ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: משחזרים את הקבצים האבודים 

הנבחרות: משחזרים את הקבצים האבודים

 
מומלצי המערכת |
 
אבי לבקוביץ

גם אם מחקתם בטעות קובץ חשוב לא צריך להיכנס לפאניקה. אבי לבקוביץ עם התוכנות שישחזרו לכם את המידע האבוד, אפילו אם כבר רוקנתם את סל המיחזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא משנה מאיזו סיבה נמחקו לכם הקבצים - אתם לא צריכים לחפש את הקיר הקרוב ביותר שעליו תוכלו לדפוק את הראש. במקרים רבים, גם אם לא שלחתם את הקבצים לסל המחזור (Shift+Delete), סביר להניח שעדיין תוכלו לשחזר אותם, או חלק גדול מהם. הסיבה? קובץ מחוק הוא "בסך הכל" שטח בכונן הקשיח שצוין על ידי המערכת כחופשי, ושניתן לאחסן עליו מידע במקום זה שהיה בו קודם לכן. למעשה, כל עוד לא ניצלתם את "המקום הריק" שהותיר הקובץ, וכל עוד לא נכתב עליו מידע, הוא לא באמת נמחק. ואם הוא לא מחוק, הרי שניתן לשחזר את התוכן שהיה בו.

נכון, אף אחד לא ערב לכך שהמידע ישוחזר במלואו, או שהשחזור יהיה מדויק. יתכן כי חלק מהמקום "הריק" שהותיר הקובץ כן נוצל על ידי קבצים אחרים, ויכול להיות שחלק ממנו פשוט נהרס. אך עדיין, עדיף להציל חצי מסמך וורד מאשר לאבדו לעולמי עולמים.

לפני שניגש למלאכת השחזור, נכיר שני מבנים נפוצים של מערכת ההפעלה לניהול המידע על הדיסק הקשיח. תוכנה התומכת במבנה מסויים תהיה מסוגלת לשחזר רק קבצים שסודרו על פיו. FAT היה הסטנדרט המקובל במערכות ההפעלה הישנות יותר כמו DOS או בחלונות 98 או קודמותיה. ממערכת Windows 2000 והלאה הסטנדרט המקובל הפך לשיטה הנקראת NTFS. התוכנות שלפניכם תומכות בשתי השיטות הללו אלא אם צויין אחרת, וניתן יהיה להפעיל אותן על כל מערכת הפעלה של חלונות.
 

DataRecovery - הפשוטה

מסך התוכנה DataRecovery
 מסך התוכנה DataRecovery    
נתחיל מהתוכנה הקלילה ביותר, שבה גם העיצוב פשוט וגם הממשק פשוט. לאחר בחירת הכונן אותו תרצו לסרוק, תוכלו לערוך חיפוש אחר קבצים המכילים מילים מסויימות, ולקבל רשימה שממנה תוכלו לבחור את הקובץ אותו תרצו לשחזר. בנוסף, ניתן לשחזר כמה קבצים בו זמנית (על ידי סימונם במרוכז עם Shift, או בנפרד עם Ctrl).

השלב האחרון בדרך לשחזור המיוחל הוא בחירת היעד אליו רוצים לשחזר את הקובץ. שימו לב: כאשר תתבקשו לבחור את הכונן הנסרק (בתוכנה זו וגם באחרות) וגם כאשר תתבקשו להגדיר את יעד ההעתקה, תוכלו לבחור בכל כונן במחשב או אפילו בכוננים חיצוניים ניידים. במילים אחרות, תוכלו "לשחזר מ..." או "לשחזר ל..." מצלמות דיגיטליות, נגני mp3, דיסק-און-קי ועוד.

יתרונות: התוכנה עצמאית וניתן להריץ אותה גם מ-Floppy (על תוכנות עצמאיות ניתן לקרוא כאן). ניתן לשחזר גם קבצי NTFS מכווצים וגם כאלה שהוצפנו בהצפנת EFS.
חסרונות: לא ניתן לשחזר תיקיות שלמות.
שורה תחתונה: אם אינכם מעוניינים להסתבך עם הגדרות, תפריטים ואפשרויות

להורדה
 

FreeUndelete - העיקשת

מסך התוכנה FreeUndelete
 מסך התוכנה FreeUndelete    
לפני הכל, הרי הבעיה העיקרית של התוכנה: לא ניתן לשחזר קבצים לכונן C, במידה וזה הכונן שעליו היא מותקנת. מדוע? מפני שקבצים שיאוחזרו לכונן זה בעודו פעיל עשויים להינזק. אם הכונן היחיד במחשב הוא כונן C, התוכנה לא תהיה שימושית עבורכם. אך אל תתרגשו יותר מדי, זו לא אמורה להיות בעיה במידה וקיימים ברשותכם כוננים נוספים (פנימיים, או חיצוניים - כמו פלאש USB). גם בתוכנות האחרות הבעיה דומה, אלא שבהן התוכנה רק תמליץ שלא להעתיק את הקצבים ולא תמנע זאת לחלוטין.

התוכנה מציגה ממשק פשוט המזכיר את קודמתה, אך מאחר שהיא סורקת מבעוד מועד את כל הכונן וממפה אותו על פי ספריות ותת-ספריות, ניתן לנווט בין הקבצים המחוקים כאילו היו שמורים בכונן אמיתי. לאחר מכן ניתן גם לסנן את התוצאות ולהציג ספריות וקבצים המכילים מחרוזות מסויימות בלבד.

יתרונות: סריקה של כל הכונן מראש, סינון נוח יותר של תוצאות לא רצויות.
חסרונות: סריקה אורכת זמן ממושך, תומכת רק ב-NTFS (כלומר בחלונות NT ומעלה), שימושית לבעלי יותר מכונן אחד, אינה מאפשרת לשחזר קבצים מוצפנים ודחוסים.
בשורה התחתונה: אם יש לכם יותר מכונן אחד (C) על המחשב, זו התוכנה עבורכם

להורדה
 
 

Restoration - התחמנית

מסך התוכנה Restoration
 מסך התוכנה Restoration   
אתם לא פראיירים, וזה ברור לנו. את חלק מהקבצים מחקתם מפני שהם מביכים מדי או חסויים, ולא רציתם להשאיר עקבות שמישהו יוכל לשחזר ללא ידיעתכם. עם תוכנה זו תוכלו לא רק לשחזר קבצים שנמחקו בטעות, אלא גם למחוק קבצים באופן מוחלט וסופי, ולא להשאיר כמעט שום אפשרות לשחזר אותם.

מלבד זאת, המייחד את התוכנה היא האפשרות לסנן מראש עוד לפני סריקת הכוננים, קבצים שהקלאסטרים שלהם תפוסים על ידי קבצים אחרים, וכן קבצים זערורים שגודלם 0KB.

יתרונות: ניתן למחוק קבצים באופן מוחלט, תוכנה עצמאית שאינה דורשת התקנה.
חסרונות: ניתן לשחזר קבצי NTFS דחוסים (מכווצים) אך לא מוצפנים.
בשורה התחתונה: אם כבר משחזרים קבצים, אז גם להשמיד כמה מהם ללא יכולת שחזור.

להורדה
 

PC Inspector File Recovery – החכמה

מסך התוכנה PC Inspector File Recovery
 מסך התוכנה PC Inspector File Recovery   
"המפקח" מסוגל לשחזר קבצים ממערכות NTFS ו-FAT, ונראה כי הוא עושה עבודה לא רעה בכלל. המייחד אותו משאר התוכנות הוא העיצוב המושך שלו והממשק הנוח יותר שהוא מציג - ממשק דמוי אקספלורר שניתן לנווט כביכול דרכו בתוך הכונן "המחוק".

עם פתיחת התוכנה יופיע בפניכם מסך הכולל 3 אפשרויות לשחזור מידע, כאשר הראשונה היא שחזור קבצים שנמחקו, השניה היא מידע שאבד (עקב קריסת מערכת וכדומה) והשלישית היא כונן קשיח ש"אבד" (אינו מופיע בסייר הקבצים או שלא ניתן לגשת אליו). תחת כל אפשרות יופיעו "הוראות שימוש" שעליכם לבצע על מנת מנת לשחזר את המידע, וכדי להתחיל את התהליך, לחצו על הכפתור הסמוך לאפשרות הרצויה בחלקו השמאלי של החלון.

לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, השלב הראשון יהיה סריקה קצרצרה לאיתור הכוננים הפיסיים והלוגיים על המחשב. לאחר בחירת הכונן הרצוי ואישורו, תתבצע הסריקה האמיתית ולאחר מכן תוכלו לנווט על מנת למצוא את המידע אותו תרצו לשחזר. שימו לב שתיקיות וקבצים שיסומנו בירוק הם כאלה שכבר לא מופיעים על הכונן, לעומת צהובות שעדיין כן. לנוחיותכם, את הפעולות תוכלו לבצע לא רק על ידי גישה לתפריט אלא גם על לחיצה על האייקונים שיופיעו בצד שמאל של המסך.

יתרונות: הממשק הנוח ויכולות השיחזור
חסרונות: חבל שהיא כבדה יחסית למתחרותיה
בשורה התחתונה: אם אתם רוצים תוצאות בטוחות

להורדה
 

המלצת העורך: Restoration

 
יש דברים שבאמת אף אחד לא צריך לדעת שהיו על המחשב שלי. ואם התוכנה הזו יכולה להבטיח לי שאף אחד לא יראה אותם, אז אני לוקח אותה בשתי הידיים.

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by