ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביי ביי בריטני 
 
 בזלזול והתנשאות או בהערצה עיוורת   
 
עמיחי יעקבי

כולנו רצינו משהו מבריטני, והיא נתנה את כל מה שיש לה. היא המציאה את עצמה כמעט כל חודש מחדש – תסרוקת חדשה, בגדים חדשים, לוק חדש, קליפ חדש, בריטני חדשה, שאפשר לכתוב עליה שוב ושוב, בזלזול והתנשאות, או בהערצה עיוורת, איך שתבחרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין לה רגע דל, או סקנדל, או פסטיבל
 אין לה רגע דל, או סקנדל, או פסטיבל   
הדבר היחיד שבריטני ספירס היתה יכולה לעשות כדי להראות שגם היא אנושית, בשר ודם ממש כמוני וכמוכם, היה לפרוש. אחרת באמת כבר היה נדמה שהיא פשוט מוצלחת מדי, שאפתנית מדי, חשופה מדי ומצליחה מדי.

מי שרואה את בריטני רק בתור מלכת ילדים מטופשת, שעסוקה מהבוקר עד הלילה בבגדים אופנתיים ושירים אידיוטים, שנועדו מראש להפוך ללהיטים חסרי משקל ב-MTV, מחמיץ אותה לדעתי לחלוטין.

ספירס היתה הפיתרון המושלם של תעשיית הפופ והתקשורת. היא פרנסה עשרות אלפי אנשים מסביב לעולם, החל מהמעגל הקרוב אליה, של אלה שעבדו ממש לצידה, ועד לאחרוני כתבי הרכילות, שיכלו תמיד לבנות עליה, שתספק להם אייטם צבעוני לטור של השבוע.

היא היתה הפועלת הכי חרוצה ומקצוענית בתעשייה – מופיעה ללא הפסקה, עובדת על כמה פרוייקטים במקביל, מקליטה, משחקת, מתראיינת, מפרסמת ומצטלמת, ותמיד מוקפדת, מדוייקת, מחושבת והכי חשוב - מודעת.
 
ההוכחה ליכולות השיבוט האנושי?
 ההוכחה ליכולות השיבוט האנושי?   
לא היתה לבריטני שנייה אחת של פרטיות, היא היתה בתפקיד הכוכבת בכל רגע של היום. כל יציאה לקניון, או לים, או לבילוי, היתה מלווה בפלאשים של צלמי הפפראצי, ותוך כמה שעות הפכה לחדשת פופ מסביב לעולם.

התקשורת זקוקה לאייטמים חדשים כל הזמן כדי לקיים את עצמה, ובריטני סיפקה לנו את הסחורה, פעם אחר פעם. היא המציאה את עצמה כמעט כל חודש מחדש – תסרוקת חדשה, בגדים חדשים, לוק חדש, קליפ חדש, בריטני חדשה, שאפשר לכתוב עליה שוב ושוב, בזלזול והתנשאות, או בהערצה עיוורת, איך שתבחרו.

לפעמים היה נדמה שהיא ממש וירטואלית. דמות מתוך משחק מחשב, שאפשר לפרק ולהרכיב, להפשיט ולהלביש, וכמובן - לדווח על זה בהרחבה אחר כך.

בריטני ידעה שרוב קהל היעד שלה גולש באינטרנט, והיא דאגה להעלות, ללא הפסקה, חומרים טריים גם לרשת. כל קליפ חדש, צילומים, פרסומות וחדשות, הופצו מיד בין אלפי אתרי המעריצים שלה, והפכו לנושאי דיון מעוררי תגובות סוערות.


מכונת הפופ

כולם היו צריכים משהו מבריטני, והיא נתנה את כל מה שיש לה. כשהתחילו להגיע החדשות על התקריות האחרונות במקסיקו, היה נדמה שהעניינים כרגיל, בריטני עושה את הדברים שלה, והתקשורת לועסת את זה בתור האייטם העסיסי להיום.

מקסיקו כולה רעשה כשספירס עשתה אצבע משולשת לצלמים – נו באמת, רק בשבוע שעבר קיילי מינו הדביקה סטירה לאיזה עיתונאי שנדנד לה יותר מדי בשאלות על פרשיות סמים מהעבר, מישהו התרגש מזה?

היא הפסיקה את ההופעה אחרי חמישה שירים – לא שזה לא שווה אייטם, אבל מצד שני, לפי הרעש שעשו מהעניין, אפשר לחשוב שבריטני היא לפחות נשיא ארה"ב שהתעלף אחרי שנחנק מבייגל.

כי זה העניין עם בריטני והתקשורת. אנחנו רק צריכים שהיא תהיה שם, כדי למצוא משהו מרעיש לדווח, שימכור את המהדורה של היום, ליד הפרסומות ומתחת לבאנרים.
 
 
כמה ימים אחרי שחזרה ממקסיקו, בריטני הגיעה לטקס "בחירת הנוער" של מגזין סבנטין כדי לקטוף את תואר "הכוכבת הטובה ביותר", ועלתה לבמה עם אחותה הקטנה ג'יימי לין.

הסתכלתי אז בצילום של שתיהן. ראיתי את מלכת הפופ, בסך הכל בת 21, עובדת קשה מדי ואוכלת פחות מדי, ולצידה ילדה קטנה שנראית אופנתית ומדליקה כמו מיני בריטני ספירס. חשבתי לעצמי אז, מה בעצם רוצה ג'יימי לין הקטנה? כנראה, את מה שכל ילדה בגילה מבקשת לעצמה – להיות בריטני ספירס. אבל מה בריטני הגדולה רוצה?

יומיים אחר כך קיבלתי יחד עם כל העולם את התשובה – בריטני רוצה הביתה. אולי דווקא ג'יימי לין הקטנה הצליחה לתקוע את מכונת הפופ, להפסיק לרגע את הבוכנות שכבר פועלות כמעט מעצמן, ולגעת בבריטני במקומות שאפילו היא כבר לא זכרה שיש בה.

כנראה מישהו מהמנהלים שלה פישל, מישהו שהיה צריך לדאוג לבריטני כבר מזמן לא עושה את העבודה שלו. הם דוחפים את הקריירה שלה כמו בולדוזר ענק, עושים מליונים על גבה, אבל לא זוכרים שצריך גם לשמור אותה מאושרת. מי בכלל חשב על זה בין כל הסטייליסטים, הדוברים, היח"צנים והמפיקים? מי זכר שבריטני יכולה גם להתפרק להם, מותשת ועצובה מגעגועים, באמצע החגיגה?

כי ספירס אחרי הכל, כך התברר השבוע, כשהודיעה על פרישה של חצי שנה מאור הזרקורים, אנושית בדיוק כמוני וכמוכם, והיא כבר לא יכולה יותר.

בריטני הולכת עכשיו הביתה ואנחנו נצטרך ללמוד לעזוב אותה בשקט, להסתדר בלעדיה, ולמצוא לנו משהו אחר לכתוב עליו. לפחות בחצי שנה הקרובה, בריטני נחה.

ביי ביי בריטני. מחכים שתחזרי. תשמרי על עצמך.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by