ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: משתפים נמאסתם! 

השבוע ברשת: משתפים נמאסתם!

 
 
רוני שני

בגרמניה רוצים לכלוא משתפי קבצים, לתל אביבים יש אינטרנט חינם וכמעט אף מילה על הבחירות. רוני שני מסכמת שבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-88' דווקא היה ממש מעניין (מתוך תשדיר המערך)
 ב-88' דווקא היה ממש מעניין (מתוך תשדיר המערך)   
סוף סוף זה נגמר. נכון שעכשיו מתחילה סאגת "הקואליציה לאן", אבל האתרים הגדולים יכולים לפנות מקום לדברים חשובים יותר מההבחירות המפוהקות ביותר שנתקלנו בהן.

• אולי השעמום הזה הוא מה שהוביל לכך שבסוף השבוע הקודם אתר הכנסת ואתר ועדת הבחירות המרכזי לא עבדו, למרות ההודעה שהתנוססה בעמוד הבית, על פיה השדרוג יימשך "מספר שעות בלבד". מצד שני - למישהו הם באמת חסרו?

• הדבר היחיד שמעניין בהקשר הפוליטי, הוא הנוכחות הנרחבת יותר של המפלגות ברשת, על תעמולתן ותקציביהן. בבחירות הנוכחיות ראינו בלוגים של מועמדים, אתרי סאטירה, אתרי תמיכה עצמאיים ו"מטעם". ראינו שימוש באינטרנט לצרכי תעמולה והפצת תשדירים ואפילו זכינו לקצת פוליטיקה בבלוגוספירה האליטיסטית/פאקאצאית שלנו, עם אתר פוליטינט.

• אבל עדיין יש עוד הרבה מקום לשיפור בתחום. סקירה שערכו ב-ynet ביום שאחרי, גילתה שהקולות אולי נספרו, אבל האחראים על עדכון אתרי המפלגות נרדמו בשמירה.

דרור גלוברמן אפלו הרחיק לכת ונימק את האדישות של הצעירים (אלה שלא הצביעו לגימלאים) בקוסמופוליטיות של האינטרנט.
 

צחוקים, הבחירות האלה

 
לסטיריקנים חובבי הפוליטיקה בארץ אמנם לא היתה הרבה תחמושת, אבל חלקם הצליחו להפיק מהשעמום גיחוך אחד או שניים. חלק מהסרטונים והמשחקים שרצו ברשת בימים שלפני, הופקו על ידי המפלגות עצמן (ביבי נגד פרץ מטעם קדימה, ביבי יחד עם פרץ במרצ). אחרים הם פרי דמיונם הקודח של אנשי "דבר אחר" המיתולוגי; אתר הסאטירה כוסברה שהריץ את מפלגת "יחיעם לעם"; אנשי מפלגת "בסדר" הפיקטיבית בהחלט; חבורת הקומיקסאים ארמדיל ואחרים.

• מי מכם שמתגעגע לתשדירי הבחירות (או למרבה מזלו פיספס אותם), יוכל למצוא רבים מהם באתרי המפלגות, שם הם זמינים לצפיה חוזרת.

• אגב, אם תשדירים טריים לא מספקים אתכם, צעיר תל אביבי בשם רן חן העלה לאינטרנט את תשדירי הבחירות של 1988. למה? "לטובת הדורות הבאים".

• ומה באמת קורה עם דור העתיד? לא נראה שיש למה לחכות.

• אם לא הספיקו לנו הגימלאים, עכשיו גם הזומבים משתלטים לנו על החיים. חבורת אנשים מחופשים לזומבים הסתובבה לה ברחבי תל אביב ביום הבחירות, כחלק מפעולת פלאש מוב (קובעים מקום, מגיעים בשעה היעודה ועושים שטויות) נוספת. אז את ערד ניר מערוץ 10 הם לא הצליחו בסוף לנשוך ולצרף לשורותיהם, אבל האזרחים הנלהבים עוד עלולים לתת להם 7 מנדטים בבחירות הבאות.
 

עדינות גרמנית

על פי דיווח Times Online נראה שהגרמנים שוב משחקים אותה הכי קשוחים באירופה. חוק חדש שייכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2007, קובע כי כל גולש שיוריד למחשבו הפרטי סרטים או שירים באופן פיראטי, צפוי לשנתיים מאסר. מי שיעשה זאת לצורך שימוש מסחרי, כדאי שיארוז חפצים. הוא הולך לחמש שנים ארוכות.
 
 

Vista? ניאט

(צילום: ASAP)
 (צילום: ASAP)   
• לא מספיק שמיקרוסופט דוחה בחודשיים (לפחות) את השקת הגירסאות הביתיות של מערכת ההפעלה הלעוסה Vista, השבוע היא הודיעה שבשביל שלא תהיה בודדה, תידחה גם השקת חבילת אופיס 2007 (לשעבר Office 12).

• אבל לא רק הצרכנים יסבלו מהעיכובים. הפעם גם בכירים בחברה יחושו דקירה קלה בצווארם, לאחר שחטיבת הדגל של ענקית התוכנה תעבור שינויים ארגוניים, וכמה מהם יאלצו לשחק משרות מוסיקליות. ואם זה לא יעזור, תמיד יש את 2007.

• וכאילו לא חסרות להם שם בעיות, השבוע התגלו בדפדפן אינטרנט אקספלורר של החברה שתי פרצות אבטחה קריטיות, כשאחת מהם, המוגדרת "קריטית במיוחד", צצה יום אחד בלבד לאחר שנחשפה אחותה הבכירה.

מיקרוסופט החליטה שלמרות חומרת הבעיה אין מה למהר והעדכון שהיא מתכננת לסתימת הליקויים בדפדפן המחורר שלה יצאו רק בעוד כשבועיים. עד אז תאלצו להסתפק בטלאי אבטחה בלתי רשמיים שהוציאו שתי חברות אבטחה עצמאיות, שיסייעו לכם להתגונן מפני הפירצה, שהתגלתה בלמעלה מ-200 אתרים בעולם.
 

מתחרה חדש לפליקר

• אתר הבילויים אטרף פתח רשת חברתית חדשה. השירות מבוסס על מעגלי חברים, עם שיק כבד של "מסיבה למוזמנים בלבד". אילנה תמיר בדקה.

• יש בשכונה מתחרה חדש לשירות איכסון התמונות פליקר, והפעם נראה שהוא יכול לתת פייט רציני. אתר Riya מסוגל לזהות פנים בתמונות שתעלו אליו, וכך לאפשר לכם לחפש במאגר התצלומים על פי שמות החברים שלכם. בנוסף הוא מכיל גם מנגנון לזיהוי טקסט. היה לי את הכבוד להתנסות בו ואני חייבת להגיד שזה פשוט פועל.
 

יומולדת שמח

• מחר (שבת) תחגוג אפל, המותג והאגדה, יומולדת 30. כנראה שלסטיב (ג'ובס) וסטיב (ווזניאק), שני מייסדיה, שבחרו ב-1 באפריל 1976 כתאריך הקמת החברה שלהם, יש הומור דומה לזה של אנשי גוגל.

• Wired אסף כמה מהציטוטים הנבחרים של ג'ובס לאורך השנים, שמראים שהאיש הוא הביבי של המחשבים. "מה שחדש כאן הוא מערכת הפצת הרכוש הגנוב המדהימה ביעילותה שנקראת אינטרנט... ואף אחד לא הולך לסגור אותה" (מתוך ראיון לרולינג סטון, דצמבר 2003, בו סיפר כיצד שיכנע את ראשי תעשיית המוזיקה לתמוך ב-iTunes).

• החברה גם הפיצה השבוע עדכון תוכנה שיגביל את עוצמת הדציבלים בנגני iPod. הסיבה: תביעות משפטיות שהוגשו נגדה בגין פגיעה אפשרית בשמיעה. העידכון החדש יאפשר לא רק להגביל את עוצמת השמע, אלא גם לחסום באמצעות סיסמה את האפשרות להחזיר את המצב לקדמותו.
 

הסוף של ה-Playstation

Xbox360
 Xbox360   
• סוני הודיעה השבוע על כוונתה להפסיק את ייצורה של קונסולת PlayStation המקורית, שהגיעה אל המדפים ביפן בדצמבר 1994. על פי הסקירה ההיסטורית ב-nrg, ההתחלה היתה אמנם קשה, אבל ההמשך... נו אתם יודעים. רקוויאם לקונסולה.

ומיקרוסופט לא מוותרת על נסיונותיה לחטוף את הבכורה בשוק הקונסולות מידי היריבה היפנית. העיכובים בהשקת ה-Playstation 3 כבר עושים לבאלמר רעידות של התרגשות. דיויד רפפורט נותן הסברים.
 

בקטנה

• בכירי HP ישראל ניצלו לעת עתה מחרב הפיטורין שריחפה מעדנות מעל ראשם בסוף השבוע. העיקר שיספיקו לקבל את השי לחג.

• חוץ מזה, הרשות לפיתוח כלכלי תל אביב-יפו תסייע לחברות תקשורת לפרוס תשתיות Wi-Fi בשטחים הציבוריים של העיר העברית הראשונה, ובתמורה, תקבל העיריה אחוז מסויים מההכנסות ותגבה דמי ניהול מהספקיות. העיקר שלנו זה חינם.

• אחרי שבוע שלם עם לינוקס, לרן הרטשטיין יש סוג של תשובה לשאלה האם היא יכולה להחליף את Windows. לא נקלקל לכם את ההפתעה.

• ודבורית שרגל, מבקרת הקולנוע של רייטינג, פתחה בלוג בתפוז. יש כבר כמה פוסטים מעניינים.

• מה עוד קורה בתל אביב? ובכן, שינקין עלה סוף סוף לרשת, כמה וכמה שנים אחרי שכבר הועם זוהרו של הרחוב שהפך לשם נרדף לשמאלנים מניאקים, לובשי שחורים, לוגמי אספרסו כפול, מאזיני ניק קייב ושרית חדד ועוד כהנה וכהנה תיאורים. או במילה אחת: שינקינאים.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by