ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קץ התפתחות המיחשוב? 

קץ התפתחות המיחשוב?

 
 
יוני  שדמי

מדען בכיר במעבדות אינטל הכריז כי טכנית, אי אפשר למזער יותר את שבב הסיליקון שנמצא בליבו של כל מחשב אישי. תחילת הסוף? בחיים לא, אומרים המנהלים באינטל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פול פקאן, מדען מחקר בכיר ב"אינטל", יצרנית המיקרו-מעבדים הגדולה בעולם, כתב בירחון האמריקני "מדע" שמדעני החברה נתקלו במגבלות פיסיות קשות, שלא יאפשרו את המשך הפיתוח המואץ של מחשבים אישיים מעבר לדור הבא של השבבים, שאמור לצאת לשוק בשנה הבאה.

"זהו האתגר הקשה ביותר שעמד בפני תעשיית השבבים המוליכים למחצה מאז ומעולם", טען בגיליון החדש של "מדע". "הנושאים הבסיסיים הללו לא הגבילו בעבר את התפתחות המיזעור של הטרנזיסטורים", הוסיף, "וכרגע אין כל פתרונות ידועים לבעיה הזו."

 
אם התעשייה אכן תיכשל במציאת פתרון לבעיה, ייתכן שמדובר בתחילת הסוף של "חוק מור". זה יותר מ30 שנה שתעשיית המיחשוב עוקבת באדיקות אחרי החוק המדומה הזה, שנחקק על שם גורדון מור, ממייסדי "אינטל". לפי החוק, כל 18 חודשים המיקרו-מעבדים שנמצאים בלב ליבו של כל מחשב אישי נעשים ממוזערים יותר ומכפילים את כוחם, ובכך משמנים את גלגלי הרכבת של מהפכת המיחשוב האישי והאינטרנט.

מנהלי "אינטל" מיהרו להדגיש שלא מדובר בבעיה בלתי-פתירה, והוסיפו שהם סמוכים ובטוחים שיימצאו פתרונות טכנולוגיים הולמים.

אם הקצב המטורף בו מוזערו השבבים שבליבם של כל מעבד אכן יתחיל להאט ולהיעצר, התפתחות המיחשוב תאלץ להסתמך על שינויים בעיצוב השבב, חומרים חדשים, או טכנולוגיות כמו הנדסה תת-מולקולארית ונאנו-טכנולוגיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by