ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"אין לך מספר סידורי? לא יעבוד לך ה-XP" 
 
 מיקרוסופט ממשיכה להילחם בהאקרים   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט הכריזה היום על מערכת חדשה שתמנע אפשרות להריץ חלונות XP ללא מספר סידורי תקף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט שחררה היום פרטים ראשונים לגבי מנגנון האבטחה בחבילת השירות הראשונה של חלונות XP, שצפוי להקשות על התקנה של גרסאות פיראטיות. החברה מעוניינת בכך לסתום מספר חורים במנגנון, אולם הוא גם יאפשר לה ליצור בסיס נתונים של מספרים סידוריים.

מחשבים, שעליהם הותקנה בעבר גרסה של חלונות XP עם מספרים סידוריים הידועים בשימוש לגרסאות פיראטיות, לא יוכלו להנות מהתוספות בחבילת השירות. עד כה השתמשה מערכת האבטחה רק בזיהוי של חבילת ההתקנה והחומרה עליה מותקנת מערכת ההפעלה. כעת הוסיפה מיקרוסופט לזיהוי המוצר גם את המספר הסידורי ששימש להפעלתו. באמצעות התוספת, תוכל מיקרוסופט מעתה לבחון האם המוצר הותקן על מספר סידורי תקף, או שנוצר באופן אקראי.

לא ברור אם אכן מיקרוסופט מחזיקה בבסיס נתונים של מפתחות תקפים באופן שימנע מהאקרים לייצר מספרים סידוריים באקראי. עם זאת, גם אם אין לחברה מאגר שכזה לכל המוצרים שיצאו בעבר לשוק, היא תוכל להחזיק כזה ברשותה בעתיד. בעזרת המערכת תוכל מיקרוסופט למנוע גישה לעדכונים של חבילת השירות, גם אם הותקנה בהצלחה על מערכת שלאחר מכן התגלה כי המספר הסידורי שלה משמש לפיראטיות.

יש לציין כי עדכון חלונות לא ידרוש את המספר הסידורי של ההתקנה על ה-2 באוקטובר. השאלה כעת היא האם זו תהיה המערכת האולטימטיבית שתמנע מעתה התקנת גרסאות לא חוקיות של חלונות, או שגם במערכת זו ימצאו ההאקרים פרצות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by