ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצים 
הנבחרות: מאיצי הורדות 

הנבחרות: מאיצי הורדות

 
מומלצים |
 
ליאור באקאלו

לא חייבים לחכות כל כך הרבה עד שהקבצים ירדו מהאינטרנט. אלו התוכנות שיהפכו לכם את ההורדות למשימה קלה, נוחה, יעילה והכי חשוב - מהירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין אם אתם מחפשים תמונות בפליקר, סרטים ב-YouTube או תוכנות בפרהפרה, סביר להניח שאחרי שמצאתם מה שרציתם - גם הורדתם אותו. לדפדפנים יש כמובן כלים שמאפשרים להוריד קבצים אל המחשב, אך לרוב מדובר בכלים מוגבלים ולא ממש נוחים. לכלים הללו יש שתי מגבלות עיקריות: אחת, הם אינם מתאימים להורדה של כמות גדולה של קבצים במקביל., שתיים, זו המגבלה העיקרית שלהם - הם איטיים להחריד. בדיוק כשחשבתם שהכל אבוד, הגיעו מאיצי ההורדות (Download Accelerators) להציל את המצב.

תוכנות אלה נוקטות בכל מיני טריקים ושיטות כדי לזרז את מהירות הורדת הקבצים אל המחשב האישי שלכם ויאפשרו לכם לנהל את ההורדות בצורה נוחה ויעילה יותר.
 

Download Accelerator Plus - הוותיקה

 
תוכנה זו היא אחת מהוותיקות בתחום האצת ההורדות. היא מחליפה את תפריט ההורדות הרגיל בדפדפן ועובדת לא רק עם אינטרנט אקספלורר הנפוץ, אלא מסתדרת אוטומטית גם עם תחליפים פופולרים כמו פיירפוקס ומקסתון. במהלך ההתקנה תתבקשו להזין כתובת מייל כדי שהיצרן יוכל לפנק אתכם בחומרי פרסום מעניינים. למזלכם, אפשר לדלג על השלב הזה.

למרות שהתוכנה עצמה חינמית, היא מציגה פרסומות בחלק הימני התחתון של המסך. פרט לכך, חלון התוכנה עצמו נקי ונוח לשימוש. מבחינת ממשק, התוכנה מחולקת לארבעה טאבים (Tabs), אחד מהם הוא בעצם תוכנת FTP בסיסית. טאב נוסף מוביל אתכם למערכת לחיפוש תוכנות. אפשרויות החיפוש כוללות המלצות לתוכנות מסוגים שונים ומגוונים. אבל אל תיסחפו עם ההתלהבות. מדובר בסך הכל בעוד פלטפורמה לחומר פרסומי.

כדי להגביר את מהירות ההורדה, התוכנה קוטעת את הקובץ לכמה חלקים, ומחפשת מקורות הורדה נוספים ומהירים יותר. כמו תוכנות רבות מסוג זה, ניתן להפסיק הורדה באמצע ולחדש אותה שוב מאוחר יותר, מהמקום בו היא הופסקה. אפשרות חביבה נוספת היא שניתן לתזמן את ההורדות שלכם לשעה מסוימת, ולקבוע גם את שעת ההפסקה של מלאכת ההורדות, כמו למשל אם אתם בדיוק צריכים לקבל מייל גדול במיוחד, ורוצים לפנות לשם כך את רוחב הפס שלכם.

יתרונות: מנהל ומאיץ הורדות נוח לשימוש שמשתלב עם רוב הדפדפנים
חסרונות: פרסומות משולבות בתוכנה
שורה תחתונה: למי שרוצה תוכנה ותיקה עם קבלות ולא אכפת לו מפרסומות

להורדה
 

GetRight - המבולגנת

 
בניגוד לתוכנה הקודמת, שמשתלטת באופן אוטומטי על חלון ההורדות של הדפדפן, תוכנה זו תופיע לראשונה רק לאחר שתבחרו לשמור או להפעיל (Run) את הקובץ אותו ברצונכם להוריד בממשק ההורדות הרגיל של הדפדפן. בנוסף, למרות שבאתר היצרן נטען שהתוכנה עובדת עם דפדפנים אלטרנטיבים דוגמת פיירפוקס, הדפדפן של קרן מוזילה המשיך להשתמש בתוכנת ההורדות הרגילה שלו, ולא נמצאה האפשרות לשלב בין התוכנות. בשימוש עם מקסתון אגב, לא התעוררה בעיה.

כשתסיימו להתקין את התוכנה, היא תמליץ לכם לנסות תוכנה נוספת של אותה חברה. תוכלו לוותר על כך ולהתחיל להוריד כאילו אין מחר. ממשק התוכנה עצמו נראה מעט מיושן, מבולגן ולא כל-כך נוח לשימוש. כמו ברוב התוכנות האחרות, גם כאן קיימת אפשרות לתזמן את תחילת וסיום הורדת הקבצים, או לעצור את התהליך ולהמשיכו מאוחר יותר מאותה נקודה.

אחד הפיצ'רים היותר נחמדים בתוכנה הוא שניתן למזער את החלון המראה את הנתונים על הקובץ המורד אל מגש המערכת (System Tray). שם יופיע החלון כריבוע קטן ושחור שיציג את אחוז הקובץ שכבר ירד אליכם למחשב. בנוסף, ניתן ניתן לקבוע הגבלת מהירות (Speed Limit) להורדות, ולהכריח את התוכנה לא לחרוג ממנה.

יתרונות: מנהל הורדות טוב שמאפשר לקבוע הגבלת מהירות
חסרונות: ממשק לא אסתטי במיוחד ומבולגן למדי
שורה תחתונה: למי שחשובה לו הגבלת מהירות ההורדה

להורדה
 
 

Free Download Manager - היפה

 
נוסף ליתרון הכי גדול שלה - היכולות לשנות את שפת התפריט שלה לעברית - יש לתוכנה הזו עוד כמה טריקים בשרוול. לאחר שתתקינו ותפעילו אותה, יופיע על המסך חלון קטן וחצי שקוף בגודל סנטימטר עליו מצויר חץ. ממנו תוכלו להגיע למסך התוכנה המלא בהקלקה כפולה, וכמובן להזיז אותו לנקודה המועדפת עליכם במסך.

ממשק התוכנה עצמו נקי ונוח עד מאוד, הוא מחולק לחמישה טאבים שונים המאפשרים שליטה נוספת בתוכנה. אחד הטאבים האלה הוא HTML Spider, המאפשר להוריד אתרים שלמים אל המחשב שלכם. עם זאת, עיקר השליטה בתוכנה נעשה מהמסך הראשון, המכונה בפשטות "הורדות", או Downloads, אם נשארתם עם הממשק האנגלי.

לאחר שתבחרו אם לשמור או להפעיל את הקובץ שברצונכם להוריד, יופיע מסך התוכנה. שם תוכלו לבחור היכן לשמור את הקובץ ולתזמן את מועד ההורדה שלו. לאחר שתחלו בהורדה עצמה יופיע חלון קטן וחצי שקוף, בו תראו את מצב ההתקדמות של ההורדות הפעילות שלכם, את מהירות ההורדה ואת האחוז מהקובץ שכבר ירד אל המחשב. כדי לזרז את קצב ההורדה התוכנה מחלקת את הקובץ לכמה קטעים אותם היא מורידה בנפרד. אגב, אתם לא רוצים שהורדת הקבצים תגזול לכם את כל רוחב הפס, ניתן לבחור מבין שלוש רמות שימוש ברשת (קל, בינוני או כבד). בנוסף, בדומה לתוכנות הקודמות, גם על זו ניתן לפקוד לכבות את המחשב מיד כשההורדה מסתיימת.

אם אתם משתמשים בדפדפן פיירפוקס, תצטרכו לחפש פתרון אחר להאצת ההורדות שלכם. לעומת זאת, אם עברית או אנגלית אינן שפות האם שלכם, תוכלו לשנות את שפת התצוגה למגוון שפות בהן רוסית, ספרדית, ערבית.

יתרונות: דוברת עברית ושפות נוספות, ממשק יפה ונוח
חסרונות: לא עובד עם פיירפוקס
שורה תחתונה: למי שחשובה לו אסתטיקה ותמיכה בשפות

להורדה
 

Fresh Download - המינימליסטית

 
כמו התוכנה הקודמת, גם זו מוסיפה חלון חצי שקוף למסך שלכם. כמו כן גם כאן מופיע חץ שממנו ניתן לגשת למסך התוכנה המלא. התוכנה לא עובדת עם דפדפנים נוספים לאקספלורר באופן אוטומטית ויש להגדיר לה את האפשרות הזו באופן ידני (בוחרים ב-OPTIONS, ניגשים אל הטאב INTEGRATION, שם ניתן לבחור את הדפדפנים שעימם ברצונכם לשלב את התוכנה). לאחר שתעשו זאת התוכנה תעבוד באורח חלק עם הדפדפנים האחרים.

בהשוואה לתוכנות הקודמות, הטריקים הם די דומים: כדי לזרז את מהירות ההורדה התוכנה מחלקת את הקובץ המבוקש לכמה קטעים, כאשר את מספר הקטעים המדויק ניתן לקבוע באופן עצמאי. ניתן להורות לתוכנה להתחיל הורדה בשעה מסוימת ולהפסיק בשעה אחרת ואפילו ולפקוד עליה להתנתק מהרשת או לכבות את המחשב בתום הורדה. אפשרות נוספת ומעניינת היא התחברות לאתרים המיועדים למשתמשים רשומים (כלומר המוגנים בסיסמה). כדי לעשות זאת, פשוט מכניסים את שם המשתמש והסיסמא הדרושים להתחברות לאתר המבוקש באפשרויות התוכנה, ובכל פעם שתפנו לאותו אתר - הכניסה תתבצע באופן אוטומטי.

מבחינת ממשק, התוכנה נראית "קשוחה" אך עם זאת היא מאוד ישירה, או במילים אחרות - אין תפריטים מבלבלים ואין אייקונים חמודים. פשוט חלון ראשי לניהול ההורדות, וזהו. לכל האפשרויות, דוגמת התחברות לאתרים עם סיסמה או מעבר דרך פרוקסי, מגיעים דרך חלון האפשרויות של התוכנה, וגם שם ההיצע אינו גדול מדי.

אחד החסרונות שכדאי לשים לב אליו, הוא סגירת התוכנה באמצעות האיקס האדום של החלון. במקרה זה, במקום להקטין את התוכנה למגש המערכת תוך שהיא עובדת ומורידה קבצים ברקע (כפי שנעשה בתוכנות האחרות), התוכנה פשוט תיסגר כולה ללא אזהרה מוקדמת.

יתרונות: מנימליזם, למי שאוהב
חסרונות: אם אתם מחפשים קצת מעבר לניהול הורדות
שורה תחתונה: למי שמחפש מנהל ומאיץ הורדות נטו, בלי רוח וצלצולים

להורדה
 

DownThemAll - עבור פיירפוקס

 
אם גם אתם שייכים לזן המיוחד המשתמש בפיירפוקס וכמעט והתייאשתם מחוסר ההתאמה של התוכנות הקודמות, לא אבדה תקוותכם. מנהל ומאיץ הורדות זה שונה מיתר התוכנות שסקרנו בכך שהוא לא עובד עם אינטרנט אקספלורר. כן, שמעתם היטב. התוכנה הזו מיועדת אך ורק למשתמשי שועל האש. התוספת הזעירה הזו לדפדפן (Extension) היא למעשה מנהל הורדות מלא לכל דבר, המאפשר להתחיל את ההורדות ולהמשיך אותן מאוחר יותר, באותה השיטה של חלוקת הקובץ למספר קטעים. כשתבחרו קובץ שברצונכם להוריד, תופיע תופיע לצד האפשרות לשמור את הקובץ בתפריט ההורדות הרגיל של הדפדפן, גם אפשרות בשם DownThemAll.

יתרונו הגדול של מנהל הורדות זה הוא הדרך הנוחה בה הוא מאפשר לסרוק (Spider) את עמוד האינטרנט בו אתם גולשים ולהוריד קבצים לפי הסוג שלהם, כמו למשל תמונות, סרטי וידאו, קבצי מוסיקה ועוד. בנוסף, מציע הכלי הקטן דרכים נוחות לשינוי שמות הקבצים, במקרה שאתם מורידים מאותו עמוד קבצים בעלי שמות זהים.

ממשק התוכנה עצמו נקי לחלוטין ונוח מאוד לשימוש. בחלון הראשי של מנהל ההורדות לא תראו דבר כמעט מלבד רשימת ההורדות הפעילות שלכם, ואת האפשרות להוסיף הורדות חדשות או לעצור קימות. בנוסף, מציעה התוכנה דרכים קלות למחיקת היסטורית ההורדות שלכם. תכונה יעילה במיוחד אם מסיבה כלשהי אינכם מעוניינים לחשוף את תחומי העניין שלכם בפני משתמשים אחרים.

יתרונות: סריקה קלה ונוחה של העמוד וחלוקה לסוגי קבצים
חסרונות: למשתמשי דפדפן פיירפוקס בלבד
שורה תחתונה: למי שגולש בפיירפוקס ורוצה להוריד כמות גדולה של קבצים מאותו סוג

להורדה
 

המלצת העורך: Free Download Manager

 
גם יפה וגם אופה: ממשק אלגנטי ונוח, שפת ממשק בעברית, וכמובן - מאיץ הורדות. קניתם אותי.

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by