ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצים 
הנבחרות: תוכנות Uninstall 

הנבחרות: תוכנות Uninstall

 
מומלצים |
 
ליאור באקאלו

יותר מדי תוכנות על המחשב? רוצים להסיר כמה ישומים בו- זמנית? ליאור באקאלו עם התוכנות שיעזרו לכם לעשות זאת במהירות וללא מאמץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום: ASAP Images
 צילום: ASAP Images   
בתור מי שמרבה להתקין תוכנות חדשות על המחשב, אחת הבעיות העיקריות בהן אני נתקל היא הסרה של אותן תוכנות, כשכבר עוד אין כל צורך בהן. מערכת ההפעלה אמנם מציעה ממשק להסרה (והוספה) של תוכנות תחת לוח הבקרה (Add or Remove Programs), אך כלי זה לוקה במספר מגבלות: לא ניתן לחפש תוכנות על פי שם, יש לגלול את הרשימה ולאתר אותן באופן ידני ובנוסף, הממשק מציג אינפורמציה שכלל אינה נחוצה לצורך הסרתן (מועד השימוש האחרון בתוכנה, למשל).

למרבה המזל קיימות כמה וכמה תוכנות המסייעות בתהליך ההסרה הזה, ומרביתן נוחות בהרבה מכלי ההסרה שמציעה חלונות. בתוכנות אלה ניתן לחפש תוכנות להסרה על פי שם, למחוק שאריות שתוכנות שהוסרו הותירו לכם על המחשב, וחלקן גם מאפשרות להסיר כמה תוכנות בו זמנית- אם כבר החלטתם שאתם עושים סדר פסח.
 

Easy Uninstaller - הסרה קבוצתית

 
ממשק התוכנה אולי לא יזכה בתחרות היופי של הממשקים, אך הוא פשוט ופונקציונלי. בצידו השמאלי של המסך מוצגים הישומים המותקנים על המחשב, וניתן לעבור או לאתר אותם פשוט על ידי הקלדת שמם (אין שורת חיפוש, פשוט מקלידים "באוויר"). כשתעמדו על תוכנה מסוימת המופיעה ברשימה, תוכלו לראות בחלקו הימני של החלון את הפרטים הרלוונטים לה, כדוגמת שורת הפקודה לביצוע ההסרה, הגירסה של התוכנה, כתובת אתר היצרן או כתובת בה ניתן לקבל סיוע לגבי התוכנה וכן הלאה.

יתרונה הגדול של תוכנה זו הוא באפשרותה להסיר מספר תוכנות בו זמנית. כדי לעשות זאת, יהיה עליכם לסמן את התוכנות אותן ברצונכם להסיר ולבחור ב"הסר את כל המסומנות". החלונות להסרת התוכנות יפתחו בזה אחר זה, ויחסכו לכם את הצורך להמתין זמן רב על מנת להתחיל תהליך הסרה של תוכנה אחרת. עם זאת התוכנה סובלת ממידת מה של חוסר יציבות, ונטה להתרסק לעתים לאחר שימוש ממושך.

יתרונות: הסרה של כמה תוכנות במקביל
חסרונות: סובלת מחוסר יציבות, ממשק מכוער
שורה תחתונה: למי שמרבה להסיר תוכנות ורוצה לעשות זאת בו זמנית

להורדה
 

CCleaner - הרב-תחומית

 
תוכנה זו היא הרבה יותר מ"רק" תוכנה לניהול הסרת תוכנות, והיא משמשת בעיקר להסרת קבצים זמניים ושאר טובין שהשימוש השוטף במחשב מותיר במערכת שלכם. בין שלל אפשרויות התוכנה קיים גם ממשק להסרת תוכנות, ועליו כמובן נרחיב כאן. גם בממשק זה תוכלו למצוא את התוכנה שאתם מחפשים פשוט על-ידי הקלדת שמה, או האותיות הראשונות המרכיבות את שמה. בנוסף, תוכלו לשנות את שם התצוגה של התוכנה כפי שהיא מופיעה ברשימה, ולהפוך למשל, את התוכנה skype 2.5 ל-"סקייפ שתיים-וחצי".

אפשרות שימושית נוספת היא מחיקת שורת האזכור של התוכנה בין שלל התוכנות, למקרה שהסרתם תוכנה בעבר אך משום היא החליטה להשאיר לכם עקבות למזכרת בחלון הוסף/הסר תוכנות. ואם אתם חייבים לערוך מעקב אחר התוכנות המותקנות לכם במחשב, תוכלו לשמור את רשימת התוכנות המופיעות על המסך על ידי כפתור -Save to text file, אשר ישמור את הרשימה כקובץ TXT ולהדפיסו לאחר מכן.

יתרונות: שינוי שם התוכנות המופיעות ברשימה, חיפוש, ניתן למחוק אזכורים של תוכנות
חסרונות: לא ניתן להסיר מספר תוכנות במקביל
שורה תחתונה: למי שרוצה תוכנה כללית לניהול המערכת, שמאפשרת גם להסיר תוכנות

להורדה
 
 

ZSoft Uninstaller - המנטרת

 
בניגוד לתוכנות האחרות, שהציעו רק דרכים נוספות להתבונן בממשק הסרת התוכנות, תוכנה זו תאפשר לכם גם לנטר (לעקוב ולפקח) אחר תהליך ההתקנה עצמו. כדי לעשות זאת תצטרכו להפעיל את אפשרות הניטור בתוכנה לפני התקנת התוכנה החדשה, ולהשוות את מצב המערכת לפני ההתקנה למצב אחריו.

ממשק התוכנה מחולק לשתי לשוניות: הראשונה מציגה את התוכנות והיישומים המותקנים על המחשב, והשניה מציגה את התוכנות המנוטרות. באמצעות בחירת תוכנה בממשק הצגת התוכנות והקלקה על לחצן העכבר הימני תוכלו לקבל מידע נוסף אודותיהן, דוגמת אתר לקבלת עזרה, גירסה, קובץ הסרה, שימוש ועוד. כדי למצוא תוכנה שמותקנת על המחשב הקלידו חלק משמה, ורשימת התוכנות תצמצם את המבחר על פי השם שהוקש. בנוסף, התוכנה מאפשרת לאתר רשומות שהשאירו במחשב תוכנות שכבר הוסרו, ולמחוק אותן.

ניטור התוכנות שתתקינו על המחשב (לא ניתן לנטר תוכנות שכבר מותקנות) מתבצע באמצעות כפתור ה-Analyze. לאחר שתלחצו עליו, התוכנה תבקש ממכם לערוך מיפוי של הכונן, הליך שבמקרה שלנו ארך כחצי דקה עד דקה. לאחר מכן תתקינו את התוכנה המבוקשת, ואז תבצעו סריקה נוספת של הכונן, לאחר ההתקנה. לאחר סריקה זו תתבקשו להקליד את שמה של התוכנה שהתקנתם, לצורכי מעקב אישי שלכם. מעתה יופיע אזכור של התוכנה בלשונית התוכנות המנוטרות, וייערך רישום של כל פעולה שהן יבצעו במערכת שלכם, שיהיה שימושי בעת הסרת התוכנה בעתיד.

יתרונות: ניטור תוכנות מותקנות, חיפוש נוח
חסרונות: לא ניתן להסיר מספר תוכנות במקביל
שורה תחתונה: למי שרוצה להיות בטוח שכשהוא מסיר תוכנה, הוא מסיר את כל התוכנה

להורדה
 

Total Uninstall - היסודית

 
כמו התוכנה הקודמת, גם זו מאפשרת לפקח אחר הליך התקנת התוכנות, כדי שתוכלו להסיר אותן ביעילות רבה יותר כשתרצו להיפטר מהן. היתרון הגדול של תוכנה זו, הוא שהיא עוקבת לא רק אחרי הקבצים החדשים שהתוכנות שתתקינו יפזרו על פני המחשב שלכם, אלא גם אחרי שינויים ברג'יסטרי. המעקב מתבצע באמצעות יצירת תמונה של המערכת לפני התקנת כל תוכנה ואחריה, והשוואת המצבים. כשתבחרו להסיר את התוכנות שהתקנתם, Total Uninstall תדאג להחזיר את המערכת למצב שלה לפני ההתקנה - דבר שעשוי להיות בעייתי במקרה שיש לכם כמה תוכנות שמשתמשות באותם קבצים.

בצידו השמאלי של מסך התוכנה תמצאו את רשימת התוכנות המנוטרות, ותוכלו לחפש ביניהן באמצעות שורת החיפוש הממוקמת מעליהן. בצידו הימני של המסך תוצג אינפורמציה לגבי התוכנות המפוקחות, בשתי אפשרויות תצוגה. בתצוגת Summery תראו מידע אודות התוכנה כגון מועד ההתקנה, מספר התיקיות והקבצים שהותקנו, שינויים ברג'יסטרי ועוד. באפשרות ה-Changes יוצגו השינויים שנערכו במערכת בעץ בסגנון סייר החלונות (Windows Explorer).

כדי שהתוכנה תוכל לעקוב אחר השינויים שיערכו התוכנות שתתקינו, תאלצו לבצע את תהליך ההתקנה שלהן מתוכה (כלומר, מתוך Total Uninstall), ולהשתמש בה גם לביצוע ההסרה. לאחר שתבחרו באפשרות התקנה (Install) ותכניסו את מיקום קובץ ההתקנה על המחשב, התוכנה תבצע סריקה ליצירת תמונת מצב (Snapshot) של המערכת.

לאחר הסריקה, שתימשך כדקה עד שתי דקות, התוכנה תבקש מכם לאשר את התקנת התוכנה החדשה. כשהליך ההתקנה יסתיים, התוכנה תבצע סריקה נוספת של המערכת, ותשווה אותו למצב הקודם. אם בין לבין ביצעתם פעולות נוספות במחשב שיצרו שינוי כלשהו, הן עשויות להיכנס גם כן לתמונת המצב האחרונה שנלקחה.

יתרונות: מעקב צמוד אחר שינויים שמבצעות תוכנות חדשות במערכת
חסרונות: לא ניתן להסיר תוכנות שלא הותקנו באמצעות התוכנה
שורה תחתונה: למי שרוצה פיקוח הדוק אחרי השינויים במחשב שלו

להורדה
 

המלצת העורך - ZSoft Uninstaller

 
תוכנה זו מאפשרת גם לחפש בנוחיות את התוכנה שברצונכם להסיר, וגם מנטרת את התוכנות המותקנות כדי לוודא שבעת ההסרה הן ישאירו כמה שפחות שאריות.

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by