ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
HMV פותחת שירות הורדת שירים בתשלום 
 
 קיילי מינו ופרסלי בזרימה שותפת   
 
מערכת חיים ברשת

לרשות הגולשים יעמוד מאגר של של קרוב למאה אלף שירים וביניהם שיריהם של קיילי מינו, אלביס פרסלי ודיידו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מספטמבר יוכלו מעריציה של הזמרת קיילי מינו להוריד את שיריה ישירות מהרשת, כך עולה מההסכם המתגבש בין קמעונאית המוזיקה הבריטית, חברת HMV ומפיצת המוזיקה ברשת, חברת OD2.

במסגרת ההסכם ניתן יהיה להתחבר למאגר מידע של כמאה אלף שירים, להאזין להם ואף להורידם למחשב, כל זאת תמורת תשלום של כ-35 שקלים לחודש. מי שיהיה מעוניין בכך יוכל אף לצרוב תקליטורים ובהם אוסף של שירים לפי בחירתו. בנוסף על שיריה של קיילי מינו ניתן יהיה למצוא באתר גם שירים של אלביס פרסלי, קרייג דיויד, ווסט לייף ודיידו.

את ההודעה בדבר ההסכם המתגבש יש לקרוא על רקע המאבק בתופעת הפירטיות, תופעה הגורמת לחברות התקליטים הפסדים כבדים. בעוד שבעבר ניסו חברות התקליטים להילחם בתופעה באמצעים משפטיים, טכנולוגיות הצפנה חדשות וניסיון ל"חינוך הציבור" הרי כיום עיקר המאמץ הוא ליצור אפיקים אלטרנטיביים שבאמצעותם יוכלו מעריצי הזמרים ליצור לעצמם אוספים מוזיקליים מותאמים אישית, כל זאת תמורת תשלום.

שווה להרחיב מילה אודות OD2 - שותפתה של HMV למאמץ. OD2 (ראשי תיבות של OnDeman Distribution) נוסדה בשנת 1999 על ידי הזמר המוכשר פיטר גבריאל במטרה למכור מוזיקה דרך האינטרנט. חברות רבות כבר עלו מאז על עגלת המוזיקה ואחת מההערכות היא שבעתיד תגבר הנטייה להעביר את מרכז הכובד המוזיקלי מתקליטורים אל הורדה של שירים דרך האינטרנט וצריבתם בבית המשתמש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by