ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עורכים את התמונות ברשת 

עורכים את התמונות ברשת

 
 
אילנה תמיר

רוצים לחתוך ולשפץ את התמונות שלכם אבל אין כסף לפוטושופ? אילנה תמיר בדקה עבורכם כמה שירותים מקוונים שיעשו את העבודה בחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל פעם שאני מספרת בהתלהבות על שירות מקוון חדש ומדליק, בין אם זה יומן מקוון, מסנג'ר וובי או אתר שיתוף לינקים, אני נתקלת בתגובה אחת שחוזרת על עצמה: המאזינים מחייכים, מהנהנים כאות להפנמה ואז שואלים :"הכל הבנתי וזה באמת יפה מה שאת מספרת. רק דבר אחד קטן לא הצלחתי לקלוט – איפה אפשר להוריד את זה?".

בתודעה של רבים, יש הפרדה ברורה בין מה שאפשר לעשות אונליין לעומת מה שאפשר לעשות אופליין: בשביל תקשורת עם אחרים וקבלת מידע יש את האינטרנט, אבל בשביל לבצע פעולות חישוביות כלשהן כבר צריך להוריד תוכנות יעודיות ולהשתמש בהן אופליין.
 
resize2mail
 resize2mail   
עד לא מזמן החלוקה הזו באמת היתה נכונה, אולם בשנתים האחרונות היא הולכת ומיטשטשת. באינטרנט הולכים ומתרבים כלים מקוונים שיודעים לעשות מתוך הדפדפן פעולות שעד כה אפשר היה לבצע רק באמצעות תוכנות שמותקנות על המחשב.

הדבר הולך ונעשה נפוץ גם בתחום העריכה הגרפית. עולם התוכנות הגרפיות עשיר מאד וקיימות תוכנות גרפיות מצויינות ומקצועיות שיודעות לעשות קסמים. אבל עבור המשתמש או המשתמשת הממוצעים, שצריכים לבצע פעולות גרפיות בסיסיות כאלו או אחרות מידי פעם, אין בהן ממש צורך. להתקין פיינטשופ או פוטושופ בשביל בסך הכל להקטין תמונה, זה בערך כמו להשתמש בבולדוזר כדי לשתול נענע באדנית.

אלטרנטיבה טובה היא להשתמש בשירותים מקוונים. לא נגזים ונאמר שהם מסוגלים להחליף לגמרי תוכנות עריכה מתקדמות, אבל הם כן יכולים לבצע עריכה גרפית ברמה בסיסית עד בינונית. השירותים הללו פשוטים ואינם דורשים תהליך למידה ארוך. הם גם נהנים מהיתרונות הרגילים שיש לשירותים מקוונים על פני תוכנות, כמו היתרון שאפשר להשתמש בהם מכל מחשב.
 

עריכה בסיסית

שלוש מהפעולות השכיחות ביותר בעריכה גרפית הן הקטנת התמונה, חיתוך חלק ממנה (Crop) וסיבובה. גם אם אתם לא גרפיקאים, וובמסטרים, או צלמים כבדים, וודאי נתקלתם בצורך לבצע עריכה כזו לא פעם. למשל, אם יש לכם תמונה דיגיטלית ששוקלת כ-4 מ"ב וממש הייתם מעדיפים להקטין אותה, לפני שאתם שולחים אותה למישהו במייל ומפוצצים לו את התיבה. או לחילופין, כשהצטלמתם בתמונה קבוצתית והייתם רוצים לשלוף מתוכה רק את הפנים שלכם ולהעלות אותם לאתר הכרויות.

לצורך ביצוע הפעולות הבסיסיות האלו, נכיר שני שירותים. הראשון נקרא resize2mail, המתאפיין בסדר פעולות שיטתי. השירות השני נקרא Pixoh, המצטיין בממשק גרפי ואינטואיטיבי.
 
 

resize2mail – בגלל הצעדים הפשוטים

עריכה בסיסית בכמה צעדים פשוטים
 עריכה בסיסית בכמה צעדים פשוטים   
נתחיל עם resize2mail, שמאפשר לבצע עריכה בכמה צעדים קצרים ופשוטים. הצעד הראשון הוא לבחור את התמונה אותה נרצה לערוך (מפורמט jpeg או gif בלבד) ולהעלות אותה לאתר.

כעת, כשאנחנו רוצים לשנות את גודלה, עומדות בפנינו שלוש אפשרויות – אנחנו יכולים לבחור באחד מהגדלים הקבועים מראש (למשל 540X720) . אפשר גם לא לבחור את הגודל הרצוי אבל להגיד מה אחוז ההקטנה הרצוי (למשל 50%). בלשונית "on your own" אפשר גם לבחור באופן מדוייק את מספר הפיקסלים הרצויים לאורך או לרוחב.
 
לפני שנלחץ על OK, יש לנו אפשרות גם לבחור האם לסובב את התמונה ב-90 מעלות ימינה או שמאלה, או ממש להפוך אותה. כעת, לאחר שהתמונה עלתה לאתר, אנחנו יכולים לחתוך (to crop) את התמונה כרצונו. כדי לשנות את גודל האיזור אותו נרצה לחתוך נשתמש במקש Shift. נלחץ לסיום על Crop It.

כדי לשמור אותה אצלנו פשוט צריך להקליק עליה עם כפתור ימני בעכבר ו- "save picture as". זהו. קיבלנו תמונה מוקטנת וחתוכה ממש כאילו היינו משתמשים בתוכנת עריכה כמו פוטושופ, רק ללא הטרחה.
 

Pixoh – בגלל הממשק

 
שירות Pixoh מסוגל לבצע פחות או יותר את אותם הדברים כמו קודמו, אבל אין בו פרסומות והממשק שלו הרבה יותר כיפי לעבודה. נתחיל בהעלאת התמונה שלנו לאתר או לתת כתובת URL של תמונה שנמצאת על הרשת.

אחרי שהתמונה עלתה לאתר, נראה בקצוות שלה ריבועים קטנים אדומים. לחיצה על הריבועים בפינות ישנה את גודל התמונה באופן פרופורציוני ואילו לחיצה על הריבועים הקטנים בצדדים, ישנה את פרופורציות התמונה וירזה/ישמין את המצולמים בה.
 
נלחץ על Crop ונקבל שוב את הריבועים האדומים הקטנים האלו, אבל הפעם הם נועדו לסמן את גבול המקטע אותו נרצה לחתוך. אחרי שנקבע את הגודל הרצוי, פשוט נקיש דאבל קליק ונקבל את התמונה גזורה. כדי לסובב את התמונה, נלחץ על Rotate שיסובב אותה ב-90 מעלות ימינה עם כל לחיצה.

עם כפתור Adjast ניתן גם לבצע עריכה מתקדמת מעט יותר, כמו הבהרה, שינוי הניגודיות או שינוי גוון Hue, אבל בינתיים לא ממש נוח להשתמש עם הכפתור הזה, שדורש הזנה ידנית של הנתונים הרצויים.
 
ביצוע crop עם Pixoh
 ביצוע crop עם Pixoh   
לסיום, כדי לשמור את התמונה שעבדנו עליה, אפשר פשוט לשמור אותה באמצעות קליק ימני. עם כפתור Save אפשר גם להמיר את התמונה לפורמטים אחרים כמו gif, pdf או jpg ואפילו להעלות את התמונה המשופצרת ישירות אל תוך הפליקר שלכם.

אבל לא נעזוב את Pixoh לפני שנעבור על פיצ'ר חמוד נוסף שיש לשירות הזה. הכוונה לכפתור Bookmarklet אותו אפשר לגרור אל תוך סרגל הכלים בדפדפן שלכם. גם אם סרגל הכלים שלכם כבר עמוס לעייפה, הכפתור הזה מספיק שווה בשביל להקדיש לו מעט מן הספייס שעוד נותר פנוי.

הכפתור הזה מאפשר לייבא את התמונה אותה תרצו לערוך ישירות מאתר בו היא נמצאת אל תוך ה-Pixoh. אם באתר יש יותר מתמונה אחת, תישאלו איזו תמונה מתוכן תרצו לערוך.
 

PXN8 – לעריכה מתקדמת

עד כה ביצענו פעולות פשוטות. עתה הגיע הזמן להכיר את הדובדבן שבקצפת – אתר PXN8 המקסים, המכיל פיצ'רים עשירים שלא יביישו תוכנות עריכה רגילות. יותר מכל, מזכיר השירות הזה את תוכנת פיקאסה השייכת לגוגל, המתאפיינת בקלות השימוש ובידידותיות שלה.
 
 
מלבד פונקציות עריכה בסיסיות, PXN8 מאפשר לשחק עם התמונות, לשנות בקלות את המאפיינים שלהן ואף להוסיף להן אפקטיבים מגניבים שמפיקים תוצר משכנע ביותר.
 
סרגל הכלים של PXN8
 סרגל הכלים של PXN8   
גם כאן, כדי להתחיל נצטרך להעלות את התמונה אותה נרצה לערוך, או לחילופין לספק את הלינק המוביל אליה. עתה, לאחר שהתמונה באתר, הגיע הזמן לבצע בה את זממנו. בצד השמאלי של המסך נמצא סרגל הכלים. גם כאן אפשר לבצע פעולות בסיסיות כמו שינוי גודל, חיתוך וסיבוב, כמו בשירותים הקודמים.

אבל זה עוד לא הכל, כיוון שב- PXN8 יש הרבה מעבר לכך. כפתור "fill light" יהיה שימושי אם התמונה שלכם כהה מידי ותרצו להבהיר אותה. כדי לבצע את ההבהרה בצורה מדויקת יותר, או כדי דווקא להכהות את התמונה, אפשר להשתמש בכפתור "colors". עם הכפתור הזה אפשר גם לשנות את הגוונים בתמונה (לקבוע ערכי hue / saturation). הביצוע פשוט ביותר והתוצאות מדהימות.

אפקטים מגניבים נוספים ניתן לבצע בעזרת כפתור Sepia, שיהפוך את התמונה שלכם לצבע חום נוסטלגי. כפתור ה-lomo יוסיף הילה זוהרת לתמונה ו-filter ישפוך עליה צבע באיזור אותו תבחרו.
 
תוכלו גם להשתמש ב-Spirit level כדי ליישר את התמונה במקרה והיא יצאה לכם עקומה, לעגל את פינותיה עם Round, לטשטש אותה עם blur או לתת לה לוק של צילום מתוך טלוויזיה עם interlance. בכל שלב שהוא אפשר לחזור אחור עם undo, כך שאין חשש להתפרע עם הכפתורים.

לסיום, אפשר כמובן לשמור את התמונה על הדיסק הקשיח, או להעלות אותה ישירות לפליקר, כדי שכל העולם יראה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by