ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האטה בקצב גידול האינטרנט בעולם 
 
 כמו היקום - האינטרנט מתרחב, אבל לאט   
 
מערכת חיים ברשת

דו"ח רבעוני שהוציאה חברת נילסן, מצביע על האטה בהתרחבות רשת האינטרנט העולמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגידול בשימוש האינטרנט ברחבי העולם עבר האטה ברבעון השני של השנה, ועתה מחוברים לרשת 553 מיליון משתמשים מבתיהם. כך קובע דו"ח תנודות הרשת שפרסמה חברת נילסן נטרייטינגס לדירוגי רשת. הנתון הנ"ל מתייחס ל-4 אחוזי גדילה ברבעון זה לעומת 7 אחוזים ברבעון הראשון השנה.

לפי הדו"ח, ארה"ב ממשיכה לחלוש על אוכלוסיית האינטרנט, עם 166 מיליון משתמשים, או 30 אחוז מסך משתמשי הרשת. אחריה בדירוג נמצאות אירופה עם 24 אחוזים, אסיה והפסיפיק עם 14 אחוזים ואמריקה הלטינית עם 3 אחוזים. השווקים הגדולים מחוץ לארה"ב הם גרמניה, עם 32 מיליון משתמשים, בריטניה, עם 29 מיליון ואיטליה עם 22 מיליון משתמשי רשת.

"הרוב הכריע של קהל משתמשי הרשת עדיין מרוכז בשווקי האינטרנט העיקריים", מסרה מנהלת נטרייטינגס, ליסה סטרנד. "ביחד, מדינות אלו מהוות למעלה ממחצית קהל האינטרנט העולמי". בדיוק מסיבה זו, אמרה סטרנד ל-E-Commerce Times, נתוני הגדילה האיטית הם הגיוניים. "הגדילה תמיד תאט כאשר אתה מגיע לנקודה בה רוב האוכלוסייה כבר נמצאת און-ליין", אמרה בציינה את ארה"ב כדוגמה לכך. "אנו מבחינים עתה בגידול מהיר בארצות שרק החלו להיכנס לאינטרנט".

בינתיים מבחין הדו"ח בעליה בשיעור המסחר האלקטרוני, עם יותר ויותר משתמשי רשת בוגרים שגולשים וקונים. לדוגמה, הסבירות שגולשים בשוודיה יבצעו רכישה און-ליין, גבוהה ב-4 אחוזים ברבעון השני, מאשר ברבעון הראשון של השנה.

כמו כן צוין בדו"ח כי קצב אימוץ טכנולוגיות הפס הרחב בארה"ב, סובל אף הוא מהאטה, עובדה שניתן לשייכה הן למצב הכלכלי הרעוע ולחוסר זמינות. תושבי הונג-קונג, לעומת זאת, מאמצים את הפס הרחב, בקצב המהיר ביותר בעולם. למעלה משני שליש ממשתמשי הרשת באי עברו לשימוש בפס-רחב, לעומת כ-17 אחוזים בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by