ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת האחים הגדולים - גם האיחוד האירופאי נכנס 
 
 
מערכת חיים ברשת

האיחוד האירופי רוצה להעביר חוק המחייב את חברות הטלקומוניקציה לשמור את רישומי האי-מייל ושיחות הטלפון של אזרחי אירופה לתקופה של שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת האיחוד האירופאי קבעה להיפגש על מנת לדון בהצעות, המגבירות את כוחן של מדינות האיחוד לבדיקה פרטנית של דרכי התקשורת האישית של אזרחי אירופה. התכניות נחשפו על ידי הקבוצה לזכויות האזרח, Statewatch, אשר טוענת, כי הודלפו אליה מסמכים הנוגעים לעניין, טרם פגישת האיחוד בברסיל בחודש הבא.

מהקבוצה נמסר, כי ההצעה העומדת לדיון, מבקשת לחייב את חברות הטלקומוניקציה האירופיות, לבצע רישום של כל תכתובות האי-מייל ושיחות הטלפון. רישום המידע או נתוני התנועה, יישמר על גבי מערכת מחשב מרכזית, לתקופה שלא תרד מ-12 חודשים ולא תעלה על 24 חודשים. הרשומות יהיו זמינות לרשויות החוק וכוחות הביטחון, אולם אך ורק לאחר אישור שופט.

עורך בטאון הקבוצה, טוני בוניאן, אמר לעיתון הגארדיאן כי משמעותה של פעולה זו הוא מעבר ממצב של מעקב משטרתי ממוקד, למצב של "מעקב אוניברסלי כפוי". האיחוד האירופי,לעומת זאת, מגן על הצעד, בטענה כי הוא "לא חסר פרופורציות" (הניסוח הפתלתל במקור), ומתעקש כי הרחבת הסמכויות הכרחית, על מנת להילחם בפשיעה חמורה.

המידע שיאוחסן ברישומים יכלול את מקור, יעד וזמן כל המסרים של אזרחי האיחוד האירופי אך לא את תוכן המידע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by