ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה מאשימה סוכן FBI כי פעל כהאקר 
 
 זירת התגוששות חדשה בין המעצמות   
 
מערכת חיים ברשת

רוסיה מאשימה סוכן FBI, שלכד שני האקרים רוסים, בכך שפרץ ללא אישור לשרת אינטרנט רוסי, כדי לאסוף ראיות כנגד צמד ההאקרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים משירות הביטחון הרוסי, מאשימים סוכן FBI, אשר פעל במסגרת מבצע עוקץ כנגד שני האקרים רוסים, בכך שפרץ ללא רשות למידע שאופסן על גבי שרת אינטרנט ברוסיה. במהלך המבצע, שאירע לפני כשנתיים, פיתו חוקרי FBI את שני החשודים, תושבי חלייבינסק, להגיע לארה"ב, ע"י הצעת עבודה בחברת אבטחת מידע פיקטיבית. כשהיו בארה"ב שיטה ה-FBI בחשודים להכנס לחשבונות האינטרנט שלהם שברוסיה, ואח"כ השתמש בסיסמאות שלהם כדי להוריד קבצים ששימשו, בשלב מאוחר יותר, כראיות.

חבר דירקטוריון בשירות הביטחון הפדרלי ברוסיה, הצהיר ביום חמישי, כי איש ה-FBI, סוכן מיוחד מייקל שולר, שהיה אחראי לחקירה, חדר בצורה לא חוקית לשרתי אינטרנט רוסיים, כדי לאסוף ראיות. סוכן נוסף, מארטי פריווט, שגם הוא היה מעורב בחקירה, לא צוין בהצהרה. שירות הביטחון הרוסי מתייחס לפרשה "כאל עניין עקרוני", בהצהרה נמסר כי "אם סוכני FBI השתמשו במתודות של האקרים כנגד האקרים, הם לא יהססו להשתמש בהן גם במקרים אחרים", כך נמסר מדיווח רדיו אירופה החופשית.

מומחים משפטיים, שהתבטאו לפני כשנה באותו נושא, מסרו כי המבצע, שהוא התקרית הראשונה מסוגה להאקריות בינלאומית לצורך איסוף ראיות, יצר תקדים להפללה עוברת גבולות של האקרים.

שני החשודים הרוסיים, ואסילי גורשקוב ואלקסיי איבנוב, הואשמו באפריל 2001 ע"י ה-FBI בכך שפרצו למערכות מחשב של בנקים בארה"ב וגנבו מספרים של כרטיסי אשראי. השניים נעצרו בנובמבר 2000, לאחר שהגיעו לארה"ב עם הזמנות עבודה בחברה הפיקטיבית, "אינביטה".

הצהרת האישום הרוסית, נמסרה שבוע לאחר שהסוכן המואשם בה וכן עוד מספר סוכנים מלשכת הסוכנות בסיאטל, קיבלו ציון לשבח על מצוינות מטעם ראש ה-FBI, על פעולותיהם במסגרת מבצע העוקץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by