ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם אוטיזם קשור לגנים של גיקים? 
 
 האם גם אתה יושב קרוב מדי למסך?   
 
מערכת חיים ברשת

מדענים בארה"ב מצביעים על קשר אפשרי בין עליה במקרי האוטיזם בעמק הסיליקון לבין העובדה כי ההורים הם עובדי היי-טק גיקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עליה קיצונית במספר מקרי האוטיזם שאובחנו באזור עמק הסיליקון שבקליפורניה בשנים האחרונות, עשויה לנבוע מגנים הנמצאים בשכיחות גבוהה בקרב עובדי היי-טק, כך נמסר בדיווח של ה-BBC. מדענים סבורים כי האחריות להופעת מקרי אוטיזם מקורה בגורמים גנטיים, לעומתם ישנם חוקרים החושבים כי ישנן סיבות סביבתיות חדשות, המובילות להופעה המוגברת של מקרי אוטיזם באזורים אלו.

החוקרים מסתמכים על כך כי בין השנים 1998-1987 נרשמה עליה של 273% במספר הילדים האוטיסטים המבקרים ב-21 מרכזים אזוריים בקליפורניה. הפרעת הספקטרום האוטיסטי ASD מופיעה אצל אחד מכל 150 ילדים באזור, שיעור העולה בתפוצתו על כל אזור אחר בארה"ב. הד לתופעה זו הוא מצב דומה המתפתח גם ב"ביצת הסיליקון", אזור תעשיית היי-טק המקיף את העיירה קיימרידג' הבריטית.

הרופאים סבורים כי עובדי היי-טק, הניחנים ביכולות אנליטיות גבוהות הדרושות להצלחה בתחום המחשבים, ובמקרים מסוימים מתנהגים מעט "מוזר" מבחינה חברתית - הפרופיל הקלאסי של "גיק מחשבים" - עשויים, גם אם אינם אוטיסטים לחלוטין בעצמם, להיות נשאים של מספר גנים גדול האחראים לילודה הגבוהה של ילדים אוטיסטים.

בעמק הסיליקון שליד סן פרנסיסקו, מרכז הפיתוח הגדול בעולם בתחום ההיי-טק, מעריכים החוקרים, גוברים סיכוייהם של אנשים אלו, עמוסי הגנים האוטיסטים, לפגוש בבני זוג שגם הם נשאי גנים דומים, ובכך מעלים את הסיכוי להולדת ילדים עם מצב אוטיסטי במלוא עוצמתו.

בעוד שהיכולות החברתיות נמצאות בחסך אצל ילדים אוטיסטים, רבים מהם מוכיחים כישורים גבוהים בתחומים אחרים. תופעת האוטיזם שכיחה יותר בקרב בנים מאשר בנות ביחס של 1:4, ישנם מומחים בתחום המאמינים כי התופעה היא בעצם הפרעה הגורמת "להקצנה של הזכריות" - הגברה של ההעדפה הטבעית אצל בנים רבים המעדיפים מיומנויות אנליטיות על פני יכולות חברתיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by