ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רובוט בלש בנבכי הפירמידות 
 
 
מערכת חיים ברשת

שיטות לחיפוש ניצולים בפיגועי ה-11 בספטמבר ישמשו בחודש הבא לפתרון תעלומת המעברים הסודיים בפירמידות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשות העתיקות המצרית המצרית תסתייע ברובוט מיוחד על מנת לחקור מערות מסתוריות בפירמידה הגדולה בגיזה. המערות התגלו בשנת 1872 ומאז נותרו כתעלומה עבור החוקרים, משום שהן חסומות בקצה שלהן. בחודש הבא יחל הפרוייקט שיעשה שימוש בטכנולוגיות שעזרו, בין היתר, לאיתור ניצולים במרכז הסחר העולמי, לאחר התקפות הטרור ב-11 בספטמבר.

על פי התכנון, הרובוט, "משוטט הפירמידות", יטפס לגובה של 64 מטרים לאורך אחת המערות עד למקום בו היא חסומה. באמצעות רדאר ינסו החוקרים לבחון מה נמצא מעבר למחסום, ובמידה ויהיו לסריקת הרדאר ממצאים תוחדר מצלמה מזערית באמצעות סיב אופטי בין הסדקים.

הפירמידה של הפרעה חופו מכילה שני חדרים גדולים, חדר המלך וחדר המלכה. המערות מתחילות בקצוות הדרומיים והצפוניים של חדר המלכה וחסומים בסופם. רוחב המערות כ-13 סנטימטר וגובהן כ-30 סנטימטר. חלק מהחוקרים סבורים כי מדובר במערות המצביעות לכיוון קבוצה מסוימת של כוכבים, כמעין "דרכי מילוט" עבור הנפש לגן עדן. אחרים טוענים כי מעבר למחסום מסתתר חדר שלישי.

הפרוייקט מנוהל על ידי זאהי האוואס, מנהל רשות העתיקות המצרית, וע"י מארק לנר, מנהל פרוייקט המיפוי של הפירמידות בגיזה. "מדובר בפירמידה היחידה עם מבנה מסוג זה, כך שאין תקדימים מעבר לפיהם ניתן לשפוט מה עומד מאחורי המחסום", אמרה קייט ספנס ממכון מקדונאלד לחקר ארכיאולוגיה והדגישה: "אחת השאלות הגדולות ביותר היא מדוע נחסמו המערות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by