ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעלי מניות תובעים את AOL טיים וורנר 
 
 
מערכת חיים ברשת

בעלי מניות הגישו תביעה כנגד AOL טיים וורנר - מאשימים בניפוח "יצירתי" של רווחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחזיקי מניות AOL טיים וורנר, הגישו תביעה אמש, בה הם מאשימים את תאגיד המדיה הגדול בעולם בניפוח מלאכותי של נתוני הרווחים ממכירת פרסומות און-ליין. קנט מקלור, המחזיק ב10,680 ממניות החברה, הוא מחזיק המניות הגדול מבין קבוצת האנשים שהגישו את התביעה כנגד ענק התקשורת בביהמ"ש הפדראלי בטקסארקאנה, טקסס.

מגישי התביעה מאשימים את החברה בכך ששיקרה לבעלי המניות על מחזור העסקים של החברה, על ידי ניפוח פיקטיבי של מאזני הרווחים ממכירת פרסומות און-ליין, וע"י שקרים אלו יצרה אצל בעלי המניות את ההרגשה ש"העסקים כרגיל" ועודדה אותם להמשיך להחזיק ולקנות את מניות החברה. המניות איבדו השנה כ-70 אחוז מערכן כתוצאה מאי עמידה בציפיות הגדולות שעוררה עסקת המיזוג, בה קנתה AOL את טיים וורנר בסכום של 106.2 מיליארד דולר, בשנת 2001.

התביעה הייצוגית הגיעה בעקבות חקירת משרד המשפטים האמריקאי וועדת הבטחונות והסחר, אל קרבי ספרי החשבונות של AOL, ותביעה נפרדת שהוגשה כנגד החברה ב-19 ביולי בבימ"ש פדראלי במנהטן.

חקירות אלו החלו לאחר פרסום סדרת כתבות ב"וושינגטון פוסט", אשר העלתה תהיות האם AOL השתמשה בשיטות לא קונבנציונליות לנפח את רווחיה, כגון רישום רווחים מעסקות שעשתה בשם שותפיה, אילוץ חברה אשר הפסידה לה במשפט, לשלם בפרסומות ועוד דרכים יצירתיות.

AOL עוסקת בשבועות האחרונים בסבב בכירים רחב בהיקפו, החל ממקום היו"ר אשר פרש לפני שבועיים, בניסיון להשיב את מוניטין החברה. דוברת החברה, טרישיה פרימרוז, מסרה כי "החברה לא ראתה עדיין את התביעה הטקסאנית, אולם כל ספרי החשבונות של החברה נערכו כדין ובהתאם לכללים המקובלים בראיית חשבון. החברה סיפקה למשקיעיה את כל המידע המתאים הנגע לעסקינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by