ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלפונים הסלולריים עשויים לגרום לגידולים במוח 
 
 האם הטלפונים הסלולריים מסוכנים לבריאותנו?   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר מצא כי חלק מדגמי הטלפונים הסלולריים הגבירו את הסיכון להיווצרות גידולים במוח, המדובר בעיקר בדגמים אנלוגיים ישנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות קרינה: השימוש בחלק מדגמי הטלפונים הסלולריים עשוי להיות מסוכן לבריאות.

מחקר חדש שפורסם בשבדיה מצא כי השימוש בטלפונים סלולריים אנלוגיים ישנים, מאלו שכונו בזמנו "דור ראשון", עשוי להגביר במידה משמעותית את הסיכוי להיווצרותם של גידולים במוח.
ממצאי המחקר עולה כי אנשים שהשתמשו בטלפונים סלולריים מסוג NMT (ראשי התיבות של Nordic Mobile Telephone) אובחנו כסובלים מגידולים במוח בשיעורים הגבוהים ב - 30 אחוז ממקביליהם באוכלוסייה שלא השתמשו בטלפונים סלולריים אלו. עיקר הגידולים אובחנו בצד המוח בו נהג האדם להחזיק את הטלפון הסלולרי בעת ביצוע השיחה. יתר על כן, אנשים שהשתמשו בטלפון זה במשך יותר מעשר שנים עלתה הסכנה לסבול מגידולים במוח בשיעור חד של 80 אחוזים. הטלפונים האמורים פותחו מלכתחילה עבור האוכלוסייה בארצות הצפוניות, אך הוחלפו בהדרגה בארצות אלו על ידי רשת ה GSM.

יצוין כי המדובר בטלפונים סלולריים אנלוגיים וכי ממצאי המחקר לא מצאו קשר בין השימוש בטלפונים סלולריים דיגיטליים או טלפונים אלחוטיים רגילים לגידולים במוח, כך שהרלוונטיות בין ממצאי הסקר למכשירים הקיימים כיום בידי הציבור לא ברורה, אם בכלל קיימת. עם זאת, אנשים המשתמשים בדגמים אנלוגיים ישנים עשויים עדיין להימצא בסיכון, כך לפחות נובע מרוח המחקר. יתר על כן, מחקרים אחרים לא הצליחו למצוא קשרים שכאלו בין השימוש בטלפונים סלולריים מסוג כלשהו להגברת הסיכוי לסבול מגידולים במוח, כפי שחוזרות ומדגישות היצרניות של מכשירים אלו, כך שאת ממצאי המחקר הנוכחי יש לקבל בזהירות, לפחות עד שיאומתו על ידי מחקרים נוספים.

המחקר נערך בין השנים 1997 ו - 2000 והקיף 1617 פציינטים שבדיים אשר אובחנו כסובלים מגידולים במוח. המחקר פורסם בכתב העט הרפואי האר ופאי למניעת סרטן - European Journal of Cancer Prevention
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by