבור JVC, טכנולוגיית קלטות הוידאו איבדה מזוהרה. החברה הפסידה כסף בשתיים מבין שלוש שנות הכספים האחרונות וצפויה להכריז על הפסדים , גם בתום השנה שתסתיים ב-31 למרץ.

ייצור הבטהמקס ברחבי העולם הופסק בשנת 1998. ביפן יצרה סוני רק 2,800 יחידות בשנת 2001.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by