ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וגר ICQ עם MSN. תוכנות השבוע 

וגר ICQ עם MSN. תוכנות השבוע

 
 
סער קרני

שילוב כל תוכנות המסרים המידיים בתוכנה אחת, בניית מאקרואים שימושיים, ניקוי הדיסק מקבצים מיותרים, הרחבה מצוינת לשעון המערכת, משחק קווסט בסגנון שנות השמונים, והתוכנות שאתם אוהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע: Trillian

 
הצ'אטים על סוגיהם השונים מלווים אותנו מאז ימי ראשית האינטרנט. עוד בימים הפרה-היסטוריים, שבהם "ווינאמפ" היה סתם צירוף אותיות חסר משמעות ועל החלפת קבצים אף אחד אפילו לא חלם, ניתן היה להתחבר לשרתים רעועים ולשוחח, או יותר נכון לנסות לשוחח, עם כל מיני טיפוסים מפוקפקים מכל רחבי העולם. הצ'אטים השתכללו עם הזמן והציעו ממשקים ידידותיים יותר, כולל אפשרות לשלוח כל מיני סמיילים מטופשים ולהיכנס לחדר פרטי עם "חתולה מיוחמת" רק כדי לגלות אח"כ שמדובר בבן הקטן של השכנים. ואז הופיעו תוכנות המסרים המידיים. הכוונה ל ICQ ,MSN ,Yahoo Messenger ודומותיהן, המאפשרות לתחזק רשימת חברים, לדעת מתי אותם חברים מחוברים לרשת ולשוחח איתם.

תוכנות המסרים המידיים מציעות יתרונות רבים לעומת ה"צ'אטים" הישנים, ולצד היישומים השונים לשיתוף והחלפת קבצים, הן הפופולאריות ביותר ברשת. רבים מחזיקים בחשבונות ביותר מתוכנת מסרים מידיים אחת, ונהנים ממאגר הולך וגדל של חברים, ולמשתמשים אלה בדיוק מיועדת התוכנה Trillian. מדובר בתוכנה חופשית, המאחדת את ארבע תוכנות המסרים המידיים הפופולאריות ביותר (AOL ,MSN ,ICQ, Yahoo) תחת קורת גג אחת, ומאפשרת גם להתחבר לשרתי ה-IRC הנצחיים. אין עוד צורך להפעיל כל תוכנה בנפרד - מספיק לפתוח את Trillian, ובאמצעותה תוכלו להתחבר ישירות אל כל החשבונות שלכם, בכל תוכנות המסרים.
 
 
התוכנה עצמה נוחה מאד לשימוש. לאחר ההתקנה הראשונה תוכלו להכניס את כל פרטי החשבונות שלכם בתוכנות השונות, ומאותו רגע ניתן להתחבר אליהן כרגיל, ובו זמנית. Trillian מציעה את כל האפשרויות המוכרות מכל תוכנות המסרים, דוגמת שורת סטטוס, שימוש בסמיילים ובפרצופים שונים להבעת רגשות (המגוון גדול יותר מכל הסמיילים שבכל התוכנות האחרות גם יחד), החלפת קבצים, קבלת דואר אלקטרוני ועוד. וכמובן - הרעיון המקורי העומד בבסיס תוכנות המסרים המידיים נשמר: בכל עת תוכלו לדעת מי מחבריכם מחובר, וחבריכם יוכלו לראות אתכם. התוכנה סבלה בגרסאות קודמות מבעיות בתמיכה בעברית, אולם בגרסה זו הבעיה נפתרה, וניתן לשוחח בעברית ללא כל בעיות.

גרסה: 0.73
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 2.3 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד: Quick Menu Builder

 
המילה "מאקרו" מקושרת אצל רבים עם דוקטורט במחשבים, או לפחות עם ידע מעמיק בתיכנות, ולכן רבים נרתעים מהתוכנות שמסייעות להכין את אותם מאקרואים, המאפשרים לבצע בלחיצת כפתור אחת אוסף של פקודות נפוצות (גלישה לאתר אינטרנט, הפעלת נגן המדיה עם שיר כלשהו, פתיחת קובץ וכו'). אולם למעשה, מדובר בתוכנות שימושיות להפליא, ולאחר לימוד קצר וממצה של האפשרויות שלהן, מגלים עד כמה זה נוח, ומתקשים להבין איך אפשר להסתדר בלי זה.

כל זה נכון גם לגבי Quick Menu Builder, תוכנה המאפשרת לכל אחד לבנות את המאקרואים הנחוצים לו בארבעה שלבים קצרים ופשוטים: תחילה מעצבים כפתור עבור המאקרו, ע"י בחירת תמונה רגילה ובחירת התמונה שתופיע כאשר העכבר מצביע על הכפתור, אח"כ בוחרים את סוג הפעולה שיבצע המאקרו, השלב השלישי הוא שילוב אפשרי של צלילים, ולסיום ניתן להוסיף פרטים אודות מחבר המאקרו, לקבוע כותרת לחלון שייפתח ולצפות בתצוגה מקדימה של הכפתור. זה הכל - המאקרו שלכם מוכן, ותוכלו להתחיל להשתמש בו. התוכנה אידיאלית להכנת תפריטי הפעלה לתקליטורים, ובאתר שלה גם תוכלו למצוא מאקרואים שיצרו משתמשים אחרים ויכולים להיות שימושיים גם עבורכם.

גרסה: 1.2.
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 937 ק"ב
 
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים:

 
DustBuster

אם בזמן האחרון אתם מרגישים שהמחשב שלכם, איך לומר בעדינות, קצת מקרטע, ושהדיסק הקשיח כבר ידע ימים יפים יותר, כנראה שהגיע הזמן לעשות ניקיון כללי של כל הזבל שהצטבר במחשב, בעיקר כתוצאה מגלישה באינטרנט וגם בגלל השימוש השוטף. בשביל הניקיון הזה לא צריך להזיע, ואפילו לא לשלם לעוזר או לעוזרת בית, אלא רק להוריד, להתקין ולהפעיל את התוכנה . מדובר, ללא ספק, בתוכנה הפשוטה ביותר לשימוש שאי פעם נתקלתם בה: צריך רק להפעיל אותה ו.. זהו.

התוכנה מתחילה בעבודה באופן אוטומטי, ללא צורך בשום הגדרה, לחיצה על כפתור, סימון אפשרויות או כל הטרדה אחרת. בעזרת מנגנוני החיפוש המתוחכמים שלה התוכנה מזהה מאות סוגים של קבצים לא נחוצים ומסלקת אותם מהדיסק הקשיח לבלי שוב. לאחר שמריצים אותה, מפתיע לגלות כמה מקום התפנה בדיסק. שימו לב: מומלץ לעיין בקובץ ה-Readme המצורף לתוכנה, בו מפורטת רשימה קצרה של תוכנות, שאם אתם משתמשים בהן - עדיף לא להריץ את התוכנה.

גרסה: 2.6.2
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 289 ק"ב
 

AlfaClock

 
תוכנות רבות מכילות שיפורים ושיכלולים שונים לשעון של מערכת Windows, שפרט להצגת השעה והתאריך, לא מציע יותר מדי אפשרויות. AlfaClock הוא אחד היישומים היותר מוצלחים בקטגוריה זו. התוכנה מציעה, בין היתר, הצגה מפורטת של יום ושעה מדויקת (שעות, דקות ושניות), דיפדוף בלוח שנה, סינכרון הזמן דרך רשת האינטרנט, למי שמעוניין בדיוק אטומי של שעון המערכת שלו, והקראת הזמן בקול אנושי. פרט לכל האפשרויות הללו, ניתן גם להוסיף תזכורות לאירועים שונים: אפשר להקפיץ הודעה, לנגן קובץ אודיו כלשהו, לפתוח קובץ או להפעיל יישום. קומפקטי ונוח לשימוש.

גרסה: 1.3
רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 1.8 מ"ב
 

שחקו אותה: Bert - The Newsreader

 
הוותיקים שבין קוראי המדור זוכרים בוודאי את משחקי הקווסטים. שנות השמונים היו תור הזהב של אותם משחקים, שהבולטים והזכורים שבהם היו לארי (סקס קווסט, בשמו הרשמי), קינג קווסט וספייס קווסט. בכל משחק כזה השחקן היה צריך להשלים משימה מתוחכמת כלשהי, ולשם כך נאלץ להסתובב במקומות רבים, לפגוש אנשים ולהציל מידע מועיל מפיהם (ללא הפעלת לחץ פיזי מתון), לאסוף חפצים שימושיים ולא שימושיים וכמובן גם להתמודד עם סכנות שונות. המשחקים הללו הציעו גרפיקה מתקדמת יחסית, וכשהריצו אותם על מחשב המצויד במסך VGA, זה נראה היה כמו שיא הטכנולוגיה.

Bert - The Newsreader הוא ניסיון חביב ומוצלח לשחזר את ההצלחות של אותם קווסטים. כוכב המשחק (ברט, אם מישהו עוד לא עלה על זה לבד) מקבל בוקר אחד מכתב מעציב, המודיע לו שעקב ארגון מחדש באולפני ICU שבהם הוא עובד כקריין חדשות, הוא מפוטר לאלתר. ברט הזועם מחליט לנקום, ומטרתו של השחקן היא לסייע לו לחסל את פרד, הבוס שגרם לפיטוריו. המשחק אינו קשה במיוחד (וחסרי הסבלנות יוכלו למצוא רמזים באתר התוכנה), וגם הגרפיקה אינה באיכות משובחת, אך חובבי הקווסטים יהנו ממנו, וגם מי שטרם התנסה בסוג כזה של משחק - זו בהחלט הזדמנות מצוינת להבין על מה כל המהומה.

גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 606 ק"ב
 

התוכנות שלכם:

 
שני מתל-אביב מבקשת להמליץ על DROP:

בטח גם לכם יצא להעתיק עמודי אינטרנט שלמים ישירות לתוך מעבד תמלילים (Word, מן הסתם), כדי שניתן יהיה לקרוא את הטקסט אח"כ ולערוך אותו לצרכים שונים, ובטח גם לכם יצא להיתקל בתופעה המרגיזה של עברית המופיעה בכתב הפוך, המכונה בדרך כלל "לא רואים עברית". כדי לטפל בבעיה, שני ממליצה על תוכנת DROP: "זהו יישום קטנטן ופשוט, שיוצר אייקון קטן עם הסמל של Word בתוכו. אתם צריכים לסמן את הטקסט שאתם רוצים להעתיק ולגרור אותו אל תוך האייקון, והתוכנה פותחת מסמך חדש של Word, עם הטקסט המבוקש. זה לא רק נשמע פשוט, זה באמת פשוט, והתוכנה גם חופשית לחלוטין".

גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 48 ק"ב

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות:

Morpheus - גרסה 2.0 של תוכנת שיתוף הקבצים.

DietKaza - גרסה 1.03 לתוסף לתוכנת Kazaa.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by