ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יומולדת 21 ל-PC 
 
 מזל טוב - מותר להתחיל לשתות אלכוהול   
 
מערכת חיים ברשת

21 שנים חלפו מאז הציגה IBM את המחשב האישי הראשון PC אשר שינה לעד את עולם המחשבים שאנו מכירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחשב האישי הגיע לגיל הבגרות. השבוע, חוגג ה-PC את יום הולדתו ה-21, וכשאנו אומרים PC כוונתנו למחשב ה-C של חברת IBM.

ישנם אלו שיתווכחו על איזה מהמחשבים זכאי לתואר המחשב האישי הראשון. יש הטוענים שהיה זה מחשב הסיימון משנת 1950. אחרים יאמרו שמחשב הבנה-זאת-בעצמך אלטייר, שהוצג בינואר 1975. או קומודור פט, משנת 1976, שהיה מכשיר הדסקטופ הראשון עם מסך מובנה. יהיו גם אלו שישבעו, כי צמד הסטיבים, ווזניאק וג'ובס, הם אלו שבנו את מחשב הPC המצליח הראשון, APPLE II בשנת 1977.

אך הם כולם טועים. היתה זו IBM, שהוציאה את ה-PC ב-12 לאוגוסט 1981. עד אז היה לנו מיקרו'ז , מיני'ז, מחשבים ביתיים, מיני-מחשבים אישיים ועוד שמות רבים לאותה הקופסה. אך הייתה זו IBM אשר חקקה באבן את ראשי התיבות PC.

עם מעבד צנוע 8088 של אינטל, במהירות 4.7 מה"צ ו-16 קילובייט זיכרון, כבש IBM PC את השוק בסערה. המחשב הריץ תוכנת הפעלה בשם PC DOS 1.0 שחברת IBM רכשה את רשיון ההפעלה שלו מאת בחור צעיר מסיאטל, העונה לשם ביל גייטס.

בשנות ה-70 ותחילת ה-80 העולם היה מקום מוזר. 99% ממקומות העבודה השתמשו במכונות כתיבה, ויתר האנושות נעזרה בעט ונייר כדי לכתוב מכתבים. IBM הייתה בטוחה כי תצליח למכור כ-40,000 יחידות מהמוצר החדש בשנה הראשונה. היא טעתה. היא הצליחה למכור כמות זו בחודשיים הראשונים.

באמצע שנות ה-80 איבדה IBM את אחיזת השוק שלה לטובת יצרנים נוספים שהצטרפו לחגיגת ה-PC שהתפתחה. כתוצאה מכך הכריזה כי מערכת ההפעלה זקוקה לשדרוג, וביחד עם ידידתה הטובה דאז, חברת מיקרוסופט, התחילה לעבוד על OS/2, מערכת ההפעלה החדשה.

החברה השיקה את OS/2 עם מחשב PC תואם שזכה לשם המפתיע OS/2. ה-DOS מת, הצהירו IBM ומיקרוסופט. תחי OS/2. החברה מיהרה תוך 18 חודשים, לשחרר את הגרסה המלאה של התוכנה. צעד שהוכיח את עצמו כהרה אסון. הדיווחים על מותו של ה-DOS היו קצת מוגזמים, מחשב ה-OS/2 PC לא הצליח להתרומם ובמהרה נגוז.

חברת IBM ממשיכה לבנות מחשבי PC עד עצם היום הזה, אף על פי כי המוצר והחברה השתנו, מאז ההשקה המקורית, ללא היכר. עם יותר מ-600 מיליון PC שנמכרו ברחבי העולם, ניתן בהחלט לומר, כי האח הבוגר והאיטי של המחשבים בני זמננו, הוא ללא ספק, אחד המוצרים החשובים ביותר במאה ה-20.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by