ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקר? פורץ להוטמייל? פרסם בגוגל 
 
 
עידו קינן

מסתבר שגם האקרים יכולים לרכוש פרסום באתר מנוע החיפוש גוגל. הטכנולוגיה המוצלחת של גוגל, המאפשרת להציג פרסומת רלוונטית למילות החיפוש, הציגה את הפרסומת בצמוד לחיפוש אחר כתובת אימייל. אוי לאותה בושה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמורת מאה דולר בלבד, תוכלו לקבל סיסמה של כל חשבון הוטמייל או יאהו-מייל שתרצו, כך מבטיח אתר Hotmail22.com. כדי להגיע לחשיפה מירבית, פרסם בעל האתר האלמוני את השירות במנוע החיפוש גוגל, והמודעה מופיעה כאשר מחפשים כתובות בהוטמייל. בתגובה לפניית חיים ברשת הודה דובר גוגל כי מודעות עולות לאתר בטרם נבדקו בידי אדם, ומסר כי החברה הסירה את המודעה האמורה.

במסגרת תוכנית AdWords של גוגל, יכולים בעלי אתרים לפרסם מודעות ולקשרן למילות החיפוש הרצויות להם (למשל, בעל מלון ירצה חשיפה בפני גולשים שמחפשים את המילה "חופשה"). המפרסמים קובעים את התעריף המקסימלי שהם מוכנים לשלם להקלקה, ומיקומם בעמוד תוצאות החיפוש נקבע לפי שיעור ההקלקה לעומת מודעות אחרות, והמחיר שבחרו לשלם.

הגולש _קרמבו_, שחשף את המודעה בפורום תרבות דיגיטלית של נענע, גילה אותה כשביצע חיפוש של כתובת חשבון הוטמייל באתר הישראלי של גוגל. המודעה הופיעה בראש העמוד, תחת הכותרת "קישורים תומכים". סביר להניח, שבעל האתר קנה מודעה שאחת ממילות החיפוש שלה היא הוטמייל.

חיפוש המילים "hack hotmail" ("פריצה להוטמייל") העלה מודעה לשירות ש"מקליט סיסמאות הוטמייל". למעשה, מדובר בתוכנה להקלטת הקלדות, שמנטרת את כל פעולותיו של המשתמש במחשב, ובין השאר מאפשרת לחלץ סיסמאות גישה בהן השתמש.
 

גוגל? הייתכן?

 
האם גוגל מעודדת פריצות מחשבים (האקינג), ופריצות לחשבונות אימייל בפרט? חיים ברשת פנה לחברה מספר פעמים מאז יום רביעי שעבר, ורק היום התקבלה התגובה. "גוגל לא מעודדת האקינג והמודעה שהובילה ל-www.hotmail22.com הוסרה ונחסמה מאתרנו. 'האקינג' היא הפרה של תנאי השימוש של AdWords, שאוסרת במפורש פרסום 'תכנים, שירותים, מוצרים או חומרים שאינם חוקיים בכל ארץ או מדינה בה מוצגת המודעה'", הסביר בארי שניט, הדובר של גוגל.

עם זאת, הודה שניט שהמודעות עולות לפני שהן עוברות סינון אנושי, ועל כן תקלות כאלה הן בלתי נמנעות: "מודעות AdWords עוברות מספר בדיקות אוטומטיות לפני פרסומן. אנחנו מודעים לכך שהתהליכים הללו לא מסננים את כל המודעות שמפרות את תנאי השימוש שלנו, וכל מודעה עוברת בדיקה ידנית בעודה מופיעה בגוגל. מודעת www.hotmail22.com טרם נבדקה ידנית כשראית אותה באתר. עם זאת, המודעה הוסרה ונחסמה מגוגל". חיפוש כתובת האימייל של בעל האתר בגוגל העלתה היום לינק לפורום, בו פרסם את שירותיו, אולם לא לאתר עצמו.

בנוגע לתוכנת הקלטת ההקלדה, מסר שניט ש"המודעות האחרות שציינת הן לשירותים שמעסיק עשוי להשתמש בהן לניטור האימייל של עובדים, דבר שהוא חוקי ולכן לא מפר את תנאי השימוש שלנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by