ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יומולדת שמח לאזרח השישה מיליארד 

יומולדת שמח לאזרח השישה מיליארד

 
 
אודליה  ברקין

היום, ה-12 באוקטובר 1999, בא לעולם האזרח השישה מיליארד. מזכיר האו"ם קופי אנאן המתין לו בסרייבו שם ערך לו קבלת פנים סמלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבל העולם הוא מקום יפה אחרי הכל
 אבל העולם הוא מקום יפה אחרי הכל   
היום, יום שלישי, ה-12 באוקטובר 1999, בא לעולם האזרח השישה מיליארד. האו``ם שהחליט לציין את המאורע הזה, שלח את מזכירו קופי אנאן לסרייבו שם הוא המתין ללידתו של התינוק הראשון להיום, הלא הוא השישה מיליארד במספר, על מנת לקבל את פניו בטקס סמלי.

דובר מטעם האו"ם מסר כי הבחירה בסרייבו היא מקרית ושאין מאחוריה משמעות פוליטית מדינית כלשהי. התינוק, בן בכור לזוג נוויק, שמשקלו 4 קילוגרמים, בא לאוויר העולם כשתי דקות אחרי חצות.

בדו"ח ספטמבר של המחלקה האחראית על האוכלוסין מטעם האו"ם נאמר כי חמישה תינוקות חדשים נולדים מסביב לעולם, בכל שנייה שעוברת - רובם באפריקה
או באסיה. על תינוקות אלה נגזר להיות אנאלפבתים, ללא מקום מגורים ראוי לשמו ועם תוחלת חיים ממוצעת של 55 שנה.

 
האו"ם אמנם ניצל את האירוע להפנות את תשומת לב הציבור לפיצוץ האוכלוסין ולמספר הגדל והולך של אנשים נטולי צרכים בסיסיים בעולם, אך גם שמח לחגוג את עובדת קיומו של האדם בעולם בפרויקט מיוחד, ספר בשם "מכתבים לאזרח השישה מיליארד".

בכתיבת ספר זה השתתפו 14 סופרים ומשוררים נבחרים מ-14 מדינות שונות שכתבו לרך הנולד איחולים וברכות. את ישראל נבחר לייצג הסופר מאיר שליו מחבר "עשיו" ו"רומן רוסי" . מברכים נוספים: סלמן רושדי, אדוארדו גליאנו, גיורגי קונרד ועוד.

הספר, שיוצא בארץ בהוצאת "הד ארצי", יוצא לאור בו זמנית גם בשאר העולם, החל מיום שלישי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by