ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גישה קלה למחשבים צבאיים בארה"ב 
 
 המנהרה של דאג וטוני   
 
מערכת חיים ברשת

חברת אבטחה בארה"ב הצליחה לחדור בקלות למחשבים צבאיים וממשלתיים המאחסנים מידע רגיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות אלפי מחשבים צבאיים וממשלתיים בארה"ב, המכילים מידע רגיש, נגישים בקלות יתרה דרך האינטרנט. כך מסרה חברת אבטחה אמריקאית, שהצליחה לפרוץ לרשת הצבאית ביום שישי. חברת פורנזיקטק, השתמשה בתוכנות פריצה פופולריות ונגישות, המשמשות לזיהוי מחשבים בלתי מוגנים.

מחשבים רבים נמצאו מוגנים בסיסמאות פשוטות כמו שם המשתמש או אפילו המילה PASSWORD. החומר אליו הצליחה החברה לגשת כלל שיטות קידוד צבאיות, תכתובות אי-מייל בין קצינים בכירים, מידע אישי על אנשי צבא ומספרי כרטיסי אשראי שלהם.

החברה פרצה למחשבי הצבא דרך רשת התקשורת של בסיס פורט-הוד שבטקסס, בעת שעבדה עבור לקוח. כמו כן חדרה החברה באותה הקלות למחשבים צבאיים אחרים, ורשויות אזרחיות כגון נאס"א, משרד האנרגיה ומשרד התחבורה.

נשיא פורנזיקטק, ברט או'קיף, מסר כי החברה הגיעה להחלטה לתת פומבי לדבר הפריצה, על מנת להעלות את כשלי האבטחה לסדר היום הציבורי. "היינו בשוק וכמעט מפוחדים, לגלות כמה קל היה להיכנס פנימה" אמר או'קיף לוושינגטון-פוסט, "זה היה כמו להגיע לפנטגון, לראות דלת פתוחה בלי אף שומר באיזור".

בתגובה לידיעה זו מסר דובר צבאי, קולונל טד דמוצ'ובסקי, כי אכן אירעה חדירה למחשבי הצבא, אך "היא הייתה נטולת השפעה על מצב הביטחון הלאומי. החדירה אירעה לתוך רשת בלתי מסווגת של יחדה טקטית בגריסון, זה לא הפנטגון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by