ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אפשר להקליק בשקט 
 
 הוסר האיום ... אפשר להמשיך ולגלוש   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט האמריקאי דחה את תביעתה של חברת בריטיש טלקום לבעלות על קישורי הרשת (הלינקים). בכך נמנעה הפיכתה של אוטוסטרדת המידע לשורה של כבישי אגרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה לגולשים: האיום הוסר ואפשר להמשיך ולהקליק בשקט. תביעת בריטיש טלקום לבעלות על הקישורים נדחתה.
בית המשפט הפדרלי בניו-יורק דחה ביום חמישי את תביעתה של חברת התקשורת הבריטית בריטיש טלקום לבעלות על הקישורים וקבע כי הנתבעת, ספקית האינטרנט פרודיג'י, לא הפרה את תנאי הפטנט של החברה. בכך התנגד בית המשפט לכוונתה של בריטיש טלקום לחייב את ספקיות האינטרנט לרכוש רשיון אם ברצונם להשתמש בקישורים, מה שהיה משנה את הדימוי הרווח של האינטרנט מאוטוסטרדת המידע לשורה של כבישי אגרה. פסיקתו של בית המשפט התקבלה באנחת רווחה היות ואם הייתה מתקבלת דרישתה של בריטיש טלקום לבעלות על הקישורים, היו ספקיות האינטרנט נאלצות לרכוש רשיון לשימוש בקישורים, מה שמהיה מעביר את החשבון הסופי לגולשים שהיו אלצים להתחיל ולשלם בכל פעם בה היומבקשים לעבור מדף אחד למשנהו.

הפרשה המשונה התחילה בשנת 1976, עת הגישה חברת בריטיש טלקום בקשה לפטנט על מערכת תקשורת המאפשרת לטקסט להישלח ממחשב מרכזי למסוף קצה ואשר כוללת מידע לא-ויזואלי כגון קודי תכנות. בפברואר 2000 החליטה בריטיש טלקום כי הפטנט שהוציאה מאפשר לה לקבל עמלות מאנשים המשתמשים בקישורים ופנתה ל-17 ספקיות אינטרנט ובכללם AOL ופרודיג'י בבקשה לרכוש את הרשיון אם ברצונם להכניס לינקים באתריהם. לאחר שהחברות הגיבו, פה אחד, בסירוב נדהם אך מנומס על עצם הרעיון לשלם עבור השימוש בקישורים, ביצעה בריטיש טלקום "ניסוי כלים" בתביעה כנגד פרודיג'י מתוך הנחה כי מה שיקבע בית המשפט יהיה תקף גם גבי החברות האחרות. כעת כאמור הביע בית המשפט את דעתו כי אין ממש לתביעתה של החברה ולכן אין ביכולתה לדרוש עמלות או לחייב את הספקיות ברכישת רשיון.

יצויין כי מאז התפרסמה התביעה ספגה החברה הבריטית התקפות רבות מצד גולשים שנדהמו מכוונתה לבקש תשלום על דבר הנתפש בידיהם כזכותם הטבעית - לעבור מאתר לאתר מבלי לשלם על כך אגרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by