ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התארים הטכניים עדיין אלופי המשכורות 
 
 המקצועות הטכניים עדיין מובילים בדירוג השכר   
 
מערכת חיים ברשת

בעלי תארים טכניים מקבלים בממוצע לעבודתם הראשונה עד 52 אלף דולר לשנה, עם תואר שני עולה המשכורת ההתחלתית לעד 78 אלף דולר בשנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עדיין משתלם ללמוד מקצועות טכניים: למרות הכרסום המתמשך במעמדו של שוק ההיי-טק הרי בהשוואה לבוגרי תארים אחרים המתקבלים לעבודתם הראשונה, עדיין מקבלים בוגרי תארים טכניים את המשכורות הגבוהות ביותר בשוק.

מנתוני הסקר שנערך על ידי חברת המחקר Beta Research, בחסותו של עיתון הניו-יורק טיימס עולה כי בעלי תארים טכניים ראשונים מקבלים בממוצע בין 38 ל-52 אלף דולר בשנה , כששכרם עולה לבין 55 ל-78 אלף דולר לשנה עם קבלתם תואר טכני מתקדם יותר. נתונים אלו משקפים תנאי העסקה של עובדים באזור העיר ניו-יורק, אך אף שהמשכורות נמוכות יותר באזורים אחרים, המגמה אמורה להיות זהה.

אך אלייה וקוץ בה, בניגוד למצב בעבר, עת נחטפו בוגרי התארים הטכניים כלחמניות חמות בשעת בוקר מנומנמת, הרי כיום כשהיצע העובדים עולה על הצורך בהם בודקות החברות גם את ציוניו של הבוגר הטרי ובוחרות את בעלי הגיליון המרשים ביותר. בנוסף, מציינים מעסיקים רבים כי הם בוחנים משתנים נוספים כגון היותו של המועמד בעל "מחשבה אסטרטגית", "גישה חיובית" נכונותו לעבודה קשה ואפילו לבושו וחזותו המקצועית. לקח נוסף העולה מהסקר הוא שסטודנטים שהשתתפו בקורסי-רוחב במהלך לימודיהם, תוכניות מיוחדות או פעילויות נוספות מקבלים יתרון על פני עמיתיהם שעסקו בלימוד נטו.

השאלה המעניינת היא, כתמיד, מה מעמדם של העובדים הישראלים בקרב יתר עובדי ההי-טק? האם ההילה שפעם הייתה לנו עדיין קיימת או שהיא נגוזה עם התפוצצות הבועה ...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by