ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דל לועגת לרישיון של מיקרוסופט 
 
 אחת מסדרות המחשבים שיעקפו את מיקרוסופט (אתר דל)   
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית המחשבים הגדולה עוקפת את משטר הרשיונות החדש של מיקרוסופט, ומוציאה מחשבים חדשים עם מערכת הפעלה ללא תשלום, כדי להקל על הספקים להתקין, לדוגמא, את המתחרה לינוקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המחשבים דל החליטה לעקוף את תנאי הרישיון החדשים של מיקרוסופט ולא לצייד את כל מחשביה במערכת ההפעלה חלונות. מדובר למעשה בפירוש ערמומי של תנאי הרשיון החדשים שנכנסו לתוקף ב-1 באוגוסט, לפיהם על כל מחשב חדש שיוציאו יצרניות המחשבים חייבת להיות מותקנת מערכת הפעלה.

דל מציידת חלק מהמחשבים במערכת ההפעלה FreeDos על מנת לאפשר לחנויות גדולות ולארגונים גדולים להתקין לינוקס בקלות רבה יותר. זאת, בלי להסתבך עם ה-BSA, האיגוד למלחמה בפירטיות תוכנה, בכל הנוגע לרשיונות השימוש בחלונות.

בכך מספקת למעשה דל מחשבים "עירומים" ממערכת הפעלה. מצד אחד זה מספק את משטר הרשיונות החדש של מיקרוסופט. מצד שני מונעת דל מספקים לקנות מאות רשיונות למערכת הפעלה לא רצויה מאידך. בנוסף, נמנעת דל בעימות ישיר עם מיקרוסופט בכל שאינה מספקת ישירות את מערכת ההפעלה לינוקס על המחשבים.
 

דל עונה על צרכי לקוחותיה

 

באופן רשמי יש לציין, תנאי הרשיון החדשים נועדו לאפשר למיקרוסופט לעקוב אחר הפצת התוכנה שלה בקלות רבה, ולהקטין את היקפי הפיראטיות בתוכנה.

הספקים המעוניינים להתקין מערכות הפעלה אחרות, ובהם לינוקס, יכולים כעת להימנע משלב הסרת חלונות והתקנת מערכת ההפעלה שלהם. "הגישה של דל היא למכור ללקוחות מה שהם רוצים. והם הצליחו לא רע בזה עד היום. בסופו של גם יתר דבר יצרני המחשבים יהיו חייבים לענות על צרכי לקוחותיהם", אומרת לורן לוורד אנליסטית של IDC.

למעשה, הבשורה לא תגיע ישירות אלינו הצרכנים הביתיים כל כך מהר. המדובר רק בשני דגמים מתוך המבחר של החברה: Optiplex ו-Precision וגם אלו יינתנו לפי בקשה מפורשת ולספקים בלבד החל מהאחד בספטמבר. עם זאת, מדובר בפתיחת פתח ליצרנים אחרים, שיוכלו למכור מחשבי PC באותו אופן ולאפשר ללקוחות להתקין עליהם את מערכת ההפעלה ואת התוכנות שירצו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by