ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להרגיע את החמור 

להרגיע את החמור

 
 
רן יניב הרטשטיין

מדריך: לא מצליחים לגלוש כי האימיול והביטורנט אוכלים לכם את כל רוחב הפס? כך תחלקו את החיבור שלכם בין כל התוכנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסיתם פעם לגלוש באינטרנט בזמן שאתם מורידים משהו בביטורנט? או להוריד קובץ עם אינטרנט אקספלורר בזמן שהאימיול פתוח? סביר להניח שמיד שמתם לב ששתי המשימות האלו לא מסתדרות טוב ביחד – או שתוכנת השיתוף גוזלת את כל משאבי האינטרנט ומשתקת את החיבור, או שהיא לא מקבלת את כל הקצב הנחוץ ומהירות ההורדה נפגעת. אפשר כמובן להפסיק את ההורדות בכל פעם שצריכים לשלוח מייל, אבל יש פתרונות יותר טובים.
 
למשל, אפשר להקצות בנפרד רוחב פס עבור תוכנה ותוכנה, וכך לשלוט באיכות התקשורת. קצבי ההורדות לא יפגעו, והגלישה באתרים כבר לא תהיה משימה בלתי אפשרית.
 

חלוקת רוחב הפס עם נטלימיטר

נטלימיטר היא תוכנה שמאפשרת לחלק את רוחב הפס בין כל התוכנות הפועלות על המחשב. בגרסה 2 שלה היא גם כוללת פיירוול בסיסי, אבל לצורך מדריך זה אנחנו נסתפק בגרסה הראשונה (Old NetLimiter), שמתמקדת רק בשליטה ברוחב הפס. כדי להתחיל להשתמש בנטלימיטר, התקינו אותה והפעילו מחדש את המחשב.
 
 
 
אחרי שתפעילו מחדש את המחשב, נטלימיטר תסרוק את כל הרשתות שהמחשב שלכם מחובר אליהן, ותבקש מכם להגדיר כל רשת בתור "רשת מקומית" או "אינטרנט". ההגדרה הזו תשמש את נטלימיטר בשביל להבחין בין הרשתות, אבל אין לא הרבה משמעות בפועל. בכל מקרה, אלא אם כן אתם משתמשים בנטלימיטר בנסיבות מיוחדות, סביר להניח שתהיו מחוברים לרשת אחת. בחרו את Internet Zone והמשיכו הלאה.
 
 
נטלימיטר מזהה אוטומטית את התוכניות שמתחברות לאינטרנט, ומאפשרת לקבוע רוחב פס עבור כל אחת בנפרד. כדי להתחיל בהקצאה, פתחו את כל התוכנות שאתם רוצים לנהל את רוחב הפס שלהן – אימיול, לקוח ביטורנט, מנהל הורדות, או כל תוכנה אחרת. אל תשכחו לפתוח גם את הדפדפן שלכם, כדי שתוכלו לשמור רוחב פס לגלישה.
 
 
נטלימיטר תציג את כל התוכנות ברשימה, אבל עדיין לא תעשה שום דבר לרוחב הפס שלהן. הטור השני ברשימת התוכנות מאפשר לשלוט בקצב ההורדה של כל תוכנה (Download), והטור הרביעי מאפשר לשלוט בקצה ההעלאה (Upload). סמנו וי ליד קצב ההעלאה או ההורדה עבור כל תוכנה בנפרד, וקבעו את הקצב הרצוי.

לתוכנות שיתוף קבצים כדאי להקצות קצב העלאה גבוה ככל האפשר, מכיוון שקצב ההורדה תלוי בקצב ההעלאה. עם זאת, זיכרו שגם הדפדפן ותוכנות אחרות זקוקים לחלק קטן מקצב ההעלאה, ולכן לא כדאי להקצות לתוכנות שיתוף הקבצים את מלוא רוחב הפס.

אם אתם משתמשים בתוכנת שיתוף קבצים אחת, הקצו לה 80% מקצב ההעלאה שלכם, ולפחות 50% מקצב ההורדה. אם אתם משתמשים בשתי תוכנות שיתוף קבצים או יותר, תוכלו לנסות לחלק ביניהן את קצבי ההורדה וההעלאה באופן שווה. שימו לב – תוכנות שיתוף קבצים יוצרות עומס רב על חיבור האינטרנט, ונטלימיטר תתקשה לגרום לשתי תוכנות שיתוף קבצים לפעול במקביל בקצבים סבירים. נסו לקבוע ערכים שונים עבור כל תוכנה, עד שתמצאו את הערכים המתאימים ביותר.

כשתתפנו מהגלישה ותשאירו את המחשב שלכם להורדות בלבד, אתם יכולים לבטל את ההגבלה על מהירות ההורדה ולתת לתוכנת השיתוף להתפרע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by