ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק זכויות היוצרים נרתם למלחמה בספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברה אמריקאית פיתחה מערכת חדשה למלחמה בספאם הנשענת על חוק זכויות היוצרים והסימון המסחרי ונעזרת בשירי הייקו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת "הביאס" הממוקמת בקליפורניה, הודיעה ביום שני, כי היא מתכננת להילחם בהררי הספאם המציפים את הרשת, בעזרת שיטה חדשה שפיתחה, הנשענת על החוק האמריקאי לזכויות היוצרים והסימון המסחרי (טריידמרק). החברה מעניקה למשתמשיה את האפשרות לברור בין דואר אלקטרוני מקובל לבין ספאם, מסרה מנכ"לית החברה, אן מיטצ'ל. "אנו מאפשרים לך להבדיל בין המוץ לתבן".

"הביאס" הוא מונח לטיני, המשמש בהליכים משפטיים (הביאס קורפוס), שפירושו הוא "ראיה" או "להביא הוכחה".

מערכת הביאס נבדלת ממוצרים קיימים אחרים, בכך שמנגנוני האכיפה שלה, מאפשרים דרך משפטית תקפה לתבוע ספאמרים, וזאת נוכח היעדר חוקים האוסרים על הפצת ספאם, מסרה מיטצ'ל. "זה מתסכל, כיוון שהקונגרס כלל לא מתכוון להעביר חוק משמעותי בנושא הספאם".

רוב החוקים הקיימים עתה, מחייבים כל אי-מייל בלתי מוזמן, לציין בשורת הנושא, כי המדובר בפרסומת או שלא להסתיר את פרטי מפיץ המכתב. שני התנאים לא מביאים לקיצוץ אפקטיבי בספאם. "ישנם מעט מאוד חוקים האוסרים ספאם, בעיקר בשל העובדה כי קשה להגדיר מהו ספאם", הוסיפה מיטצ'ל.

שיטת הביאס אינה חוסמת ספאם, אך מאפשרת לאנשים להפריד בין דוא"ל רצוי ובין זה הבלתי רצוי. היא גם מאפשרת למשתמשים להודיע לשולחי הספאם כי הם ייחסמו בעתיד.

תחת שירות "שולח האי-מייל הערב למכתבו" של הביאס, יכולים אנשים וארגונים להבטיח כי האי-מיילים שהם שולחים, אינם ספאם, ע"י צירוף סימון אוניברסלי ייחודי, לכותרת העליונה (Header)של המכתב. הסימן הוא בלתי נראה לרוב המכותבים, אך ניתן לקריאה ע"י מי שיודע כיצד לראות את החלקים החבויים של הכותרת העליונה.

סימון ההביאס מכיל שיר הייקו בן שלוש שורות, המוגן ע"י זכויות יוצרים. שש שורות נוספות מכילות התראה ושאר מידע על זכויות היוצרים וסימון המוצר. שולחי אי-מיילים, המשתמשים בסימון, מוודאים כי האי-מייל עונה לאחד מהקריטריונים הבאים: המכתב נשלח לנמען אחד בלבד; השולח קיבל אישור מכל אחד מהמכותבים; בין השולח ובין כל אחד מהמכותבים, קיימת מערכת יחסים עסקית, טרם שליחת המכתב; כל אחד מהמכותבים הוא חבר או בן משפחה של השולח, והאי-מייל אינו בעל אופי מסחרי.

באם שולחי האי-מייל לא עמדו באף אחד מהקריטריונים, הם יכולים להיתבע על הפרת זכויות יוצרים וסימון מסחרי.

מיטצ'ל המליצה שלא לחסום לחלוטין כל דואר שאינו מבוסס הביאס. המערכת מבטיחה כי דואר חשוב אכן ייכנס לתיבת הדואר, אמרה מיטצ'ל. ידוע כי תכנות אנטי-ספאם חסמו אי-מיילים בתפוצה רחבה, שאנשים כן רצו לקבל, לדוגמה, הודעות פקיעת תוקף שם הדומיין, מאת רשמי כתובות רשת.

אנשים פרטיים וספקי אינטרנט יכולים להירשם ולהשתמש בסימון באופן חופשי, בעוד שעסקים וחברות אי-מייל ישלמו על השימוש בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by