ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חגיגת מולטימדיה 

חגיגת מולטימדיה

 
 
סער קרני

מתי נזקקתם לתוכנת המרה של קבצי מולטימדיה? מתי התקשיתם להתחבר לשרת FTP? מתי הסתבכתם בחיפוש מידע באינטרנט? מתי יצא לכם להיות פטריה? כל התשובות ב"תוכנות השבוע", וגם התוכנות שלכם, והסבר קצר שכדאי לקרוא בנושא תשלום עבור תוכנות. וממש בשניה האחרונה - הגרסה הרשמית והמלאה של ווינאמפ 3 ניתנת להורדה!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ברגע האחרון

 
לאחר עבודת פיתוח שנמשכה כשלוש שנים (אם להאמין למפתחים), הגרסה הרשמית, החדשה והמלאה של נגן האמ.פי.3 הפופולארי בעולם, Winamp3, מגיחה לאוויר העולם, והיא זמינה כעת להורדה. לאחרונה סקרנו בהרחבה את החידושים והשיפורים שמציע הנגן במתכונתו החדשה, ולכן רק נזכיר בקצרה כי בגרסה זו קיימת תמיכה במספר רשימות שירים בו זמנית, ניתן לנגן גם קבצי וידאו וגם קבצי אודיו בפורמט OGG ומשולבת בה ספריית מולטימדיה שלמה, שמאפשרת לשמור מידע אודות הקבצים.

קישורים:
הכתבה המלאה על Winamp3
הורדת ווינאמפ3

 

תוכנת השבוע: Blaze Media Pro

 
מספר הסוגים של קבצי מולטימדיה שבר כבר מזמן כל שיא אפשרי. ישנם פורמטים רבים של קבצי וידאו ושל קבצי אודיו, שנבדלים זה מזה בעיקר בשיטת איחסון המידע, וגורמים לנו, המשתמשים, בעיקר בלבול מוח: צריך להתקין 3 נגני וידאו ועוד 2 נגני מוסיקה במחשב, חייבים לוודא שלחברים יש נגן מתאים לפני ששולחים להם סרטון באי-מייל ואם רוצים לבצע המרות בין הפורמטים השונים - צריך להוריד תוכנה נפרדת, וגם בתחום הזה קשה בד"כ להסתפק בתוכנה אחת שתבצע את כל ההמרות הדרושות. אז אם כל האמור לעיל מדבר אליכם, ואתם כבר מבולבלים מרוב MPG-ים, ASF-ים, MOV-ים ושאר החברים, תשמחו ודאי לדעת שאתם לא לבד (וכידוע, צרת רבים - חצי נחמה), ותשמחו עוד יותר לדעת שיש פתרון: חבילת מולטימדיה לנגינה, המרה, עריכה וטיפול בקבצי מולטימדיה מכל סוג.

לתוכנת הקסם הזו קוראים Blaze Media Pro, והיא ככל הנראה תוכנת המולטימדיה המקיפה ביותר שניתן למצוא. התוכנה תומכת כמעט בכל הפורמטים הקיימים של קבצי וידאו ואודיו (רשימה חלקית ביותר: MPG, AVI, ASF, MOV, WMV, MP3, WAV, MIDI, WMA, OGG) ומאפשרת לנגן את הקבצים וליצור רשימות נגינה, המכילות קבצים מכל הסוגים. אולם היכולות של התוכנה אינן מסתכמות, כמובן, רק בנגינת הקבצים. התוכנה מציעה גם אפשרויות המרה בין כל הפורמטים, הן של קבצי המוסיקה והן של קבצי הוידאו. כמו כן ניתן להמיר מוסיקה מתוך תקליטורים, ולשמור את השירים בכל אחד מהפורמטים הנתמכים. אפשר לייבא תגי מידע אודות השירים באמצעות מאגר הנתונים CDDB, או להקליד את הנתונים המבוקשים בצורה ידנית. בעלי צורבים יוכלו להשתמש בתוכנה כדי לצרוב קטעי מוסיקה מתוך המחשב, בפורמט הרגיל של תקליטורים.
 
 
הדובדבן שבקצפת הם כלי העריכה המתקדמים שמציעה התוכנה. בין האפשרויות שמציעה התוכנה בתחום הזה: הגברה, החלשה והשוואה של עוצמת השירים, הוספה והורדה של קטעי שקט, הכנסת אפקטים שונים (דוגמת Fade In/Out), ביצוע מיקסים, שימוש בפילטרים שונים, וכך ניתן להמשיך ולפרט עד שיושג שלום בין ישראל לבין הפלסטינאים (טוב, אולי הגזמנו קצת). Blaze Media Pro יכולה לשמש גם לביצוע הקלטות מכל מקור, כך שאם, למשל, יש לכם קלטות טייפ ישנות שאתם מעוניינים לגבות - אפשר לעשות גם את זה. למרות כל ריבוי הכלים שהתוכנה מציעה, הממשק שלה פשוט מאד לשימוש, ובתוך זמן קצר ניתן להשתלט על התוכנה וליהנות ממגוון האפשרויות שהיא מציעה.

גרסה: 2000n
רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 12.7 מ"ב
 
 

לא למקצוענים בלבד: WS-FTP LE

 
אחת הדרכים היותר מהירות, אך הפחות מוכרות, להשיג קבצים שונים (משחקים, שירים, תוכנות) היא ע"י שימוש בתוכנות FTP, והורדת הקבצים המבוקשים משרתי FTP. מדובר בשרתים מיוחדים, אשר את הקבצים המאוחסנים עליהם ניתן להוריד בעזרת פרוטוקול FTP (קיצור של File Transfer Protocol), הפרוטוקול הייעודי (ולפיכך גם המהיר) להעברת קבצים דרך האינטרנט. ברחבי הרשת ניתן למצוא אין ספור שרתים כאלה, וכדי להתחבר אליהם ולהוריד את כל הטוב שהם מציעים אין צורך בהשקעה מרובה: נדרשת רק תוכנת לקוח (Client) שיודעת להתחבר אל אותם שרתים ולשאוב מהם את הקבצים.

מבין תוכנות הלקוח, CuteFTP היא הידועה ביותר, אולם מדובר בתוכנה שאינה חופשית, ולפיכך הרשו לנו להציע אלטרנטיבה לא פחות טובה והעיקר, חינמית לחלוטין: WS-FTP LE. מדובר בגרסה לשימוש ביתי של התוכנה, ובעזרתה ניתן להתחבר אל שרתי FTP, ולנווט בתוך ים הקבצים בקלות ובמהירות. לאחר התקנת התוכנה, תידרשו תחילה להגדיר מספר פרמטרים הקשורים לחיבור לשרת: שם השרת, כתובתו, שם המשתמש והסיסמה. התוכנה מגיעה עם רשימת ארוכה של שרתים קיימים, אך ניתן כמובן להוסיף שרתים נוספים. לאחר ההתחברות אל השרת ניתן לראות את כל הקבצים והספריות שהוא מכיל, לבצע פעולות ניהול קבצים שונות (כגון יצירת ספריות) והעיקר: להעתיק קבצים אל המחשב, באמצעות הממשק בעל שני הפאנלים. כמובן, ניתן גם להעתיק קבצים מהמחשב אל השרת במקרה הצורך. ורק טיפ קטן לסיום: בשרתי FTP רבים ניתן לבצע כניסה בעזרת שם המשתמש anonymous וללא סיסמה (או עם הסיסמה anonymous גם כן).

גרסה: 5.08
רשיון: חופשי (לשימוש ביתי)
גודל קובץ להורדה: 690 ק"ב

 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים

 
iFind

מרוב שירים, משחקים, צ'אטים ואתרי פורנו, אנחנו שוכחים לפעמים שהאינטרנט הוא קודם כל ולפני הכל מאגר אדיר של אינפורמציה, שבו ניתן למצוא מידע בכל עניין ונושא שניתן לחשוב עליהם. תוכנות רבות (וגם אתרים רבים) מוקדשים למשימת איתור המידע באינטרנט, ומי שמרבה לבצע חיפושים ישמח לגלות את iFind, תוכנת חיפוש שהיתרון הגדול שלה הוא בהצגה מסודרת של התוצאות הרבות של השאילתות, כך שהמחפש יכול לבחור בקלות ובמהירות במידע הרלוונטי עבורו. ניתן לבצע חיפוש אחר מושג מסוים, וגם להקליד שאלות, והתוכנה תאתר את התשובות תוך שימוש במנועי חיפוש שונים שאותם יכול המשתמש לבחור. הממשק פשוט ונוח לשימוש, ותוצאות החיפוש מוצגות בעזרת שני פאנלים, אחד עבור המושג או המושגים שיכולים להתאים לשאילתה, והשני עבור הקישורים הרלוונטיים לאותם מושגים.

גרסה: 1.01
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.86 מ"ב
 

שחקו אותה: Mutant Mushroom

 
אם שאלתם את עצמכם אי פעם איך זה להיות פטריה, הרי שעכשיו תוכלו, סוף סוף, לקבל מענה לשאלה הזו, שבלי ספק הטרידה את מנוחתכם והפריעה את שלוותכם. Mutant Mushroom הוא המשחק שיאפשר לכם להיות פטריה קטנה לזמן מה, ולהשתתף במשימה חשובה ביותר: הצלת העולם מפני הדוקטור המשוגע ג'ין ספלייס וצבא הפטריות המרושעות שיצר. מדובר במשחק הרפתקאות חביב וסטנדרטי, המכיל הרבה שלבים, בונוסים, אויבים ומכשולים. השחקן, שנכנס כאמור לנעליה של פטריה, צריך לטהר את כל המסכים מהפטריות המסוכנות ולמנוע מד"ר ספלייס מלהשתלט על העולם. משחק פשוט ומשעשע, עם הרבה כיף.

גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 4.4 מ"ב

 

התוכנות שלכם

צחי מבקש להמליץ על התוכנה GeoWhere:

GeoWhere היא תוכנת מקצועית לאיתור מידע באינטרנט, העושה שימוש במספר מנועי חיפוש בו זמנית. מנועי החיפוש השונים מתמקדים בחיפוש מידע ספציפי, כגון שירים, תוכנות ובעיקר - מידע מקצועי מתוך פורומים שונים. התוכנה קלה מאד לשימוש ולהפעלה, ויכולה להיות לעזר רב לכל גולש.

גרסה: 1.22
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.4 מ"ב

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!

 

עדכוני גרסאות

HebJuggler - גרסה 1.4 של התוכנה המצוינת, לטיפול בבעיית העברית ההפוכה. גם עמוד הבית של התוכנה עבר שידרוג, והוא כתוב כעת בעברית.


WindowsBlinds - גרסה 3.4 לתוכנה המאפשרת לשנות את המראה של שולחן העבודה.

****


ולסיום, הסבר מנהלתי קצר בעקבות פניות ושאלות רבות שהגיעו אלינו בנושא גביית התשלום עבור תוכנות שאינן חופשיות:

באתר "פרה-פרה" מפורסמות סקירות של תוכנות מסוגים שונים: חופשיות, שיתופיות (Shareware) וגרסאות דמו. ההורדה של התוכנות מכל הסוגים אינה כרוכה בכל תשלום, אולם עם תום תקופת ההערכה של תוכנות שיתופיות (תקופה זו מצוינת בסקירה של התוכנה), אם מעוניינים להמשיך ולהשתמש באותן תוכנות, יש לרכוש אותן באמצעות האתרים שלהן, וכנ"ל לגבי גרסאות מלאות של תוכנות דמו. לאתר "פרה-פרה" (ו\או לאתר "נענע" ו\או לחברת נטויז'ן) אין כל קשר לתשלום עבור התוכנות. התשלום מתבצע באמצעות האתרים של אותן תוכנות, וכל תפקידו של אתר "פרה-פרה" הוא להביא את המידע האינפורמטיבי כפי שמפורסם באתרי התוכנות לידיעת הגולשים.

פרטים נוספים בנושא רשיונות של תוכנות ואופן רכישתן ניתן למצוא במדריך ההורדות של פרה-פרה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by