ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה קורה. מיקרוסופט מתחילה לחשוף הקוד של חלונות 
 
 
מערכת חיים ברשת

בלחץ משרד המשפטים, מיקרוסופט תחל בחשיפת קטעי קוד של מערכת ההפעלה חלונות. "לא מספיק", לטענת המבקרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענק התוכנה האמריקאי מסר אמש כי הוא עומד לשחרר מאות פיסות קוד המרכיבות את מערכת ההפעלה "חלונות", כצעד ראשוני במילוי תנאי עסקה לנטרול המונופול, עליה חתם התאגיד בשנה שעברה עם משרד המשפטים האמריקאי. עסקה זו אינה מקובלת על תשעה מבין 18 פרקליטי המדינות שהיו מעורבים בתביעה המקורית נגד מייקרוסופט וממתינה עדיין לאישורו של שופט פדראלי.

מיקרוסופט מתכננת לגלות 385 פיסות קוד וחוקי הפעלה פנימיים, שנשמרו עד עתה בסוד, כך שמפתחי תוכנה חיצוניים יוכלו לכתוב תכניות המופעלות על גבי "חלונות".

סגן נשיא החברה, בראד סמית, מסר במסיבת עיתונאים כי "מוקדם עדיין לקבוע כיצד ישפיע צעד זה עלינו וכיצד הוא ישפיע על מתחרינו". דוברת מטעם פרקליטות קליפורניה, סנדי מישיוקו, מסרה כי גורמים רשמיים מחכים עתה לתגובות מקרב תעשיית התוכנה כדי לקבל אומדן על השפעת שחרור חלקי הקוד. "אנו מאמינים כי יש צורך בתרופות יותר קשוחות".

ממיקרוסופט נמסר כי בהתאם לעסקת צמצום המונופול, עדכוני מערכת ההפעלה "חלונות XP", יאפשרו ליצרני מחשבים ולקוחותיהם להתקין ולהסיר רכיבי תכנה שהיו עד כה חלק מובנה בלתי ניתן להסרה ממערכת ההפעלה, כגון דפדפן האינטרנט "אקספלורר", נגן המדיה וכן תכנת הדואר "אאוטלוק אקספרס". צעד זה הוא חלק מהעסקה, אשר מיועד לאפשר ליצרני המחשבים לשווק תוצרתם עם יותר תוכנות שאינן מבית מיקרוסופט.

מבקריה של החברה מקרב תעשיית המחשבים לא מתרשמים במיוחד מהצעדים האחרונים. "הם עדיין שומרים לעצמם שליטה מלאה על החומר אותו הם משחררים, מתי הם משחררים ומהו חומר ראוי לשחרור", אמר קן ווש ראש התאחדות תעשיית התוכנה והמידע בראיון לרויטרס. במהלך המשפט נקטה מיקרוסופט בעמדה כי היא כבר פרסמה מספיק חומר טכני למפתחי תוכנה. "האם הם שיקרו לנו אז? או האם הם משקרים לנו עכשיו?" שאל ווש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by