ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: צ'אט בתלת-מימד 
 
מומלצי המערכת |
 
ליאור באקאלו

נמאס לכם להתכתב עם החברים שלכם? ואולי בכלל אין לכם חשק לצאת מהבית? כך תנהלו חיי חברה ענפים מבלי לקום מהכורסה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמאס לכם לנהל שיחות של אותיות עם החברים שלכם באינטרט? לא היה נחמד יותר אם במקום להסתפק בטקסט כתוב הייתם יכולים לשחק פיינטבול, לרקוד ולהכיר חברים חדשים? אם התשובה שלכם היא כן אתם מוזמנים לנטוש את שורות הטקסט הפשוטות שבתוכנות המסרים המידיים או הצ'אטים, ולהיכנס לעולם מצוייר וצבעוני, בו תוכלו להכיר אנשים מכל העולם, לצאת איתם למועדון ולשחק איתם ככל העולה על רוחכם.

תוכנות הצ'אט התלת-מימדיות (והתוכנה הדו-מימדית שהשתחלה לכתבה) מספקות חוויה שחסרה במסנג'רים ותוכנות המסרים המידיים למניהם: האווירה. בעזרתן אתם יכולים לפגוש חברים, לצאת איתם ולעיתים אפילו להתקדם ביחסים מבלי לצאת מהבית.
 

The Lounge - הקלילה

 
לאחר שתורידו את קובץ ההפעלה של התוכנה ותיצרו לכם משתמש, תוכלו להתחיל להכיר אנשים חדשים בסביבה המדמה מועדון לילה בסן פרנסיסקו. בשלב הראשון הדמות שלכם תמצא עצמה ברחבה שמחוץ למועדון. ברקע תישמע מוסיקה חלשה, שתתגבר ככל שתתקרבו לפתח המקום. עם כניסתכם למבנה עצמו תגלו עולם וירטואלי המתאפיין בקו נקי מאוד, המלווה במוסיקת ריקודים מעודכנת (יחסית).

השליטה בדמות פשוטה למדי ומתבצעת באמצעות מקשי החצים. כדי לדבר פשוט התחילו להקליד. הפעולה העיקרית בה עוסקים האנשים במועדון היא באופן טבעי ריקוד. לאחר שתחליפו את בגדיכם (F5), תוכלו להצטרף לרוקדים ולנסות לנהל שיחה עם אחד מהם. ברגע שתרגישו מוכנים לכך תוכלו כמובן להצטרף אל להקת המחזרים של אחת הבנות שמשתוללות ברחבה. את הריקוד הספציפי ניתן לבחור מתוך תפריט ריקודים מוגדר מראש. אפשרויות תקשורת נוספות שעומדות לרשותכם הן מחוות כמו נפנוף לשלום, "היקרעות" מצחוק והבעת רגשות שונים. אחת האפשרויות המשעשעות יותר היא קפיצה ועמידה על ראשו של אחד המשתתפים האחרים בצ'אט.

אם מאסתם בריקודים ואתר מעדיפים בילוי שקט יותר תוכלו לשבת על הבאר, או לפרוש עם חבריכם החדשים לאחד מחדרי האירוח במועדון. לפחות בפעמים הראשונות בהן תשתמשו בתוכנה רצוי שתהיו מחוברים גם לאתר האינטרנט שלה, שכן שם נמצאים המדריכים השונים שיסייעו לכם להרחיב את אפשרויות הפעולה שלכם.

יתרונות: ממשק נקי ונוח, שליטה קלה ולאחר ההפעלה התוכנה זורמת
חסרונות: מעבר לריקוד ושיחה, אפשרויות הבילוי די מוגבלות. התוכנה נוטה להיתקע בזמן החיבור לרשת
שורה תחתונה: למי שרוצה לצאת לבלות בלי לעזוב את המחשב

להורדה
 

Active worlds - המאובזרת

 
בזמן ש-The lounge מוגבילה את המבקרים לאיזור בילוי אחד, הרי שכל שאר התוכנות מכילות מספר עולמות מקבילים ושונים זה מזה. ב-Active worlds הגדילו לעשות ומאפשרים לכם המשתמשים לבנות עולם משלכם ולהזמין אליו חברים.

לאחר הפעלת התוכנה, הגדרת החיבור לאינטרנט והזנת הכינוי וכתובת הדוא"ל שלכם, יעלה בפניכם חלון התוכנה הראשי, המורכב ממספר חלקים. בצידו הימני של החלון יופיעו דברי הסבר על אופן תזוזת הדמות שלכם, והסברים כללים נוספים שמומלץ להציץ בהם. בחלקו העיקרי של החלון, מצד שמאל, תוכלו לראות את העולם הווירטואלי התלת-ממדי שבו תוכלו לשוטט, ומתחתיו את האזור המיועד לשיחה והצגת הודעות המערכת. החלון האחרון יצוף על גבי כל השאר, ויספק לכם אפשרות לקפוץ מעולם לעולם ולצפות היכן נמצאים כל האנשים, ומה מספרם בכל מקום.

את הדמות הווירטואלית שלכם (זכר או נקבה בלבד) תוכלו להזיז באמצעות מקשי החיצים או באמצעות לחיצה על גלגלת העכבר והזזתו, ולהתחיל לחקור את כל האתרים, החדרים השבילים והמקומות המשונים בכל עולם. תוכלו לבצע מחוות שונות כגון סיבוב במקום, קפיצה, בעיטה או ריקוד (ה"מקרנה"), ואפילו לרחף עד לגובה העננים (מקשי + או -).

אחרי שהבנתם איך זזים תוכלו לשחק עם חבריכם החדשים במשקים השונים שמציעה התוכנה, ושחלקם הגדול פותח ע"י המשתמשים עצמם. בין השאר ניתן למצוא משחקי טריוויה, באולינג, כדורגל, שח-מט, דמקה ועוד.

ממשק בניית העולמות מעניין אבל מסורבל מאוד. שיפור משמעותי בתחום הזה הוא מה שחסר ל-Active worlds בדרך להובלת התחום.

יתרונות: בניית עולם פרטי ותלת-מימדי משלכם
חסרונות: בעיות התחברות תכופות לרשת. ממשק מסורבל
שורה תחתונה: למי שרוצה לבנות עולם וירטואלי משלו ומוכן להשקיע בכך

להורדה
 
 

There - הכבדה

 
כמו ביתר תוכנות הצ'אט התלת-מימדיות, גם כאן, במקום לשוחח עם אנשים שאתם מכירים, ניתן לשוטט בעולם תלת-מימדי, ו"לפגוש" אנשים חדשים מכל העולם. ההבדל הוא שבין פגישה להיכרות, תוכלו לשחק משחקים משותפים דוגמת פיינטבול או טריוויה, לנסוע בכלי רכב, לרחף ולקפץ, לבנות בית ולרהט אותו וכמובן לשנות את מראה הדמות שלכם.

לאחר שתורידו את קובץ ההתקנה הגדול של התוכנה (יותר מ-50MB), תתקינו אותו ותוודאו שברשותכם הגירסה המעודכנת ביותר (תהליך שעלול לקחת זמן רב), תתבקשו לפתוח חשבון משתמש חינמי לצורך התחברות. בסוף כל התהליכים תמצאו את עצמכם על חוף הים בבגדי תייר ותתחילו ביצירת חברים חדשים בין האנשים המטיילים בחול.

לתוכנה ישנם שני חסרונות בולטים: היא צורכת משאבי מערכת גבוהים במיוחד, וחברות מלאה ברשת החברתית היא בתשלום (הפותח פיצ'רים כגון מיני משחקים נוספים). פרט לכך, אם יש לכם זמן פנוי לשרוף ורצון להכיר אנשים חדשים, אין ספק שהתוכנה תעשה זאת עבורכם במהירות.

יתרונות: מגוון משחקים ואפשריות בילוי עם חבריכם החדשים
חסרונות: זוללת משאבים, מעט מסובכת לתפעול וחברות מלאה כרוכה בתשלום
שורה תחתונה: למי שיש לו מחשב חזק וכיסים עמוקים

להורדה
 

The Palace - המינימליסטית

 
כאן לא תמצאו גרפיקה מדהימה כמו בתוכנות הקודמות, אך נראה שהקסם הנוסטלגי של התוכנה, אה-לה חלונות 3.11, מעניק חווית משתמש חביבה למדי. תוכלו ליצור דמות משלכם ולטייל איתה ברחבי הארמונות (העולמות) השונים שהקימו יוצרי התוכנה או משתמשי הקהילה. כשימאסו עליכם הסיבובים, תוכלו להשתתף במגוון משחקים שונים ולהכיר חברים חדשים בעלי דמויות אישיות והכל תוך צריכת משאבים נמוכים למדי מהמחשב שלכם. הארמונות בנויים מחדרים סטטיים ביניהם ניתן לטייל, כשבכל חדר תמצאו אנשים שונים העוסקים בשיחה סוערת או באחת מאפשרויות המשחק השונות של התוכנה. כאן אין תלת מימד אבל יש חברי קהילה ומשחקי חברה שניתן להעביר איתם את הזמן.

את הדמות שלכם תניעו באמצעות העכבר ואת השיחה תנהלו באמצעות הקלדה. אם ברצונכם לדבר עם דמות מסוימת פשוט הקליקו עליה והתחילו "לדבר". הגישה לארמונות השונים שבנו המשתתפים נעשית בצורה שונה מעט מביתר התוכנות: לאחר שתבחרו בספריית הארמונות דרך תפריט המועדפים יפתח הדפדפן שלכם ומשם תבחרו את הארמון הבא אותו ברצוכנם לבקר. אם ברצונכם לבטא את עצמכם ולבנות ארמון משלכם התוכנה תסייע לכם בכך באמצעות מדריך מסודר.

יתרונות: דרישות מערכת נמוכות, לוק נוסטלגי
חסרונות: גרפיקה מיושנת ומוגבלת, אפשרויות ביטוי עצמי מוגבלות
שורה תחתונה: למי שמחפש חברים חדשים עם מחשב ישן ומוכן להתפשר על אסטטיקה

להורדה
 

המלצת העורך: The Lounge

 
התוכנה צעירה, מרקידה, ובעלת דרישות מערכת שאינן בשמיים. וגם המוסיקה לא רעה בכלל.

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by