ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הפס הרחב שווה מאות מיליארדים  
 
 האם גם המשתמשים הביתיים יהנו מהמהירות?   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש של גרטנר טוען כי השקעה בתשתיות לרשתות תקשורת במהירויות המתחילות ב-10 מגה ביט לשניה יכולה להניב צמיחה כלכלית של כ-500 מיליארד דולר לשנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט בפס רחב יכול להוות זרז משמעותי לצמיחה כלכלית, כך אומר מחקר חדש של חברת גרטנר. אולם לא מדובר על האינטרנט המהיר שאנו מכירים כיום, אלא על אינטרנט במהירויות של 10 מגה ביט לשנייה.

על פי מודל כלכלי של איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי טוענים בגרטנר כי היכולת להשתמש ברשתות תקשורת במהירות שכזו יכולה להביא לעלייה של כ-500 מיליארד דולר בתוצר הלאומי הגולמי בארה"ב מדי שנה במשך עשר השנים הבאות.

בגרטנר מסתמכים על כך שההשקעה הרבה בתשתיות לרשתות מהירות תוכל להניע צמיחה כלכלית במשך מספר שנים בשל צורך בשדרוג מתמיד של ציוד התקשורת. ההשקעה הזו מצידה, תניב לאחר מכן במשך שנים רבות של צמיחה בין היתר בשימוש במכשירים למשתמש הסופי.

עם זאת, שומרים בחברת המחקר על אופטימיות זהירה ומבהירים במחקרם כי מדובר בפרוייקטים הדורשים השקעות אסטרונומיות, וזמן רב מאוד לפרישת הציוד. זאת, במידה והפרוייקט יזכה לתמיכה רחבה מאוד. כמו כן הם מדגישים במחקר גם כי עדיין קיים סיכון שתשתית קווי הנחושת לבתים הפרטיים תהווה צוואר בקבוק בדרך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by