ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר מוכיח כי חשיפה מוגברת לקווי מתח גבוה מסוכנת 
 
 האם החשמל שמזין אותנו גם פוגע בנו?   
 
מערכת חיים ברשת

זהירות חשמל! חשיפה לקווי מתח גבוה נמצאה כמגבירה את הסיכון ללקות במספר מחלות וביניהם לוקמיית-ילדים, סרטן במוח אצל מבוגרים וגם הפלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר מיוחד מטעם המחלקה לשירותי הבריאות של מדינת קליפורניה מצא כי חשיפה לקווי מתח גבוה עלולה להגביר את הסיכון ללקות במספר סוגי מחלות. המחקר המיוחד אשר מיועד להתפרסם בקרוב נערך בפיקוח שלישית מומחים מתחומי הפיסיקה, הרפואה והגנטיקה ונועד לבחון את הקשרים שבין חשיפה לשדות מגנטיים וחשמליים (כאלו הנוצרים בסביבת קווי מתח גבוה) ושורה ארוכה של מחלותץ הוא נמשך כ-8 שנים והושקעו בו כ-7 מיליוני דולרים.

את הידיעה המקדימה אודות המחקר פרסם אתר wired אשר ציין כי המידע הגיע לידיו כתוצאה מהדלפת עותק של המחקר שכאמור יפורסם בקרוב. יצוין כי למעט שלושת המחלות שנמנו ומחלת Lou Gehrig's לא נמצא קשר בין החשיפה למתח גבוה ומחלות אחרות, החל בסוגי סרטן נוספים וכלה בהתאבדות הנובעת מדכאון.

חשיבותו של המחקר נעוצה בכך שסביב הנושא נערמו תלי תלים של שמועות והערכות, אך עד כה לא התקבלה שום הוכחה חד-משמעית שמסוגלת להצביע על קשרים ברורים בין חשיפה לקווי מתח גבוה ללוקמיית-ילדים, סרטן במוח והפלות. לאחר שייצא מחקר שכזה, הזוכה לגיבוי גוף מכובד כמחלקת שירותי הבריאות של מדינת קליפורנייה, צפויות להגיע תביעות משפטיות רבות אשר בהתבססם על המחקר האמור יבקשו פיצויים בסדרי גודל משמעותיים.

נמשיך לעקוב ונעדכנכם ברגע בו יפורסם המחקר במלואו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by