ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מוזילה על הכוונת של גודזילה. דייבזילה כבר נפלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

בעלי זכויות היוצרים של הלטאה גודזילה הפעילו לחץ במשקל כבד על מפעילו של דייבזילה, בלוג קטן ומחויך, כדי שיפסיק את השימוש בלוגו של האתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאגיד טוהו היפני, בעלי הזכויות הבלעדיים על דמותה של הלטאה היפנית האימתנית, גודזילה, הכריזו מלחמה על אתר בלוג קטן העונה לשם דייבזילה. נציגיו המשפטיים של התאגיד, הגישו אזהרה למפעילו של האתר ההומוריסטי, כי השימוש בסיומת "זילה" ואיור של לטאה טיפשית למראה בגרפיקה של האתר, מהווים הפרה של זכויות היוצרים של התאגיד.

כמו כן טוענים אנשי טוהו כי השימוש ב"דמות דמוית הלטאה" המופיעה באתר יכולים לגרום לבלבול בקרב צרכנים. "אנא היה מודע לכך כי השימוש שהנך עושה במוצר המוגן גודזילה, מהווה הפרה של זכויות היוצרים ומבלבל לקוחות ואת הציבור להאמין כי דמות הגודזילה שלך, מקורה בטוהו ולא כך הדבר" נרשם במכתב האזהרה שקיבל מפעיל האתר דייבזילה.

כאן המקום להדגיש כי אם גודזילה המקורית הייתה נראית כמו הלטאה האנורקסית למראה באתר דייבזילה, לא היה יפני אחד, המכבד את עצמו, בורח מפניה: בפעם הראשונה שהדמות הקומית הופיעה באתר, חבורה של ילדי בית ספר הבריחו אותו בעזרת צינור מים. ניתן להניח כי אם כך היה גם המקרה עם גודזילה, עשרות אלפי מטרים של פילם היו נחסכים מאז שנות החמישים.

"אני מניח שהדרקון הקטן יאלץ לומר ביי ביי. לפחות הם נתנו לי להשאיר את שם הדומיין. מספר אי דיוקים: עד היום, לא הזכרתי מעולם את השם גודזילה באתר, או הצגתי תמונה שלו. גם אינני מתייחס בלוגו שלי לגודזילה. אני מניח שזה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע", אמר דייב, מפעיל האתר.

ניתן להניח כי היעד הבא של הלטאה האימתנית ובעלי הזכויות שלה יהיה אתר מוזילה, וזאת לאור העובדה כי גם שם נעשה שימוש בסיומת היקרה מפז "זילה" והלוגו של האתר הוא לטאה מסוקסת שרירים המזכירה הרבה יותר את גודזילה מאשר את בן-דודה הזעיר דייבזילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by