ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אזרח מצרי נדון לשנת מאסר על פרסום פואמה באינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

סהודי סורור פרסם פואמה המגנה בחריפות את המשטר המדכא והמושחת במצרים, אותה כתב אביו, המשורר נאג'יב סורור. הוא הורשע ונדון לשנת מאסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סהודי נאג'יב סורור, אזרח מצרי ממוצא רוסי, נידון לשנת מאסר בחודש יוני, על כך שפרסם באינטרנט פואמה אותה כתב אביו, המשורר המצרי המפורסם נאג'יב סורור. סורור הגיש ערעור על פסק הדין ומחכה לדיון שאמור להיערך בסוף חודש אוגוסט. סהודי הוא האיש הראשון שנשפט על פרסום און-ליין של שיר. אם יפסיד בערעור הוא יהיה אסיר הרשת הראשון על רקע מוסרי במצרים.

סורור, בן 40 יליד רוסיה, בן לאם רוסיה ואב מצרי הוא מחלוצי האינטרנט ברוסיה וממייסדי מגזין האינטרנט הראשון ברוסיה Zhurnal.ru. לפני מספר שנים עבר סורור למצרים והחל לעבוד כוובמסטר בגרסת האון-ליין של היומון החשוב בשפה האנגלית "אל-אהרם". כמו כן כתב סורור כתבות ביומון ובפרסומים בשפה הרוסית.

סורור נעצר בחודש נובמבר 2001, לאחר שפרסם את הפואמה שכתב אביו, פואמה המשתלחת קשות בחברה ובתרבות המצרית, אחרי שזו הפסידה ב-1967 לישראל. בפואמה מגנה סורור את ממשלת מצרים ואת הפוליטיקאים בשפה מאוד בוטה ואפילו כותרת הפואמה היא ציורית למדי.

הפואמה מעולם לא פורסמה במצרים, אך הופצה בעותקים מחתרתיים על גבי קלטות כתביו של סורור האב. לפני כשלוש שנים פורסמה הפואמה באתר אותו מנהל סורור הבן, המתארח על שרתים בארה"ב. לאחר מעצרו, נעלם השיר מעל דפי האתר.

כיוון שאין חוק המסדיר פרסומי אינטרנט במצרים, הואשם סהודי בהחזקת "חוברות והדפסים לא מוסריים". גורמים משפטיים במצרים מעונינים להציג את המקרה כעניין של פורנוגרפיה פשוטה, אך אין ספק כי מדובר במקרה על רקע פוליטי.

"ברוב המדינות המוסלמיות" אומר סורור, "לא הייתה ניתנת לי כלל האפשרות לערער, בכל מקרה אני לא מאמין שהם יתנו לי ללכת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by