ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצים 
הנבחרות: עושים חלונות 

הנבחרות: עושים חלונות

 
מומלצים |
 
ליאור באקאלו

הלכתם לאיבוד בין כל החלונות הפתוחים על שולחן העבודה? רוצים להרוויח עוד כמה פיקסלים פנויים? הנה התוכנות שיעזרו לכם לעשות קצת סדר וניקיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום: ASAP
 צילום: ASAP   
קרה לכם פעם שהסתכלתם על שולחן העבודה (Desktop) שלכם בזמן העבודה, ופתאום הרגשתם אבודים? או שלפתע נגן ה-MP3 שלכם, או תוכנת הדואר האלקטרוני, נעלמו מתחת להררים של פרסומות קופצות וחלונות מסנג'ר? אני בטוח שכן. נדמה שהמהנדסים של מיקרוסופט עבדו קשה בשביל לאפשר לחלונות להריץ כמה יישומים במקביל, אבל כשהגיע הרגע לסדר את כולם יפה הם יצאו להפסקת צהריים.

התוכנות שסקרנו עבורכם מאפשרות למזער את כל החלונות והיישומים למגש המערכת (System Tray - המגש שנמצא בפינת המסך, ליד השעון), להעלים את נוכחותם על המסך ואפילו להפוך אותם לשקופים. כל זאת בכדי להקל עליכם את העבודה עם כמות גדולה של תוכנות פתוחות במקביל. לכל אחד מהכלים שסקרנו יש את הייחוד שלו ואת הדרך שלו להקל על חיינו. אם נמאס לכם ללכת לאיבוד והחלטתם שהגיע הזמן לעשות קצת סדר, זו ההזדמנות שלכם.
 

4T Tray Minimizer - המעלימה

 
חשבו על מצב היפותטי: לקחתם רגע של הפוגה במשרד ובמקום לעבוד בדקתם את האתר החביב עליכם באינטרנט. בשעה ששדיה של פריס הילטון נטענים להם באיטיות, הופיע הבוס מעבר לכתף והתעניין בדו"חות החודשיים. מה עושים? אם רק בשתי לחיצות מקלדת הייתם יכולים להסתיר את הראייה המרשיעה לבזבוז הזמן, ועדיין, 10 דקות לאחר מכן, לחזור לנקודה בה הייתם לפני הגעתו של הנודניק. זה בדיוק מה ש-Tray Minimizer תאפשר לכם לעשות.

תוכנה זו, שפועלת ברקע, מאפשרת להגדיר צירופי מקשים להעלמת חלונות בצורות שונות. אם יותר מדי חלונות פתוחים תופסים לכם מקום בשורת המשימות, לחיצה אחת והתוכנה הופכת לסמל קטן במגש המערכת. אם אפילו הסמל הקטן הזה עושה לכם רע בעיניים, תוכלו להעלים אותו לגמרי בצירוף מקשים אחר.

את כל התוכנות שהעלמתם מהמסך תוכלו להציף חזרה בכל רגע שתרצו בצירוף מקשים שלישי, שכמו הקודמים, ניתן להתאמה אישית. ניתן להחזיר את כל התוכנות בבת אחת, או לפתוח חלון קטן בו יופיעו שמות התוכנות המוסתרות, בו תבחרו איזו מהן ברצונכם להגדיל. כמו כן ניתן לבחור כי היישומים המוסתרים לא יופיעו בתפריט ה-Alt +Tab, דבר שעשוי להיות שימושי אם אתם עובדים עם מספר גדול מדי של יישומים פתוחים ורוצים לעבור ביניהם.

יתרונות: שליטה קלה בהעלמת חלונות ומזעורם בלי להשאיר עקבות
חסרונות: התוכנה לא מוסיפה את עצמה לתפריטים של החלונות במחשב שלכם
שורה תחתונה: למי שחשוב לו להעלים ראיות

להורדה
 

AlphaXP Lite – השקופה

 
נניח שאתם רוצים לעבוד עם מספר גדול של חלונות פותחים בו זמנית, ועדיין לראות מה יש בכל חלון וחלון. לא היה נוח אם במקום להתחיל למשוך את כל החלונות שמסתירים זה את זה הייתם יכולים פשוט להפוך חלק מהחלונות לשקופים?

תוכנה קטנה זו מאפשרת לכם לקבוע את רמת השקיפות של כל חלון פתוח על שולחן העבודה שלכם, מבין 10 רמות שקיפות אפשריות. בחלון התוכנה תגדירו את צירוף המקשים באמצעותו תשלטו ברמת השקיפות של החלון, וכשתרצו לשנות את רמת האטימות, פשוט תתחילו לשחק עם המספרים.

אפשרות נוספת שמעניקה התוכנה היא לשנות את רמת השקיפות של שורת המשימות בתחתית המסך. אמנם מערכת ההפעלה עצמה מאפשרת להסתיר את שורת המשימות, ולגרום לה לצוף רק כאשר את מחפשים אותה, אך לא היה נחמד יותר לו יכולתם גם לראות את השורה וגם להרוויח מקום נוסף על המסך? ניתן להפוך את שורת המשימות לשקופה לגמרי, וכאשר תקרבו את סמן העכבר לאזור, השורה תחזור לצבע הרגיל שלה.

יתרונות: ממשק נוח ופתרון חביב לבעיית המקום על שולחן העבודה. נוחה לעבודה עם גרפיקה
חסרונות: בהצגה של חלונות רבים מדי צצים פרטים רבים על המסך וקשה להבדיל בין החלונות השונים
שורה תחתונה: למי שרוצה לעבוד עם מספר חלונות פתוחים על שולחן העבודה ולראות אותם בו זמנית

להורדה
 
 

Auto Window Manager - המשלבת

 
אם קשה לכם לבחור בין חלונות שקופים לבין מזעורם למגש המערכת, תוכנה זו מאפשרת לכם לעשות את כל אלה יחדיו, ומעניקה לכם אפשרויות נוספות, תוך ניצול מקסימלי של כל פיקסל במסך. במספר לחיצות קלות תוכלו ליישר כל חלון פתוח על פני שולחן העבודה בדיוק לפינה בה אתם רוצים אותו, לקבוע את אחוז השטח שהוא יתפוס במסך, לשחק עם השקיפות שלו ולקבוע שהוא יישאר החלון העליון במסך ויהי מה.

ניתן לקבוע חוקיות ליישומים, כך שבפעם הבא שתפתחו למשל את תוכנת הדואר שלכם, היא תרד מיד אל מגש המערכת מבלי שתיאלצו להורות לה על כך. עם זאת, טווח השליטה באפשרויות השונות שמעניקה התוכנה הוא מוגבל מעט. לא ניתן למשל לקבוע שכאשר תוכנה מסוימת תיפתח היא תלך דווקא לפינה מסוימת בשולחן העבודה וברמת שקיפות מסוימת. גם לא ניתן לשלוט בשקיפות החלון באמצעות מספר מקשים פשוטים, כמו בתוכנה הקודמת, אלא יש לעשות זאת דרך תפריט התוכנה. אגב, בכל פעם שתפעילו את התוכנה תתבקשו לבצע הרשמה בתשלום, אך ניתן לדלג על מסך זה ולהמשיך להשתמש בתוכנה ללא הפרעות נוספות.

יתרונות: גם מזעור למגש המערכת, גם שקיפות וגם שליטה טובה בשינוי גדלי החלונות
חסרונות: אפשרויות השליטה בחלונות הן בסיסיות, ואין קיצורי מקשים המאפשרים הגעה מהירה אליהן
שורה תחתונה: במקום להתקין את שתי התוכנות הקודמות, אפשר להתקין את זו ולקבל את התכונות של שתיהן, אך ברמה מעט מוגבלת

להורדה
 

TrayIcon Standard - השולטת

 
תוכנה זו תעניק לכם שליטה מלאה על הקורה במגש המערכת שלכם ותאפשר ליצור בו קיצורי דרך ליישומים שונים ככל העולה על רוחכם. באמצעות ממשק קל לשימוש ניתן להוסיף למגש המערכת קיצורים, תוכנות ויישומים (כולל יישומי מערכת), להוסיף להם מקשי קיצור, לבחור את הסמלים שייצגו אותם ועוד. אחת האפשרויות החביבות היא יצירת קיצורי מקשים קלים על מנת לפתוח את התוכנות השונות, אך מומלץ לא לבחור קיצורים שיפריעו לעבודתם השוטפת (לא יהיה נעים, למשל, אם בכל פעם שתקישו W תפתח פתאום תוכנת Word).

כמו כן ניתן ליצור הפרדה בין הסמלים השונים באמצעות רווחים (Separators), ובעצם לנהל ממגש המערכת את כל שולחן העבודה. בנוסף, אם יש לכם תמונת רקע שאתם ממש אוהבים, ניתן להעלים את כל קיצורי הדרך והסמלים משולחן העבודה, ולהתמוגג מיצירת האמנות.

את רוב האפשרויות הכלולות בתוכנה ניתן לבצע לבד באמצעות התפריטים השונים במערכת ההפעלה, אך בהליך מעט ארוך ומייגע יותר. יתרונה הגדול של התוכנה הוא בממשק הנוח ובדרך הקלה שהוא מאפשר לבצע פעולות, שכדי להגיע אליהן בדרך הרגילה נדרשת היכרות מעמיקה ביניכם לחלונות. ניתן ליצור גישה מהירה ליישומים כמו "הוספה או הסרה של תוכנות" או "אפשרויות תצוגה", או כל יישום אחר שאתם חושקים בגישה מהירה אליו, אך לא מעוניינים שיתפוס מקום על שולחן העבודה עצמו.

יתרונות: שליטה רבה במגש המערכת, נוחות שימוש
חסרונות: את רוב הפעולות ניתן ללמוד לבצע לבד
שורה תחתונה: למי שרוצה לפנות מקום משולחן העבודה שלו ושליטה חזקה יותר במגש המערכת

להורדה
 

Alt-Tab Thingy - הבלגניסטית

 
אם אתם דווקא מהטיפוס הבלגניסטי ולא ממש משנה לכם אם שולחן העבודה יהיה מסודר או איזה סמלים יופיעו במגש המערכת, יש לנו הצעה אחרת בשבילכם: Alt + Tab. צירוף מקשים זה הוא קיצור דרך שקיים במערכות חלונות עוד מגירסה 3.0, ומאפשר מעבר מהיר בין היישומים השונים הפתוחים ברקע. למרות הנוחות הרבה בשימוש בו, הכלי החביב הזה לא השתנה הרבה מאז חלונות 95'.

אם אתם כבר מכירים ומשתמשים ב-Alt + Tab, תוכנה זו תעזור לכם להוסיף לצירוף המקשים הזה מספר אפשרויות נוספות. התוכנה מתלבשת על המסך בו מופיעים היישומים הפתוחים לאחר שלחצתם על צירוף המקשים המדובר, ומציגה בצידו הימני של חלון התוכנה תצוגה מקדימה של היישמים הפתוחים ברקע. אל אפשרויות התוכנה מגיעים עם לחצן העכבר הימני, והן כוללות סידור מחדש של החלונות ע"פ קריטריונים של גודל ושם, הפיכת חלון לשקוף למחצה (מצב הקרוי Ghost), מזעור יישום כלשהו ישירות למגש המערכת ועוד.

חשוב לציין שבחירת היישום אליו ברצונכם לעבור שונה מעט מהצורה הקלאסית של Alt + Tab: אם בעבר הייתם מדפדפים בין היישומים על ידי החזקת מקש ה-Alt ולחיצה על מקש ה-Tab לסירוגין, כאן ממשק התוכנה יישאר על המסך גם אם תעזבו את שני המקשים. לאחר הופעת ממשק התוכנה תוכלו לדפדף בין היישומים השונים בדרך הקלאסית או באמצעות החצים, ולבחור ביישום שתרצו באמצעות העכבר או מקש האנטר.

יתרונות: מעבר קל יותר בין החלונות השונים ושליטה נוחה ביישומים הפתוחים
חסרונות: כל הפעולות נעשות בממשק התוכנה ולא מתוך החלון שעליו תרצו לשלוט, אין אפשרות לארגון היישומים הפתוחים
שורה תחתונה: למי שרוצה לראות את החלונות שהוא משתמש בהם ולא חשובה לו עבודה מאורגנת

להורדה
 

המלצת העורך: 4T Tray Minimizer

 
הסתרה מלאה של יישומים, חסכון אופטימלי במקום, והכל באמצעות קיצורי דרך נוחים לשימוש במקלדת. בתוכנה הזו יש הכל.

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by