ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלייסטיישן - הדור הבא 
 
 מישהו יודע מהו הממצא הארכיאולוגי הזה?   
 
מערכת חיים ברשת

היכונו לביאת ה"תא" - מעבד חדש לפלייסטיישן 3 בתכנון משותף של IBM טושיבה וסוני עתיד להגיע לייצור ב-2004

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהנדסים משלוש חברות הענק, IBM טושיבה וסוני, סיימו את עבודת העיצוב הראשונית על שבב המולטימדיה המהפכני המכונה "תא" (Cell). השבב עתיר עצמת החישוב מתואר כמחשב-על הנמצא על צ'יפ אחד. מ-IBM נמסר כי העבודה על השבב נמצאת בשלבי סיום, ולשבב יימצא שימוש בקונסולת המשחק העתידית של סוני פלייסטיישן 3 ואלמנטים עיצוביים של השבב יגיעו לשרתים של IBM.

"תא" נמצא עתה בשלב בו תכנונו ועיצובו על גבי הנייר הושלמו למעשה, בקרוב יועברו התכניות למהנדסי ייצור אשר יכינו דוגמיות מוצר. בינתיים עורכים המהנדסים ניסויים באלמנטים שונים של השבב, ביחד ולחוד, זאת לפני שבייצור עצמו יורכבו האלמנטים הללו לכלל שבב "תא" אחד. בקצב העבודה הנוכחי, צפוי השבב לשימוש מסחרי לקראת סוף 2004.

בעוד הפרטים הטכניים נשארים עלומים, "תא" ייבדל משבבים קיימים בכך שיכלול מספר תכונות "אישיות" נפרדות. השבב יבצע לא רק פעולות חישוב מתמטיות כבדות הדרושות עבור גרפיקה מתקדמת (כטריליון פעולות חישוב מתמטיות לשניה, פי 100 יותר משבב P4 העובד במהירות 2.5 mhz), אלא גם יכלול מעגלים לטיפול בתקשורת רחבת-פס ולהריץ מספר מכשירים בו זמנית.

גישת התכנון של השבב בנויה על עקרון ריכוז מספר ליבות עיבוד על שבב בודד, מכאן הגיע שמו - "תא". מדובר בגישת עיצוב ההולכת וצוברת תאוצה בתחום הנדסת המחשב. שבבים שכאלו גם יאפשרו למכשירים מבוססי רשת ליצור רשתות עמית לעמית (P2P) חזקות במיוחד, מעריכים מומחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by