ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: ממירי אודיו 

הנבחרות: ממירי אודיו

 
מומלצי המערכת |
 
אבי לבקוביץ` ואורי גושן

רוצים להעביר מוסיקה מדיסק למחשב, משם לנגן המדיה שלכם ואז לסלולרי? אספנו בשבילכם את התוכנות הטובות ביותר להמרת קבצי אודיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איזה נגן מכיר את הפורמט הזה?
 איזה נגן מכיר את הפורמט הזה?   
מה עושים כשהנגן שלכם מסוגל להתמודד רק עם קבצים מסוג אחד, והדיסק האחרון שצרבתם (כלומר, רכשתם) מכיל קבצים מסוג אחר? אפשרות אחת היא לחפש נגן מיוחד שתומך בפורמט המדובר ולהוריד, להתקין ולקוות שהכל יסתדר. אפשרות אחרת היא לא להיבהל, לשאוף אוויר ופשוט להמיר את הקובץ לפורמט המוכר והאהוב. השבוע הבאנו לכם את חמשת התוכנות הנוחות ביותר למשימה החשובה.

הערה: אם שימושכם העיקרי בהמרת קבצים הוא העתקת שירים מתקליטור מוסיקה למחשב, נסו את התוכנות הייעודיות לכך, הנקראות CD Rippers. תוכלו לקרוא עליהן בהרחבה בכתבת הנבחרות: קוצרי המוסיקה.
 

Jet Audio

 
קודם כל חשוב להבהיר: JetAudio היא נגן מדיה. כל פונקציה אחרת הקיימת בתוכנה היא נלווית, ובכלל זה גם פיצ'ר ההמרה של קבצי קול. פרט ליכולות הניגון שלה, היא משמשת גם עבור הקלטה, ריפּינג (הפיכת דיסקים לקבצי מוסיקה), צריבת תקליטורים, האזנה לסטרימינג של תחנות רדיו, וכאמור - גם להמרה בין קבצים שונים, אודיו ווידאו. כלי המרת האודיו אינו נגיש מתוך קיצורי הדרך שבתוך תפריט "התחל", אך לא תהיה לכם בעיה לאתר את כפתור ה- Convertion בחלון הראשי של הנגן (כפתור שני מצד שמאל).

בחלון שייפתח לנו, נוכל להוסיף את הקבצים שברצוננו להמיר, ואפילו לבחור ברשימות השמעה (Playlist). הקבצים אותם ניתן להמיר יכולים אפילו להיות מפורמטים נשכחים כגון xm, it, s3m ,mod ואפילו קבצי מידי (MIDI). השלב הבא יהיה בחירת הפורמט אליו נרצה להמיר, החל מסוגים שכיחים כמו ogg, wav, wma (וגם Real Media), וכלה בשכיחים פחות כמו ape, flac, mpc ואפילו (spx (Speex. ניתן גם לבחור את תבנית השם של קובץ הפלט (במקרה של המרה של כמה קבצים ביחד) ואת האיכות הרצויה. כמובן שככל שהאיכות תהיה נמוכה יותר, הקבצים יומרו מהר יותר וגודלם על הכונן יהיה קטן יותר.

אגב, אם תרצו להמיר לפורמט RM, התוכנה תציע לכם להוריד את המקודדים הרלוונטים במידת הצורך. נוח, לא?

יתרונות: פרט לנגן המצויין, כלי ההמרה פשוט וענייני, ותומך בפורמטים פופולריים.
חסרונות: המרת הקבצים היא רק פיצ'ר של הנגן, לא ניתן להמיר לפורמט MP3.
שורה תחתונה: הכל מהכל בתוכנה אחת. היתרונות של התוכנה מנצחים בגדול את החסרונות.

להורדה
 

Switch

 
Switch מגיעה עם יעוד ומטרה אחת בלבד: המרה, לאלה מכם שלא רצו לקבל חבילה שלמה של יישומים שאולי אין בהם צורך. מגוון הפורמטים שהיא תומכת בהם גדול אפילו מזה של JetAudio.

כדי לסבר את אוזנכם, הנה רשימה חלקית של סוגי הקבצים שהתוכנה מכירה: wav, mp2, mp3, au, dss, sri, dcr, act, rcd, rec, shn, aiff, gsm, vox, raw, ogg, flac, aac, m4a, mp4 ואיך אפשר לשכוח את קבצי ה- Real Media ( כגון rm, ra וכד'). את כל אלה תוכלו להפוך ל-mp3, wav, ogg ועוד. התוכנה מאפשרת גם לצרף לקבצי cda (רצועות של דיסק מוסיקה), אינפורמציה ממאגר freeDB, ואפילו תוכלו להוסיף את פעולת ההמרה לתפריט לחצן העכבר הימני (בעת הצבעה על קובץ אודיו, למשל).

יתרונות: תוכנה ייעודית להמרת אודיו, ממשק פשוט וידידותי, תמיכה במגוון עצום של פורמטים.
חסרונות: לא מאפשרת לבחור את תבנית השם של קובץ הפלט.
שורה תחתונה: מי שנתקע עם קובץ אודיו עם סיומת מוזרה, סביר להניח שיוכל להמיר אותו פה.

להורדה
 
 

Super

 
תוכנה נוספת אשר יעודית רק להמרת קבצים היא Super, אך בניגוד לקודמתה היא ממירה גם אודיו וגם וידאו. למרבה הצער, מספר הפורמטים שהיא מסוגלת להמיר אינו רחב במיוחד (mp3, mp2, ra, wma ,ogg, ac3 ו-aac), אך עדיין מדובר באלה השכיחים והנפוצים ביותר. לעומת התוכנות הקודמות, זו מציעה גם אפשרות המרה לפורמטים המיועדים למכשירי טלפון סלולריים מהדור השלישי (מתוצרת נוקיה, סימנס, NEC וסוני אריקסון) כגון 3gp, 3g2, amr ועוד.

ממשק התוכנה נראה מעט מאיים ויכול להרתיע משתמשים חדשים, מאחר ובחירת פורמט הפלט היא האפשרות הראשונה והבולטת ביותר. בהתאם לבחירה זו, ישתנה הממשק וייתן את אפשרויות הקידוד, האיכות ואפשרויות רלוונטיות נוספות. לאחר בחירת סוג הפלט יש לבחור את קובץ המקור להמרה, וזאת על ידי גרירה ועזיבה שלו אל תוך המלבן הריק בתחתית התוכנה. ניתן כמובן לבחור את הקבצים מתוך תפריט, וזאת על ידי קליק ימני באותו מקום, ובחירת "Add Multimedia Files".

יתרונות: תמיכה בווידאו ובפורמטים סלולריים.
חסרונות: לא תומכת בפורמט בסיסי כמו WAV.
שורה תחתונה: לאנשי הטלפונים הסלולריים, או למי שמעוניין גם בהמרות וידאו על הדרך.

להורדה
 

Free RM to MP3 Converter

 
מכירים את ה"בעיה" הידועה והמוכרת הנקראת קבצי Real Media? רבים מתכני המדיה המוצעים ברשת קיימים בפורמט זה, אך נגנים ניידים לרוב לא ינגנו אותם, ואפילו חלק מהנגנים שעל המחשב לא תומכים בהם. לצורך ספציפי זה, קיימת התוכנה הפשוטה Rm-MP3, המאפשרת להמיר קבצים בפורמט Real Media (סיומות: rm, ram, ra, rmvb) לקבצים בפורמט mp3, ותו לא.

למרות שהתוכנה בעלת ממשק פשוט אך חיוור, היא מסתברת כשימושית, ודי יעילה לתחומה. אחרי בחירת הקובץ להמרה, תוכלו לבחור מאפייני שמע כגון איכות הדגימה ומצב סטריאו. לאחר שלב זה תוכלו להזין ידנית את פרטי הקובץ כגון כותרתו, שם האלבום, האמן, הז'אנר המוסיקלי, הערות ועוד. לאחר הזנת הפרטים תוכלו להתחיל את תהליך ההמרה באמצעות כפתור Start, או לערוך מחדש חלק מהפרמטרים שהזנתם קודם לכן.

יתרונות: כלי פשוט ויעיל להמרת קבצי RM בלבד, ללא תוספות מיותרות או מכבידות.
חסרונות: אין שום פיצ'רים מיוחדים.
שורה תחתונה: מי שכל עניינו בהמרת קבצי RM, יכול להסתפק בתוכנה זו.

להורדה
 

Akram Audio Converter

 
מה שמייחד את Akram לעומת התוכנות האחרות המוצגות כאן היא האפשרות להמיר קבצי שמע לפורמט Real Audio ולא רק להיפך. כמו כן, לתוכנה קיים מגוון פורמטים רחב למדי שאליהם ניתן להמיר, שכולל גם כאלה המיועדים למכשירים סלולריים (כמו AMR לדוגמא). בנוסף, התוכנה כוללת גם גם מנגנון העתקת רצועות שמע מדיסק אודיו לסוגי קבצים שונים (Ripping).

בכל הקשור לפורמט ה-Real Audio, התוכנה מתחלקת לשניים: Real Audio Converter המקודד קבצי Real (כקלט) לקבצים מסיומות wav, ogg, wma ו-mp3 ,(עם אפשרות לבחירת איכות הקידוד). ו-Media Audio Converter המקבל כקלט קבצי שמע מסוגים שונים, ומייצר כפלט את קובץ ה- Real. באפשרות המשתמש לבחור באיזו איכות הוא רוצה לקבל את הפלט, ואם הוא מייעד אותה לסטרימינג (ram) או להורדה (rm, ra).

בין הפורמטים שניתן להמיר מהם ואליהם באפשרות השלישית הנקראית Normal Audio Coverter (שאינה קשורה ל- Real Media), ניתן למצוא את הפורמטים הבאים mp3, mp2, wav, ogg, ac3, mp4, gsm, vox, mpc וכן הפורמטים הסלולריים amr, g721, g723, g726, g729, qcelp וכו'. כקלט ניתן אפילו להכניס סרטי וידאו (פורמטים כמו avi, mov ועוד) ולהוציא מהם את פס הקול.

יתרונות: אפשרות להוציא רצועות אודיו מסרטים. תמיכה בפורמטים סלולריים.
חסרונות: התוכנה אינה חינמית, והיא מוגבלת ל-15 שימושים בלבד.
שורה תחתונה: יכולה היתה להיות התוכנה המנצחת, אלמלא היתה שיתופית.

להורדה.
 

המלצת העורך: JetAudio

עבור צרכי המרה בסיסיים ושכיחים, JetAudio מסתמנת כבחירה יעילה מסיבה פשוטה למדי: ביצועי התוכנות האחרות והאפשרויות שהן מציעות כמעט ושווים או זהים ברוב המקרים. היא מכילה כלים רבים ושימושיים בנוסף לכלי ההמרה שלה, ואנחנו בהחלט לא היינו מתנגדים לקבל עוד כמה יישומים טובים כאלה, כבדרך אגב.
 
משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by