ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הלו חומי, תביא לי בבקשה 1 פסיון מהיער 
 
  האם ניתן ללמד כלבים להשתמש בטלפון?   
 
מערכת חיים ברשת

כלביהם של ציידי פינלנד יצוידו בטלפונים סלולריים אשר יאפשרו לציידים להעביר להם הנחיות בשלט רחוק.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה לציידים: עם קצת אילוף ומעט משמעת תוכלו להישאר בבית ולשלוח את כלביכם לבצע את העבודה השחורה עבורכם. המדובר במערכת תקשורת חדשה הכוללת טלפון סלולרי ומכשיר ניווט לוויני מסוג GPS. המערכת החדשה המוצעת למכירה בפינלנד מאפשרת לציידים להעביר את הוראותיהם לכלבי הצייד שברשותם, ובכך לבצע "צייד בשלט רחוק".

המערכת בנויה משני חלקים: ערכת הצייד וערכת הכלב. ערכת הצייד סטנדרטית למדי וכוללת מכשיר ניווט לוויני מסוג GPS המאפשר לעקוב אחר תנועותיו של הכלב וטלפון סלולרי בטכנולוגיית GSM. המיוחד בערכה היא ערכת הכלב שהיא רתמה מיוחדת הנכרכת מסביב לצווארו ולרגליו הקדמיות וכוללת אף היא שלוחת GPS וערכת קצה הכוללת רמקולים המאפשרת לצייד להעביר הוראות לכלב. הערכה מפותחת בשיתוף היצרנית הפינית Benefon ומכירה נקבע על אזור ה - 1200 דולרים (לא כולל זמן אוויר).

אך אליה וקוץ בה, בעוד שכל ההיבטים הטכנולוגיים כבר נפתרו, מדווחים הציידים כי כלביהם האהובים מתקשים להתמודד עם הקולות הלא צפויים הבוקעים להם מצווארם. מסתבר כי כלבים רבים מסרבים לציית להוראות הציידים ואינם מעונינים כלל להשתלב במאה ה - 21 ולהתחיל להשתמש בטכנולוגיה החדישה. ייתכן כי בעיה זאת תיפטר בעתיד, באמצעות אילוף מוקדם של הכלב אשר כבר מהיותו גור יוצמדו לצווארו רמקולים, אך נראה כי אנו עומדים שוב בפני המצב המוכר בה הטכנולוגיה מקדימה את האבולוציה.

יצויין כי מערכות נסיוניות דומות מפותחות עבור כלבי הצלה, כלבים משטרתיים ושאר כלבים "מונעים מרחוק". בכל המקרים הבעייה העיקרית אינה טכנולוגית כי אם יכולתם של הכלבים לציית להוראות הבוקעות מהרמקולים שעל צווארם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by