ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שוק העבודה בהייטק מסרב להמריא 
 
 אפילו הענק הכחול מפטר עובדים (אתר IBM)   
 
מערכת חיים ברשת

למרות הציפיות ליציאה מהמיתון בתחום בתקופה זו של השנה, הסימנים כיום מעידים על משבר מתמשך; אחוז הבלתי מועסקים בלב עמק הסיליקון הגיע בחודש שעבר ל-7.6%

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצב ההעסקה בחברות הטכנולוגיות שהיה אמור לחזור לצמיחה- ממשיך לדשדש ולהכביד על הכלכלה האמריקנית, במקום לעזור להתאוששותה. העיתון USA Today מדווח בסוף השבוע כי יותר מ-243 אלף איש פוטרו השנה בתעשיות הטלקומוניקציה, המחשבים והמסחר האלקטרוני. זאת, לעומת ציפיות שהיו לפני שנה ליציאה מהמיתון בתקופה זו.

רק בשבוע האחרון נוספו כמה אלפי עובדים לרשימה העגומה. ביום רביעי הודיעה חברת Agre Systems על פיטורי כ-4,000 עובדים, כשליש מכוח העבודה שלה, וחברת Flextronics הודיעה על פיטורי 5,261 עובדים. ביום שלישי הודיעה ענקית המחשבים IBM על הקיצוץ הנרחב ביותר מאז שנת 1990 של משרות. 15,600 איש יפוטרו מהחברה, כפליים מהצפוי. בשבוע שעבר על קיצוץ של כ-900 משרות.

מחוז סנטה קלרה, קליפורניה, ליבו של עמק הסיליקון, הוא אחד מהמקומות העיקריים שסובלים מההאטה בענף. אחוז הבלתי מועסקים במקום הגיע בחודש שעבר ל-7.6%.

לפני שנה כל הסימנים העידו על תמונה הרבה יותר אופטימיות מאשר המציאות כיום. באותה תקופה הביקושים לעובדים הלכו וצמחו והחברות ציפו להתאוששות הענף עד לתקופה זו בערך. עם זאת, מספר גורמים הביאו להמשך ההאטה בתחום.

בין היתר, ניתן למנות ביניהם: את החולשה בשוק המניות, את פשיטת הרגל של וורלדקום שפגעה בספקיה השונים ואת הסקנדלים החשבונאיים במספר חברות שגרמו גם לאובדן אמון נרחב. בנוסף, משקיעים בחברות רבות רוצים לראות את פרי השקעתם, ומזומנים רבים מרווחי החברה שיכלו לשמש לפיתוח ולהעסקת עובדים חדשים עוברים חזרה לידי בעלי המניות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by