ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השימוש בעוגיות הוא חוקי! 
 
 עכשיו כבר מותר   
 
מערכת חיים ברשת

בפסיקה חשובה קבע בית המשפט האמריקאי כי אתרי אינטרנט רשאים להשתיל עוגיות במחשביהם של הגולשים וכי השימוש בהם חוקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השימוש בעוגיות הוא חוקי!

בית המשפט המחוזי שבמסצ'וסט קבע כי השימוש בעוגיות (Cookies) הוא חוקי ואינו מפר חוקים להגנת הפרטיות. בכך סולל בית המשפט את הדרך בפני הכרה משפטית בטכנולוגית העוגיות, טכנולוגיה המיושמת כיום באתרים רבים ונפוצה ברחבי הרשת.

ה"עוגיות" (Cookies) הנם קבצים זעירים המושתלים במחשביהם של הגולשים ומסופחים לדפדפן. קבצים אלו מאפשרים לאתר האינטרנט לזהות את הגולשים ולשפר את השירות עבורם, על ידי הצעת תפריטים מותאמים אישית, שמירת סיסמא וכדומה, אך גם לאסוף מידע על תנועותיהם ברשת מה שעורר את זעמם של אנשים רבים אשר חשים כי העוגיות פוגעות בפרטיותם וכי השימוש בהם כלל אינו חוקי. עם זאת, בהעדר פסיקות משפטיות חד-משמעיות, עשו אתרי האינטרנט דין לעצמן וכיום ניתן למצוא את העוגיות בכל רחבי הרשת, מגמה שעשויה אף לגדול כעת בעקבות ההכרה המשפטית בחוקיות הדבר.

המשפט האמור החל באוגוסט 2000 לפני כשנתיים, עת נתבעה חברת Pharmatrak כי היא אוספת מידע אודות הגולשים ללא יידועם. במקביל לחברה נתבעו מספר חברות נוספות, אך הן בחרו להימנע ממאבק משפטי והגיעו להסדרים עם התובעים. הרקע לתביעה הוא ה NETcompare - מוצר הדגל של החברה המאפשר, כך טענו התובעים, לחברות התרופות לאסוף מידע אודות הרגלי הגלישה האישיים של המשתמשים באמצעות השתלת העוגיות בדפדפניהם של הגולשים. טענה זאת נדחתה על ידי בית המשפט שלא מצא לה עדויות בשטח. יתר על כן, השופט טאורו אף קבע בפסיקתו מה - 13 באוגוסט כי אין כל מניעה חוקית להשתמש בעוגיות, מה שמרוקן מתוכן את טענת התובעים כאילו המעקב אחר הרגלי הגלישה האישיים פוגע בפרטיותם.

חשוב לזכור כי ניתן לשנות את המידע שבה הדפדפן מאפשר לאתרים להשתיל עוגיות (למי שאינו מעוניין בהן) באמצעות שינוי הגדרות הפרטיות של הדפדפן, הגדרות אליהן ניתן להגיע בנתיב Tools-Internet options-Privacy בדפדפן אינטרנט אקספלורר. עם זאת, אין למהר ולעשות זאת היות שבמקרים רבים מעדיפים הגולשים לאפשר לאתרי האינטרנט לשמור עבורם סיסמאות, דבר המתבצע באמצעות העוגיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by